reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spowolnienie rozwoju u dziecka 28tc

Autorko, jeśli poza tym rozmiarem wszystko jest ok, na prawdę nie ma paniki. To się zdarza i to dość często.. Wiem, że mamaginekolog to dla niektórych średnio autorytet, ale myślę, że tu ma rację.
Wymiary wiem że mogą być różne, to moja druga ciąża, w pierwszej miałam inne przypadłości tylko bardziej w drugą stronę i wiem że może być na prawdę różnie bo każdy jest inny. Moje przemyślenia nie tyczą się bezpośrednio różnych wymiarów u dzieci tylko konkretnie: w poprzednich USG wszystko rozwinięte prawidłowo, a teraz nagle tylko brzuszek 2 tyg mniejszy.
Akurat u mamy ginekolog wyczytałam że to bardzo ważne by wzrost dziecka porównywać z USG pierwszego trymestru, dlatego też mnie zastanawia czy któraś z was miała podobnie i czym to mogło być spowodowane.
Jeśli chodzi o przepływy nic mi lekarz nie powiedział właśnie a sama mimo że mam wyniki nie jestem w stanie ich zrozumieć czy są w normie 🤷🏼‍♀️ pozostaje mi pójść do lekarza i wtedy dopytać
 
reklama
Hej ja bym sprawdzała w jakimś innym miejscu wykwalifikowanym w usg czy jest ok. Przede wszystkim przeplywy. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ja mam takie podejście że lepiej wykonać jedno badanie więcej niż ewentualnie wyrzucać sobie że się coś przeoczyło.
 
Wymiary wiem że mogą być różne, to moja druga ciąża, w pierwszej miałam inne przypadłości tylko bardziej w drugą stronę i wiem że może być na prawdę różnie bo każdy jest inny. Moje przemyślenia nie tyczą się bezpośrednio różnych wymiarów u dzieci tylko konkretnie: w poprzednich USG wszystko rozwinięte prawidłowo, a teraz nagle tylko brzuszek 2 tyg mniejszy.
Akurat u mamy ginekolog wyczytałam że to bardzo ważne by wzrost dziecka porównywać z USG pierwszego trymestru, dlatego też mnie zastanawia czy któraś z was miała podobnie i czym to mogło być spowodowane.
Jeśli chodzi o przepływy nic mi lekarz nie powiedział właśnie a sama mimo że mam wyniki nie jestem w stanie ich zrozumieć czy są w normie 🤷🏼‍♀️ pozostaje mi pójść do lekarza i wtedy dopytać
Jasne jak masz możliwość, sprawdź u innego lekarza. Po prostu chce przez moje wypowiedzi powiedzieć, że to nic nie znaczy. Może będziesz miała po prostu szczuplejsze dziecko..? Albo ma badaniu tak się ułożyło, że pomiar jest inny?
Jeśli miesci się w mormach na siatkach, to powinno być ok. Te nieszczęsne tygodnie- ginekolog, u którego robilam ostatnie badanie 3 trymestru też mi powiedział, że nie będzie mi robił wody z mózgu i podawał tygodniami wymiary, tylko, że wszystko ok.
Moje dziecko na pierwszych prenatalnych zrównało wzrost z terminem om, choć przez ten czas było wiadomo, że jest młodsze. Ale już ma każdym kolejnym badaniu, że jednak faktycznie młodsze lub mniejsze (też na 2 prenatalnych mam jakieś nieścisłości w tygodniach), ale teraz na 3 nagle znów jest w terminie.. Więc nie przywiązywałabym do tego wagi.
Sprawdz, żebyś mogła spać spokojnie.
 
Zgadzam się, że warto iść do kogoś innego potwierdzić, że to jest ok. Wydasz dwie stówy (u mnie tyle kosztuje gin prywatnie) i będziesz mieć spokój albo będziesz wiedzieć, że coś trzeba zrobić. Wychodzę z założenia, że lepiej wydać raz te 150-250 zł na lekarza i wiedzieć, że na pewno jest dobrze niż pożałować, a potem wydać miliony i stracić lata na jeżdżenie po lekarzach, terapię, rehabilitację, itp. Trzymam kciuki, żebyśmy miały rację, że wszystko jest okej ☺️
 
Do góry