reklama

sprawa alimentacyjna

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez alina_alina, 28 Kwiecień 2010.

1. alina_alina

alina_alina Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    proszę o odpowiedź:

1. Czy jeśli na pierwszej sprawie nie dojdzie do ugody co do wysokości alimentów to będzie następna ?? czy mimo to może zakończyć się na jednej sprawie?

2. czy moge w pozwie napisać żeby pozwany dostraczył wyciąg z banku np z 3 m-cy?? musze udowodnic ze zarabia więcej niz ma na umowie a płaci raty za auto itd. więc to jeden ze sposobów bo wątpie żeby ktoś z jego pracy chciał zeznawać
    3. czy jako dwód ile wydaje na dziecko muszą być faktury czy paragon wystarczy??

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    1. Jesli nie będzie sporu, jedna rozprawa wystarczy.
    2. Może Pani o to wnioskować podczas postępowania, ale o zakresie dowodów decyduje sąd.
    3. Nie ma koniecznosci zbierania potwierdzenia wydatków. Wystarczy spisanie pozycji (ubrania, jedzenia, przedszkole itp) z podaniem średniomiesięczych kwot. Oczywiście paragony, rachunki itp moga stanowić dowód w razie ewentualnego sporu. Trudno jednak wymagać by rodzic zbierał rachunki na wszystko.

3. reklama
  4. alina_alina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziekuje za odpowiedź
    mam jeszcze pytanie :
    1.czy warto wziąć adwokata z urzędu?
    2. o ilośc sparaw pytam bo nie wiem czy uda nam się dogadać i czy powołac odrazu świadków ?? czy moge zrobić to ewentualnie jakby była kolejna rozprawa?
    3.mam jeszcze pytanko mój ex partner zdradzał mnie w ciaży i później przez kolejną zdradę się roztaliśmy
    :( znajoma siostry która napisała mi pozew mówiła żebym to napisała czy faktycznie to ma jakieś znaczenie przy sprawie alimentacyjnej?? nie chce nie potrzebnie wyciągac takich rzeczy

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    1. Nie wiem. Nie znam stopnia złożoności sprawy i Państwa charakterów.
    2. Rozumiem, ze w pozwie podała Pani nazwiska osób, które mogą potwierdzić przytoczone przez Panią fakty. W mojej ocenie warto od razu wskazać świadkow.
    3. Ocena materiału dowodoewgo to zadanie sądu. Nie znam Państwa sytuacji, więc trudno zająć jednoznaczne stanowisko. W mojej ocenie to, że ojciec dziecka dopuścił się zdrady nie pozostaje w związku z wysokoscią kosztów utrzymania dziecka oraz możliwosciami zarobkowymi ojca, a zatem z przesłankami wpływającymi na wysokość alimentów.

6. alina_alina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam

znalazłam taki arkusz kalkulacyjny Kancelaria Adwokacka Grzybkowski & Guzek - Poznań - KANCELARIA jest tam pozycja "koszty długookrsowe" mam pytanie czy np. w pozycji krzsełko do karmienia czy nosidełko itp mogę wpisać sumę jeśli tego jeszcze nie kupiłam bo jeszcze mi to nie potrzebne?? ale te koszta są podzielone na 3 lata i zapene kupie takie rzeczy

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To zalezy jakie zestawienie Pani robi. Jesli sporządza Pani zestawienie kosztów biezacych, nie nalezy wpisywac planowanych wydatków długookresowych. Jesli sporządza Pani wykaz przewidywanych kosztów utrzymania dziecka np na okres czerwiec-grudzień 2010, można wpisa wydatki planowane na ten okres.

8. alina_alina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zbieram rachunki i f-ry za zakupy dla dziecka czy mam je dołączyć składając pozew czy wziąć je na rozprawe??

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Prosze je mieć ze sobą podczas rozprawy na wypadek gdyby ojciec dziecka kwestionował wysokość kosztów utrzymania dziecka.

10. reklama
  11. alina_alina

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a prosze o informacje wiem że sąd może zasądzić alimenty nie 50 na 50 tylko np. ojciec dziecka że ma pokrywac 70% wydatków

ponieważ tylko ja zajmuje się dzieckiem chciałbym aby ojciec dziecka ponosił 60-70% kosztów wiem że o tym decyduje sąd ale czy mam o czyms takim napisać w pozwie w uzasadnieniu??? czy poprostu powiedziec o tym ewentualnie na rozprawie

12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sąd może zdecydować o nierównym udziale rodziców w zakresie kosztow utrzymania dziecka. Moze Pani wnioskować w tej sprawie pisemnie lub ustnie podczas postępowania.

Poleć forum