reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spóźniona miesiączka a test owulacyjny

Nika_3

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Luty 2022
Postów
67
Cześć, mam nieco mały problem .. mój cykl to 30-33 dniowy, moja @ spóźnia mi się już pare dni. Dzisiaj wykonałam test ale owulacyjny (dołączam zdjęcie) ponieważ nie miałam testu ciążowego (kupię jutro) i moje pytanie jest .. czemu ukazały mi się dwie kreski ??? Czy to znaczy, że mogę mieć teraz owulacje ?! 😱

Z ciekawości zaczęłam czytać na internecie, co to może znaczyć i dużo kobiet pisało, że czasami testy owulacyjne wykrywają ciąże.. ku mojemu zdziwieniu i ??????? Nie wiem co o tym myśleć ? Możecie mi napisać właśnie doświadczenia związane z testem owulacyjny a ciążą ?!

Dziękuje bardzo !
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 251
reklama
Nie, ciąży nie wykrywa się przez testy owulacyjne. Jeśli któraś napisała, że test owulacyjny wykrył jej ciążę - to jest to zwykły zbieg okoliczności. Dwie kreski nie oznaczają też, że będziesz miała teraz owulację - nie bez powodu testuje się do pierwszego pozytywu. Nasz organizm po owulacji wyrzuca jeszcze hormon LH, ale to pierwszy wyrzut bierze się przy stwierdzeniu kiedy będzie owu. Jeśli nie robiłaś wcześniej w tym cyklu testów, to może on oznaczać wszystko, bo nie wiemy, czy pik nie był wcześniej.

Reasumując: ten test nie znaczy nic.
 
Jak wyżej, nie on nie pokazuje ciąży, tak moze to byc zbieg okoliczności, bo dziewczyny były w ciąży jak i nie a test byl pozytywny , w sensie owulacyjny, test ciążowy da odpowiedź, a pewnosc beta
 
Testy owulacyjne nie wykrywają ciąży. Jezeli już ktoś pisze, że na początku ciąży wychodziły mu pozytywne testy owulacyjne to powinien wiedzieć czemu mu wyszedł test pozytywny. Zrób jutro rano test ciazowy albo zbadaj bete, tylko wtedy będziesz mieć odpowiedź. Ba nawet owulacyjne nie wykrywają owulacji, a jedynie poziom LH. Jutro kup sobie test jak napisałaś i będzie wszystko jasne. Jezeli będziesz w ciąży to od razu radzę nie czytać w internecie żadnych głupot 😅 lepiej tutaj dziewczyn zapytać bo naprawdę mają duża wiedzę
 
poziom LH może Ci się utrzymywać do miesiączki, nie sugeruj się testami bo one Ci w 100 % prawdy nie powiedzą. Lepiej zrobić sobie monitoring u ginekologa to JEST PEWNA PEWNOŚĆ. Możesz mieć zaburzoną owulację, możesz jej wcale nie mieć albo Ci się przesunęła, tak czy siak ten test nie jest pozytywny tylko negatywny. Ciąży nie sprawdza się testami owulacyjnymi, zrób sobie bete jak masz wątpliwości albo TEST DO TEGO PRZEZNACZONY.
 
To znowu ja 🙈 zrobiłam dzisiaj test ciążowy, wyszedł pozytywny.
2-3 godziny później dostałam @. Mogę uznać to za poronienie ?
 
reklama
Ten na zdjęciu wygląda jak ciążowy. Chyba że są takie testy owulacyjne. Bo pierwszy raz takie widzę
 
Do góry