reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa alimentacyjna zwrot kosztow za ciaze i porod

Dołączył(a)
26 Luty 2013
Postów
5
Witam pania serdecznie mam do Pani kilka pytan. mam roczne dziecko ojciec wcale sie nami nie interesuje a wrecz przeciwnie kazal mi sie go pozbyc wiec wyjechalam za granice do rodziny i tam urodzilam. Proszac o jakakolwiek pomoc nie odbieral tel, nie chcial rozmawiac, wyparl sie dziecka. W obecnej chwili jestesmy w polsce badania DNA mamy zrobione (nakazane przez sąd) i teraz czy mam mozliwosc pozbawic go wladzy rodzicielskiej, czy moge żądac zwrotu kosztów za porod, wyprawke i utrzymanie dziecka? W tej chwili on jest za granica ma 3 miesieczne dziecko ktore jest niepelnosprawne czy mimo to mam jaies szanse odzysac chociaz czesc tych kosztow Z góry dziekuje bardzo za odpowiedz
 
reklama
mam roczne dziecko ojciec wcale sie nami nie interesuje a wrecz przeciwnie kazal mi sie go pozbyc wiec wyjechalam za granice do rodziny i tam urodzilam. Proszac o jakakolwiek pomoc nie odbieral tel, nie chcial rozmawiac, wyparl sie dziecka. W obecnej chwili jestesmy w polsce badania DNA mamy zrobione (nakazane przez sąd) i teraz czy mam mozliwosc pozbawic go wladzy rodzicielskiej, czy moge żądac zwrotu kosztów za porod, wyprawke i utrzymanie dziecka?
Badania badaniami. Wazne czy sąd ustalił ojcostwo.

W tej chwili on jest za granica ma 3 miesieczne dziecko ktore jest niepelnosprawne czy mimo to mam jaies szanse odzysac chociaz czesc tych kosztow
Nie wiem, bo nie znam stanu majątkowego ojca dziecka.
 
tak zlozylam ale chce sie dowiedziec czy mam szanse odzyskac jakas czesc tych kosztow bo jestem przekonana ze bedzie sie bronil tym, ze ma chore dziecko....
 
to że ma chore dziecko to nie jest argument aby nie pokrywać kosztów na drugie dziecko ... szanse są zawsze ale jak będzie - nie wie nikt, proszę wnosić o zwrot kosztów za wyprawkę, a alimenty należą się dziecku bez względu na to gdzie pani mieszka
 
tak zlozylam ale chce sie dowiedziec czy mam szanse odzyskac jakas czesc tych kosztow bo jestem przekonana ze bedzie sie bronil tym, ze ma chore dziecko....
Rodzic musi utrzymywać wszystkie swoje dzieci.
Na Pani pytanie nikt jednak nie odpowie. Czym innym jest bowiem uzyskać taką decyzję sądu, a czym innym odzyskać faktycznie nalezność.
 
reklama
Do góry