reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spóźniająca się miesiączka - prośba o podzielenie sie swoimi doświadczeniami

Dołączył(a)
20 Wrzesień 2022
Postów
10
Hej , poniżej opisze wam swoją historie , chciałabym abyście podzieliły się swoimi doświadczeniami .
Z partnerem staramy się o dziecko , ale nie na zasadzie kalendarzyka i pilnowaniem kiedy co , po prostu robimy to kiedy mamy ochotę i na luzie .
Mam cykle 25-27 dniowe , nie dłuższe . 31 grudnia ostatni raz rozpoczął mi się okres i po 4 dniach zakończył . Spodziewałam się miesiączki około 27 stycznia , ale do dziś nie przyszła . 26 stycznia wykonałam test i wyszedł negatywny . Miesiączki mam raczej bolesne i wydawało mi się , ze nadejdzie ona w terminie chociaż nie bolało mnie jak zawsze . Oczywiście od 20 stycznia towarzysza mi okropne wzdęcia , jeszcze kilka dni temu zgaga której nigdy nie miewałam . Przedwczoraj i wczoraj pojawił się wodnisty śluz , dziś zaś pojawił się biały . Wczoraj delikatnie bolał mnie jeden jajnik , dziś przez chwile bolały mnie dwa .
Czy to może świadczyć ze ewentualnie zarodek się zagnieżdżał? Kiedy najlepiej wykonać test ?
Wiem ze niektórzy napiszą ze już można , ale z tego co słyszałam nie zawsze tak od razu każdej kobiecie wychodzi ciąża . Czasem zalecają poczekać 2 tyg od terminu miesiączki aby wynik był wiarygodny
A wam kiedy wychodziły testy i jakie objawy miałyście przed ?
 
reklama
Skoro spodziewałaś się @ to powtórz test. Twoje objawy mogą świadczyć o zbliżającej się @ jak i o ciąży. Nikt ci nie powie, bo jedno z drugim ma podobny początek objawów. Trzeba robić test, bete lub poczekać jeszcze. Rownie dobrze cykl mógł sie wydłużyć. Nie wiesz nawet czy masz owulacje oraz kiedy.
 
Koleżanka z góry ma racje. Skoro nie robisz testów owulacyjnych ani nie chodzisz na monitoring to nie wiesz czy owulacja wystąpiła, mogła się również przesunąć.
50% kobiet napisze ci że tak zaczęła się ich przygoda z ciążą a inne 50% ze przyszedł im okres.
Powtórz test za 2 dni lub idź na betę w tedy wynik będziesz mieć pewny.
 
Hej , poniżej opisze wam swoją historie , chciałabym abyście podzieliły się swoimi doświadczeniami .
Z partnerem staramy się o dziecko , ale nie na zasadzie kalendarzyka i pilnowaniem kiedy co , po prostu robimy to kiedy mamy ochotę i na luzie .
Mam cykle 25-27 dniowe , nie dłuższe . 31 grudnia ostatni raz rozpoczął mi się okres i po 4 dniach zakończył . Spodziewałam się miesiączki około 27 stycznia , ale do dziś nie przyszła . 26 stycznia wykonałam test i wyszedł negatywny . Miesiączki mam raczej bolesne i wydawało mi się , ze nadejdzie ona w terminie chociaż nie bolało mnie jak zawsze . Oczywiście od 20 stycznia towarzysza mi okropne wzdęcia , jeszcze kilka dni temu zgaga której nigdy nie miewałam . Przedwczoraj i wczoraj pojawił się wodnisty śluz , dziś zaś pojawił się biały . Wczoraj delikatnie bolał mnie jeden jajnik , dziś przez chwile bolały mnie dwa .
Czy to może świadczyć ze ewentualnie zarodek się zagnieżdżał? Kiedy najlepiej wykonać test ?
Wiem ze niektórzy napiszą ze już można , ale z tego co słyszałam nie zawsze tak od razu każdej kobiecie wychodzi ciąża . Czasem zalecają poczekać 2 tyg od terminu miesiączki aby wynik był wiarygodny
A wam kiedy wychodziły testy i jakie objawy miałyście przed ?
Ja zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki i wyszedł pozytywny, dzień wcześniej bolał mnie prawy jajnik i ciągnęło mnie w podbrzuszu. Na drugi dzień zrobiłam dwa kolejne testy i tez pozytywne wiec test wyjdzie gdzieś po Ok. 10 dniach tylko ewentualnie druga kreska na początku jest blada. Mnie nie bolały dwa jajniki na raz. Trzeba zrobić beta to wtedy będzie pewność.
 
Hej , poniżej opisze wam swoją historie , chciałabym abyście podzieliły się swoimi doświadczeniami .
Z partnerem staramy się o dziecko , ale nie na zasadzie kalendarzyka i pilnowaniem kiedy co , po prostu robimy to kiedy mamy ochotę i na luzie .
Mam cykle 25-27 dniowe , nie dłuższe . 31 grudnia ostatni raz rozpoczął mi się okres i po 4 dniach zakończył . Spodziewałam się miesiączki około 27 stycznia , ale do dziś nie przyszła . 26 stycznia wykonałam test i wyszedł negatywny . Miesiączki mam raczej bolesne i wydawało mi się , ze nadejdzie ona w terminie chociaż nie bolało mnie jak zawsze . Oczywiście od 20 stycznia towarzysza mi okropne wzdęcia , jeszcze kilka dni temu zgaga której nigdy nie miewałam . Przedwczoraj i wczoraj pojawił się wodnisty śluz , dziś zaś pojawił się biały . Wczoraj delikatnie bolał mnie jeden jajnik , dziś przez chwile bolały mnie dwa .
Czy to może świadczyć ze ewentualnie zarodek się zagnieżdżał? Kiedy najlepiej wykonać test ?
Wiem ze niektórzy napiszą ze już można , ale z tego co słyszałam nie zawsze tak od razu każdej kobiecie wychodzi ciąża . Czasem zalecają poczekać 2 tyg od terminu miesiączki aby wynik był wiarygodny
A wam kiedy wychodziły testy i jakie objawy miałyście przed ?
Może miałaś jakieś stresy albo choroba i dlatego cykl się wydłuża. Jeśli owulacja była i była w terminie a nie się przesunęła to test powinien już wyjść pozytywny. U mnie cykl wrześniowy też się wydłużył, bo były wakacje, wyrwanie zęba, dużo przeciwbolowych i stres. Testy wychodziły negatywne, lekarz na usg też nic nie zobaczył. Dostałam leki na wywołanie okresu i w kolejnym cyklu zaszłam w ciążę:) test zrobiłam po 10-11 dniach od owulacji (robiłam testy owu I mierzyłam temperaturę, 8dpo sprawdziłam poziom progesteronu żeby stwierdzić że owu byla). Gdyby w tamtym cyklu nie wyszło miałam już umówiony monitoring cyklu.
 
Mam problem z okresem przez pół roku nie miałam okresu I dopiero po jakimś czasie dostałam... ale znów nie miałam okresu przez 3 miesiące dostałam leki na wywołanie czy to może być coś poważnego ?
 
Mam problem z okresem przez pół roku nie miałam okresu I dopiero po jakimś czasie dostałam... ale znów nie miałam okresu przez 3 miesiące dostałam leki na wywołanie czy to może być coś poważnego ?
ja miałam podobnie badania krwi i wyszło ze mam wysoka prolaktyne która zaburza cykl później skierowali mnie na rezonans przysadki mózgowej. także lepiej idz
Do lekarza różne mogą być przyczyny
 
Mam problem z okresem przez pół roku nie miałam okresu I dopiero po jakimś czasie dostałam... ale znów nie miałam okresu przez 3 miesiące dostałam leki na wywołanie czy to może być coś poważnego ?
Oo kurde 😱😱 co na to lekarz?
Miałaś robione jakieś badania?
 
reklama
Oo kurde 😱😱 co na to lekarz?
Miałaś robione jakieś badania?
Nie miałam robionych żadnych badań mam 19 lat . Ale w wieku 17 lat miałam torbiela i od tamtej pory mam takie problemy z okresem czy to może się wiązać z tym że będę miała taki okres cały czas ,boję się że to wczesna menopauza
 
Do góry