reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawa alimentacyjna koszty , , wyrok procentowy

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
11 411
Miasto
Warszawa
Mąz chce złozyć o obniżenie alimentów ( dzieci z poprzedniego związku ) , jakie są koszta takiej sprawy i kto je pokrywa czy w całości on .
Jesli miał wyrok procentowy ( procent pensji z adnotacją nie mniej niż ) a płacił tylko to " nie mniej niż " to ile lat wstecz jego była żona by się mogła ubiegać o wyrównanie jeśli powinien płacić wiecej .
Czy premia za indywidulane wyniki w pracy ( wypłacana raz na rok, jest częścią wynagrodzenia od której tez powinien zapłacić ten procent ?
Czy sąd bierze pod uwagę w tym momencie że mamy małe dzieci a wcześniej nie skaładliśmy o obniżenie z tego powodu alimentów na poprzednie dziecko ?
Jak to jest z dzieckiem pelnoletnim jeśli chodzi do wieczorowej pracy ? Trzeba płacić czy jest już uważane za kogoś kto jest w stanie pracować .

Wiem ze dużo tych pytań i mam nadzieję że napisałam zrozumiale .
Pozdrawiam :)
 
reklama
Mąz chce złozyć o obniżenie alimentów ( dzieci z poprzedniego związku ) , jakie są koszta takiej sprawy i kto je pokrywa czy w całości on .
opłata za wniesienie pozwu to 5%wartosci przedmiotu sporu, ale nie mniej niż 30 zł.

Jesli miał wyrok procentowy ( procent pensji z adnotacją nie mniej niż ) a płacił tylko to " nie mniej niż " to ile lat wstecz jego była żona by się mogła ubiegać o wyrównanie jeśli powinien płacić wiecej .
Roszczenia przedawniają się po upływie 3 lat.

Czy premia za indywidulane wyniki w pracy ( wypłacana raz na rok, jest częścią wynagrodzenia od której tez powinien zapłacić ten procent ?
To powinno być w mojej ocenie doprecyzowane w orzeczeniu sądu. Jesli nie jest, uważam, ze t składniki wynagrodzenia powinny być uwzględnione przy wyliczeniu wysokości naleznych alimentów.

Czy sąd bierze pod uwagę w tym momencie że mamy małe dzieci a wcześniej nie skaładliśmy o obniżenie z tego powodu alimentów na poprzednie dziecko ?
Jesli pyta pani czy fakt, że ów ma nowe dzieci wpływa na wysokość alimentów na dzieci z pierwszego wniosku - odpowiedź brzmi nie.
Wysokosć alimentów zależy do:
1. uzasadnionych potrzeb dziecka
2. możliwości zarobkowych rodzica.

Jak to jest z dzieckiem pelnoletnim jeśli chodzi do wieczorowej pracy ? Trzeba płacić czy jest już uważane za kogoś kto jest w stanie pracować .
O zwolnieniu z obowiązku płacenia aliemntów decyduje sąd. Nie można po prostu przestać płacić. Alimenty co do zasady nalezy płacić do czasu, aż dziecko nie jest w stanie utrzymać się samo.
 
Do góry