reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spóźnia się czy nie?

Moni2791

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2018
Postów
476
Witajcie
usmiech.gif
pisze do Was ponieważ mam pewien problem mianowicie ostatni cykl zaczął mi się 2.03 @skończyła się 5 przed tym miałam 3 dni plamienia i z tego względu gin przepisał mi tabletki anty zaczęłam je brać 2 tak jak należy ale po mniej więcej tyg brania zrezygnowałam naczytalam się różnych rzeczy i z głupoty przestałam je po prostu brać po paru dniach wystąpiło plamienie/ drugi okres? Nie umiem tego nazwać trwało 3 dni brzuch bolał mnie normalnie, kiedy powinnam dostać kolejna miesiączkę? Cykle mam krotnie ok 26-27 dni czyli licząc od cyklu który zaczął się 2.03 kolejny powinien być 29.03 a nie ma go do dziś! A mamy 10.04 czy powinnam liczyć od tego drugiego plamienia /okresu? Wiem, że sama sobie to rozregulowalam dodam, że od 2 tyg bolą mnie dosyć mocno piersi co podobno jest normalne po odstawieniu oraz od 2 dni brzuch boli jak na miesiączkę i plecy jak nigdy , tydz temu robiłam test wyszła jedna krecha, pomóżcie! Do ginekologa idę za 2 tyg
 
reklama
Rozwiązanie
Hej dziewczyny, mam 3 dzień plamien i pierwsze dwa dni temp 37,1 dziś 37 czy taki spadek może już oznaczać spadek przed @? Czy jest zbyt niski? Zawsze tak w 3 dniu plamienia dostawałam @ ale dopiero zaczynam mierzyć temp
Właśnie muszę poczytać o obserwacji śluzu tsh morfologia mocz w normie ,plamienia z tego co wiem z niskiego poziomu progesteronu występują i jeśli ginekolog widziała ciałko żółte tzn ,że z pierwszą fazą jest ok a problem tkwi w tej drugiej ważniejszej, krótsza faza i niski progesteron ,od tego cyklu zaczynam brać duphaston od 16 dc
No to zobaczysz jak bedzie po braniu progesteronu. Jeżeli w kolejnym cyklu by wam się udało to koniecznie sprawdź sobie progesteron. Bierzesz kwas foliowy?
Na badanie partnera to chyba jeszcze za wcześnie, w sumie nie staracie się dopiero pół roku.
 
reklama
No to zobaczysz jak bedzie po braniu progesteronu. Jeżeli w kolejnym cyklu by wam się udało to koniecznie sprawdź sobie progesteron. Bierzesz kwas foliowy?
Na badanie partnera to chyba jeszcze za wcześnie, w sumie nie staracie się dopiero pół roku.
Tak biorę ale dopiero od niedawna, właśnie z tym poziomem progesteronu mam dylemat bo mam go brac od 16-25 dc, 2x1 25 dzień to zbyt szybko by robić test a jeśli odstawie duphaston po tych 10 dniach ,tak jak kazała pani dr i test wyjdzie negatywny bo jest zwyczajnie zbyt wcześnie to nie dojdzie do poronienia z powodu odstawienia? Przecież test można wykonać w dniu planowanej miesiączki, czy za każdym razem muszę na betę jechać? Przedłużać go nie ma sensu, bo sama sobie cykl przedłuże ,możesz mi coś w tym temacie pomoc? Nie pytałam gin bo te wątpliwości pojawiły się po czytaniu postów...
 
Duphaston musisz odstawić tak jak napisała Ci gin- dłużej brać go nie możesz bo zaburzy cykl. Beta powinna Ci wyjść już 4 dni przed okresem, więc tak naprawdę bez progesteronu byłabyś raptem dzień lub 2. Progesteron też jeszcze przez jakiś czas utrzymuje się w organiźmie więc nie powinno to zaszkodzić. Lepiej zrobić betę w laboratorium niż test bo wychodzi szybciej.
 
Duphaston musisz odstawić tak jak napisała Ci gin- dłużej brać go nie możesz bo zanurzyć cykl. Beta powinna Ci wyjść już 4 dni przed okresem, więc tak naprawdę bez progesteronu byłabyś raptem dzień lub 2. Progesteron też jeszcze przez jakiś czas utrzymuje się w organiźmie więc nie powinno to zaszkodzić. Lepiej zrobić betę w laboratorium niż test bo wychodzi szybciej.
Czyli po odstawieniu progesteronu nawet jeśli nie będę nic czuła 26 dnia powinnam zrobić betę ?czy czekać z 3 dni do @? Cykle miałam zawsze krótkie także podejrzewam, że jeśli się nie uda to @ powinna się pojawić po ok 3 dniach ,bo dostałam go żeby m.in wydłużyć druga fazę ehh ale jestem upierdliwa, przepraszam
 
Znajdź laboratorium w którym wynik masz od razu tego samego dnia (np.diagnostyke) i zrób 27dc betę. Nawet jeżeli wydłuży Ci się drugą faza cyklu to wtedy już na pewno beta powinna Ci dac jednoznaczny wynik.
 
Dodam tylko, że duphaston powinnaś zacząć brać po owulacji bo inaczej ja zahamujesz. Więc możesz zrobić test tego 26 dnia. Będzie to już jakieś 11-12 po owulacji, więc powinien w razie czego już coś pokazać jakby doszło do zapłodnienia.
 
Dodam tylko, że duphaston powinnaś zacząć brać po owulacji bo inaczej ja zahamujesz. Więc możesz zrobić test tego 26 dnia. Będzie to już jakieś 11-12 po owulacji, więc powinien w razie czego już coś pokazać jakby doszło do zapłodnienia.
Kupiłam testy owulacyjne i będę robiła z tym, że cykle mam krótkie stąd raczej 16 dzień jest ok myślisz, że 26 dnia już pokaże? Podobno powinno się robić w dniu planowanej @
 
reklama
Do góry