reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa alimentacyjna

alina_alina

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2010
Postów
35
Miasto
W-wa
Witam
proszę o odpowiedź:

1. Czy jeśli na pierwszej sprawie nie dojdzie do ugody co do wysokości alimentów to będzie następna ?? czy mimo to może zakończyć się na jednej sprawie?

2. czy moge w pozwie napisać żeby pozwany dostraczył wyciąg z banku np z 3 m-cy?? musze udowodnic ze zarabia więcej niz ma na umowie a płaci raty za auto itd. więc to jeden ze sposobów bo wątpie żeby ktoś z jego pracy chciał zeznawać
3. czy jako dwód ile wydaje na dziecko muszą być faktury czy paragon wystarczy??
 
reklama
1. Jesli nie będzie sporu, jedna rozprawa wystarczy.
2. Może Pani o to wnioskować podczas postępowania, ale o zakresie dowodów decyduje sąd.
3. Nie ma koniecznosci zbierania potwierdzenia wydatków. Wystarczy spisanie pozycji (ubrania, jedzenia, przedszkole itp) z podaniem średniomiesięczych kwot. Oczywiście paragony, rachunki itp moga stanowić dowód w razie ewentualnego sporu. Trudno jednak wymagać by rodzic zbierał rachunki na wszystko.
 
dziekuje za odpowiedź
mam jeszcze pytanie :
1.czy warto wziąć adwokata z urzędu?
2. o ilośc sparaw pytam bo nie wiem czy uda nam się dogadać i czy powołac odrazu świadków ?? czy moge zrobić to ewentualnie jakby była kolejna rozprawa?
3.mam jeszcze pytanko mój ex partner zdradzał mnie w ciaży i później przez kolejną zdradę się roztaliśmy
:( znajoma siostry która napisała mi pozew mówiła żebym to napisała czy faktycznie to ma jakieś znaczenie przy sprawie alimentacyjnej?? nie chce nie potrzebnie wyciągac takich rzeczy
 
1. Nie wiem. Nie znam stopnia złożoności sprawy i Państwa charakterów.
2. Rozumiem, ze w pozwie podała Pani nazwiska osób, które mogą potwierdzić przytoczone przez Panią fakty. W mojej ocenie warto od razu wskazać świadkow.
3. Ocena materiału dowodoewgo to zadanie sądu. Nie znam Państwa sytuacji, więc trudno zająć jednoznaczne stanowisko. W mojej ocenie to, że ojciec dziecka dopuścił się zdrady nie pozostaje w związku z wysokoscią kosztów utrzymania dziecka oraz możliwosciami zarobkowymi ojca, a zatem z przesłankami wpływającymi na wysokość alimentów.
 
To zalezy jakie zestawienie Pani robi. Jesli sporządza Pani zestawienie kosztów biezacych, nie nalezy wpisywac planowanych wydatków długookresowych. Jesli sporządza Pani wykaz przewidywanych kosztów utrzymania dziecka np na okres czerwiec-grudzień 2010, można wpisa wydatki planowane na ten okres.
 
zbieram rachunki i f-ry za zakupy dla dziecka czy mam je dołączyć składając pozew czy wziąć je na rozprawe??
 
a prosze o informacje wiem że sąd może zasądzić alimenty nie 50 na 50 tylko np. ojciec dziecka że ma pokrywac 70% wydatków

ponieważ tylko ja zajmuje się dzieckiem chciałbym aby ojciec dziecka ponosił 60-70% kosztów wiem że o tym decyduje sąd ale czy mam o czyms takim napisać w pozwie w uzasadnieniu??? czy poprostu powiedziec o tym ewentualnie na rozprawie
 
reklama
Sąd może zdecydować o nierównym udziale rodziców w zakresie kosztow utrzymania dziecka. Moze Pani wnioskować w tej sprawie pisemnie lub ustnie podczas postępowania.
 
Do góry