reklama

sprawa alimentacyjna zwrot kosztow za ciaze i porod

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez kasia281, 26 Luty 2013.

1. kasia281

kasia281 Początkująca w BB

Witam pania serdecznie mam do Pani kilka pytan. mam roczne dziecko ojciec wcale sie nami nie interesuje a wrecz przeciwnie kazal mi sie go pozbyc wiec wyjechalam za granice do rodziny i tam urodzilam. Proszac o jakakolwiek pomoc nie odbieral tel, nie chcial rozmawiac, wyparl sie dziecka. W obecnej chwili jestesmy w polsce badania DNA mamy zrobione (nakazane przez sąd) i teraz czy mam mozliwosc pozbawic go wladzy rodzicielskiej, czy moge żądac zwrotu kosztów za porod, wyprawke i utrzymanie dziecka? W tej chwili on jest za granica ma 3 miesieczne dziecko ktore jest niepelnosprawne czy mimo to mam jaies szanse odzysac chociaz czesc tych kosztow Z góry dziekuje bardzo za odpowiedz

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Badania badaniami. Wazne czy sąd ustalił ojcostwo.

Nie wiem, bo nie znam stanu majątkowego ojca dziecka.

3. reklama
  4. kasia281

w tej chwili czekamy na wezwanie i wyniki testu ojciec dziecka pracuje legalnie za granica

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Zatem trzeba czekac na ustalenie ojcostwa. O co Pani wnioskowała do sądu?

6. kasia281

zwrot kosztow za porob poniewaz rodzilam za granica zwrot kosztow za wyprawke i alimenty

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Zatem już nic nie rozumiem. Skoro złożyła Pani taki wniosek to jaki sens ma pytanie czy moze Pani taki wniosek złożyć?

8. kasia281

tak zlozylam ale chce sie dowiedziec czy mam szanse odzyskac jakas czesc tych kosztow bo jestem przekonana ze bedzie sie bronil tym, ze ma chore dziecko....

9. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

to że ma chore dziecko to nie jest argument aby nie pokrywać kosztów na drugie dziecko ... szanse są zawsze ale jak będzie - nie wie nikt, proszę wnosić o zwrot kosztów za wyprawkę, a alimenty należą się dziecku bez względu na to gdzie pani mieszka

10. reklama
  11. E. Słotwińska-Rosłanowska

Rodzic musi utrzymywać wszystkie swoje dzieci.
    Na Pani pytanie nikt jednak nie odpowie. Czym innym jest bowiem uzyskać taką decyzję sądu, a czym innym odzyskać faktycznie nalezność.

12. kasia281

dziekuje bardzo za odpowiedzi:) badania DNa potwierdzily ojcostwo i teraz czekamy tylko na sprawe:)

Poleć forum