reklama

sprawa alimentacyjna

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez alina_alina, 28 Kwiecień 2010.

 1. alina_alina

  alina_alina Zaciekawiona BB

  Witam
  proszę o odpowiedź:

  1. Czy jeśli na pierwszej sprawie nie dojdzie do ugody co do wysokości alimentów to będzie następna ?? czy mimo to może zakończyć się na jednej sprawie?

  2. czy moge w pozwie napisać żeby pozwany dostraczył wyciąg z banku np z 3 m-cy?? musze udowodnic ze zarabia więcej niz ma na umowie a płaci raty za auto itd. więc to jeden ze sposobów bo wątpie żeby ktoś z jego pracy chciał zeznawać
  3. czy jako dwód ile wydaje na dziecko muszą być faktury czy paragon wystarczy??
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  1. Jesli nie będzie sporu, jedna rozprawa wystarczy.
  2. Może Pani o to wnioskować podczas postępowania, ale o zakresie dowodów decyduje sąd.
  3. Nie ma koniecznosci zbierania potwierdzenia wydatków. Wystarczy spisanie pozycji (ubrania, jedzenia, przedszkole itp) z podaniem średniomiesięczych kwot. Oczywiście paragony, rachunki itp moga stanowić dowód w razie ewentualnego sporu. Trudno jednak wymagać by rodzic zbierał rachunki na wszystko.
   
 3. reklama
 4. alina_alina

  alina_alina Zaciekawiona BB

  dziekuje za odpowiedź
  mam jeszcze pytanie :
  1.czy warto wziąć adwokata z urzędu?
  2. o ilośc sparaw pytam bo nie wiem czy uda nam się dogadać i czy powołac odrazu świadków ?? czy moge zrobić to ewentualnie jakby była kolejna rozprawa?
  3.mam jeszcze pytanko mój ex partner zdradzał mnie w ciaży i później przez kolejną zdradę się roztaliśmy
  :( znajoma siostry która napisała mi pozew mówiła żebym to napisała czy faktycznie to ma jakieś znaczenie przy sprawie alimentacyjnej?? nie chce nie potrzebnie wyciągac takich rzeczy
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  1. Nie wiem. Nie znam stopnia złożoności sprawy i Państwa charakterów.
  2. Rozumiem, ze w pozwie podała Pani nazwiska osób, które mogą potwierdzić przytoczone przez Panią fakty. W mojej ocenie warto od razu wskazać świadkow.
  3. Ocena materiału dowodoewgo to zadanie sądu. Nie znam Państwa sytuacji, więc trudno zająć jednoznaczne stanowisko. W mojej ocenie to, że ojciec dziecka dopuścił się zdrady nie pozostaje w związku z wysokoscią kosztów utrzymania dziecka oraz możliwosciami zarobkowymi ojca, a zatem z przesłankami wpływającymi na wysokość alimentów.
   
 6. alina_alina

  alina_alina Zaciekawiona BB

  witam

  znalazłam taki arkusz kalkulacyjny Kancelaria Adwokacka Grzybkowski & Guzek - Poznań - KANCELARIA jest tam pozycja "koszty długookrsowe" mam pytanie czy np. w pozycji krzsełko do karmienia czy nosidełko itp mogę wpisać sumę jeśli tego jeszcze nie kupiłam bo jeszcze mi to nie potrzebne?? ale te koszta są podzielone na 3 lata i zapene kupie takie rzeczy
   
 7. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  To zalezy jakie zestawienie Pani robi. Jesli sporządza Pani zestawienie kosztów biezacych, nie nalezy wpisywac planowanych wydatków długookresowych. Jesli sporządza Pani wykaz przewidywanych kosztów utrzymania dziecka np na okres czerwiec-grudzień 2010, można wpisa wydatki planowane na ten okres.
   
 8. alina_alina

  alina_alina Zaciekawiona BB

  zbieram rachunki i f-ry za zakupy dla dziecka czy mam je dołączyć składając pozew czy wziąć je na rozprawe??
   
 9. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Prosze je mieć ze sobą podczas rozprawy na wypadek gdyby ojciec dziecka kwestionował wysokość kosztów utrzymania dziecka.
   
 10. reklama
 11. alina_alina

  alina_alina Zaciekawiona BB

  a prosze o informacje wiem że sąd może zasądzić alimenty nie 50 na 50 tylko np. ojciec dziecka że ma pokrywac 70% wydatków

  ponieważ tylko ja zajmuje się dzieckiem chciałbym aby ojciec dziecka ponosił 60-70% kosztów wiem że o tym decyduje sąd ale czy mam o czyms takim napisać w pozwie w uzasadnieniu??? czy poprostu powiedziec o tym ewentualnie na rozprawie
   
 12. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Sąd może zdecydować o nierównym udziale rodziców w zakresie kosztow utrzymania dziecka. Moze Pani wnioskować w tej sprawie pisemnie lub ustnie podczas postępowania.
   

Poleć forum