reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawa o alimenty - paranie brudów

reklama
Ponieważ nie napisała Pani na pw postaram się w miarę nie kompromitująco opisać sytuację.
Sama wychowuję czteromiesięcznego synka. Nie mieszkam z jego ojcem. On jednak go uznał (teraz twierdzi, że go zmusiłam, bo powiedziałam, ze jeśli tego nie zrobi, to ja założę sprawę o ustalenie ojcostwa).
Myślałam wówczas, że może zmądrzał i chce być ojcem. Prosiłam go o uregulowanie spraw alimentacyjnych u notariusza, on ciągle mnie zbywał. Nalegał, żebym przyjeżdżała do niego w weekendy z dzieckiem, a kiedy rzekomo przyjdzie czas, pójdzie do notariusza. Jednak on wykorzystał moją naiwność. Zmusił mnie do nagrania filmu z czynnością seksualną, widać na nim dziecko i słychać jego płacz.
Teraz ciągle mnie straszy, że jak podam go o alimenty to MOPS i sąd zobaczą ten film i dziecko trafi do pogotowia opiekuńczego lub domu dziecka.
Czy faktycznie za taki film może zostać mi odebrane dziecko?
Niestety, na podstawie Pani postu nie mogę w pełni odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem co jest na tym nagraniu, a przede wszystkim w jakim kontekście pojawia się tam dziecko, ile trwa sekwencja z udziałem dziecka itp. Kluczowe dla sprawy jest, czy na podstawie nagrania można postawić Pani zarzut zaniedbywania dziecka - na przykład poprzez długotrwałe nie zwracanie uwagi na płacz dziecka czy ignorowanie sytuacji niebezpiecznej dla dziecka. Sam fakt utrwalenia aktu seksualnego nie stanowi zarzutu i jest nieistotny w kontekście zobowiązań alimentacyjnych ojca.
Prosze też mieć na uwadze, że każdorazowo ocenę mareriału dowodowego przeprowadza sąd.
 
Do góry