reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spowolnienie rozwoju u dziecka 28tc

Tylko brzuszek, pozostałe parametry są dobre
Skoro tak to bym się tym wogole nie przejmowała 🙂 To normalne że niektóre parametry są większa a niektóre mniejsze.
Myślałam że wszystko wyszło mniejsza a skoro sam brzuszek to naprawdę bym się nie martwiła.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale to nic nie znaczy... brzuszek może być mniejszy, a na następnej wizycie się wyrównać. Nie przejmuj się tak.
 
Witaj a ja miałam brzuszek mniejszy o ponad 2 tygodnie właśnie w 29 tygodniu ciąży. Wylądowałam w szpitalu dużo magnezu dostałam zastrzyk na rozwój płuc dziecka . Usg przepływy były kiepskie dostałam większą dawke heparyny ja byłam na pograniczu hipotrofi. Zrób usg dodatkowe lepiej o raz za dużo niż za mało. Też miałam cukrzycę ale tylko cukry na czczo za wysokie do 100 i to rzadko więc podobie do ciebie .
U jednej z nas różnica w pomiarach nie oznacza nic u drugiej jednak jest problem. Dużo cierpliwości.
 
Witaj a ja miałam brzuszek mniejszy o ponad 2 tygodnie właśnie w 29 tygodniu ciąży. Wylądowałam w szpitalu dużo magnezu dostałam zastrzyk na rozwój płuc dziecka . Usg przepływy były kiepskie dostałam większą dawke heparyny ja byłam na pograniczu hipotrofi. Zrób usg dodatkowe lepiej o raz za dużo niż za mało. Też miałam cukrzycę ale tylko cukry na czczo za wysokie do 100 i to rzadko więc podobie do ciebie .
U jednej z nas różnica w pomiarach nie oznacza nic u drugiej jednak jest problem. Dużo cierpliwości.
I rozwiązali lekarze ciążę wcześniej z tego powodu ?
 
Witaj a ja miałam brzuszek mniejszy o ponad 2 tygodnie właśnie w 29 tygodniu ciąży. Wylądowałam w szpitalu dużo magnezu dostałam zastrzyk na rozwój płuc dziecka . Usg przepływy były kiepskie dostałam większą dawke heparyny ja byłam na pograniczu hipotrofi. Zrób usg dodatkowe lepiej o raz za dużo niż za mało. Też miałam cukrzycę ale tylko cukry na czczo za wysokie do 100 i to rzadko więc podobie do ciebie .
U jednej z nas różnica w pomiarach nie oznacza nic u drugiej jednak jest problem. Dużo cierpliwości.
Myślę, że u Ciebie złe przepływy na usg dużo zrobiły po prostu...
 
I rozwiązali lekarze ciążę wcześniej z tego powodu ?
Nie córeczkę urodziłam 38+4 przez cc
Myślę, że u Ciebie złe przepływy na usg dużo zrobiły po prostu...
Mam trudna historie położnicza . Nie opisuje ze szczegółami bo nie chce sutorki postu straszyć. Tak jak napisałam lepiej sprawdzić niż żałować
 
Autorko, jeśli poza tym rozmiarem wszystko jest ok, na prawdę nie ma paniki. To się zdarza i to dość często.. Wiem, że mamaginekolog to dla niektórych średnio autorytet, ale myślę, że tu ma rację.
 
reklama
Witajcie,
Na wstępie powiem, że nie szukam diagnozy na forum, za dwa tygodnie mam USG trzeciego trymestru i dowiem się więcej ale postanowiłam napisać bo może któraś miała podobną sytuację i coś będzie mogła powiedzieć, a wy dziewczyny to skarbnica wiedzy i historii prawdziwych.
Opowiem swoją sprawę bardzo skrótowo ale mam nadzieję że wystarczająco 😉
Obecnie skończyłam 28 TC.
Mój lekarz prowadzący nie jest z lekarzy tego typu co USG wykonują co wizytę, tak na prawdę zrobił mi tylko USG raz i to tylko sprawdzając płeć bo go o to poprosilam. Miałam USG pierwszego i drugiego trymestru. Wyniki były prawidłowe. Od ostatniego USG minęło sporo czasu więc we wtorek na wizycie poprosiłam go o USG, bo ostatnie miałam w 19 tc i chciałabym mieć pewność że wszystko ok. Wykonał. Dużo nie powiedział choć mina zdecydowanie mu zrzedła i USG trwało sporo czasu. Na koniec zapytałam czy wszystko w porządku to usłyszałam: no trochę drobna jest i trzeba powtórzyć na następnej wizycie. Nie wypowiedział się nic więcej. Słysząc że za dwa tyg idę na USG trzeciego trymestru stwierdził "a to dobrze niech tamten lekarz się jeszcze wypowie".
Dla porównania, zawsze brzuszek dziecka na USG był ok. W 19 tc, na połówkowym jego wielkość była 19+3tc. Teraz w 28tc jest 26+4tc.
Co myślicie ? Miała któraś z was podobnie? Z dzieckiem wszystko było ok? No i czy to był powód do hospitalizacji?
Szczerze nie sądziłam że dziecko będzie nagle małe. Ja i mąż raczej jesteśmy z większych ludzi, pierwsze dziecko urodzone przez CC w 39tc i ważyło 3900.. nie wiem jaki może być tego powód. Miałyście podobne doświadczenia?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ❤️
Ja miałam podejrzenie hipotrofii w 37 tygodniu ciąży. Córka nagle spadła z 55 na 15 centyl, do tego złe przepływy. USG miałam robione co 4 tygodnie plus dodatkowe prenatalne. Wszystko było w porządku. W ciągu ostatnich 4 tygodni nic prawie nie urosła, wszystkie wymiary wychodziły na 33-34 tc. Trafiłam do szpitala właśnie z podejrzeniem hipotrofii. Po 3 dniach obserwacji okazało się, że to nie hipotrofia tylko wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrastania płodu z powodu jakiejś przegrody w macicy. Dodatkowo wyszły problemy z łożyskiem i małowodzie, więc yrzeba było rozwiązać ciążę. Nie miałam cukrzycy ani nadciśnienia. U mnie jeszcze było tak, że córka była ułożona miednicowo przez całą ciążę i lekarz mi powiedział ok. 20 tygodnia, że jak się nie odwróci do 28 tc to już się nie odwróci, bo nie będzie mieć miejsca. Ty jesteś dopiero w 28 tc, więc u Ciebie na poród jeszcze za wcześnie, ale ja bym sprawdziła przepływy, ułożenie dziecka w brzuchu (jeżeli Ci lekarz nie powiedział) i położenie łożyska. No i przy podejrzeniu hipotrofii musisz się bardzo oszczędzać, ograniczyć wysiłek fizyczny do minimum i stosować wysokokaloryczną dietę.
 
Do góry