reklama

Sprawa o obniżenie alimentów. Proszę o pomoc!!!

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Layla Black, 21 Grudzień 2012.

 1. Layla Black

  Layla Black

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam. Właśnie dowiedziałam się że były mąż chce obniżyć alimenty na 2 dzieci z 1000 zł na 600 zł. Rozwód mieliśmy w 2010 roku, mąż pracował na "czarno", ja byłam na urlopie wychowawczym. Dzieci miały 2 i 5 lat.
  Od tamtego czasu dużo się zmieniło. Dzieci chodzą do szkoły i do przedszkola, dlatego też wydatki się zwiększyły. Ja pół roku po rozwodzie straciłam pracę i wpadłam w depresję, leczyłam się przez ok.1.5 roku lecz przerwałam leczenie z braku pieniędzy (terapia farmakologiczna kosztowała 100zł na m-c). Wynajmuje mieszkanie koszt wynajmu +opłaty ok. 550zł, koszt przedszkola z wyżywieniem ok. 90 zł. Nie mogę iść do pracy gdyż dzieci nie miałyby opieki po szkole, dzieci kończą zajęcia nawet o godz.11.30.
  Były mąż od marca 2012 roku ma trzecie dziecko, ale jego sytuacja materialna poprawiła się. Pracuje w Niemczech, zarejestrowany jest na umowę zlecenie w polskiej firmie. (komornik zajął mu jedną wypłatę).
  1. Czy fakt że nie mam pracy, choruję na depresję a koszty utrzymania dzieci zwiększyły się może obniżyć alimenty?!
  2. Czy to że były mąż ma 9-miesięczne dziecko może wpłynąć jednak na obniżenie alimentów chociaż sytuacja materialna u niego poprawiła się?
  3. Czy fakt że to jego konkubina namówiła go na sprawę o obniżenie alimentów może mi pomóc na rozprawie? (mam dowody)
  4. Były maż w rozmowie ze mną powiedział że chce obniżyć alimenty tylko z tego względu żeby go nie zamknęli. Mówił też że te 600 zł będę dostawać z FA a on mi do ręki da 400 zł "od siebie' ale w tajemnicy przed konkubiną? Czy ten fakt może mi pomóc?
  5. Jak mam się przygotować do tej rozprawy?
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To, ze dzieci chodzą do szkoły i przedszkola nie oznacza wcale zwiększenia wydatków. Taka argumentacja pogrąży Panią w sądzie.

  To nie ma związku z wysokoscią alimentów na dzieci.

  A świetlica?

  Zacznijmy od tego, ze z żadnego zdania napisanego przez Pania nie wynika zwiększenie kosztów utrzymania dzieci. Poza tym ojciec dzieci ma pokrywać połowę kosztów, a Pani drugą połowę. Poprawa jego sytuacji materialnej nie ma tui wiele do rzeczy. Kluczową sprawą jest (i o tym Pani nie pisze) koszt utrzymania dzieci. Ile dzieci kosztuja Panią miesięcznie?

  Raz jeszcze - nie wiem podstawowej rzeczy tj. nie znam kosztu utrzymania dzieci.

  To bez znaczenia.

  To dyskusyjne mocno.

  Przede wszystkim prosze policzyć (jak najdokładniej) ile kosztuje utrzymanie dzieci. Bez tego nie ma Pani szans.
   
 3. reklama
 4. Layla Black

  Layla Black

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam miesięczne koszty na dwójkę dzieci wynoszą ok 3000 zł z czego oczywiście połowę kosztów czyli ok 1500 zł pokrywam ja. Ze względu na kryzys wzrosło bezrobocie no i niestety nie ma żadnej pracy [​IMG] którą bardzo chciałabym podjąć. Moi rodzice w zamian za pomoc (gotowanie i sprzątanie u nich w domu) pomagają mi finansowo dzięki czemu jestem w stanie pokryć połowę kosztów utrzymania dzieci. W sądzie przedstawiłam już koszty utrzymania dzieci. Były mąż nie ma żadnych wniosków dowodowych. Jaka jest szansa że sąd obniży mu alimenty? Były mąż decydując się na trzecie dziecko miał świadomość że jego wydatki wzrosną!
   
 5. ollka22

  ollka22 MAMUSIA OLIWKI

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja powiem szczerze.... wszystko zalezy od humory sedziny....

  najwazniejsze zebys miala udokumentowane wydatki na dzieci i oblicozne koszty utrzymania.

  fakt ze rpzedszkole i szkola to ciagle wydtaki wie kazda mama, wiec napewno nie pograzy cie to w sadzie....

  600 zl na 2 dzieci to troche malo, biorac pod uwage codzienne wydatki i to ze dzieci nie powinny zyc na poziomie nzszym niz ojciec.
   
 6. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To dość wysokie koszty (na zdrowe dzieci) w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, stąd zapewne trzeba być przygotowanym na uzasadnienie tej kwoty.
  A czy jest Pani zarejestrowana w UP?
  Nie wiem, za mało mam informacji. Nie znam choćby dochodów ojca.
   
 7. Layla Black

  Layla Black

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W arkuszu kalkulacyjnym wyszła kwota 3000 zł. Nie chodzi mi o to żeby były mąż płacił po 750 zł tylko po 500 zł tak jak do tej pory. Pieniądze otrzymuję z Funduszu alimentacyjnego od początku 2011 roku. Tylko przez pół roku płacił (nawet więcej) do czasu aż wprowadziła się do niego konkubina. Miał możliwość płacić lecz tego nie robił (oboje pracowali)
  Były mąż zawsze zarabiał ok 3500-4000 zł, jest bardzo dobrym fachowcem. Kładzie płytki, panele, tynki, elewacje, zawsze też załatwiał sobie "fuchy". Tylko że pieniądze zawsze mu się szybko rozchodziły bo ma problemy z alkoholem i hazardem ( 2 razy był w szpitalu psychiatrycznym na leczeniu odwykowym, próbował popełnić samobójstwo po tym jak przed Wigilią przegrał całą wypłatę w maszyny). Niejednokrotnie kryłam go przed konkubiną jak przegrywał w kasynie pieniądze. Jego poziom życia w porównaniu do poziomu życia dzieci wzrósł. Jeździ na wycieczki, wczasy i imprezy o czym świadczą Jego zdjęcia na NK. Gdy latem brał dzieci jeździli po różnych ciekawych dla dzieci miejscach i potem mówił że w weekend na dzieci wydał 300 zł. We wniosku napisał że zarabia 1500- 1900 zł. Niedawno jednak kupił konkubinie pierścionek za 800 zł. Nikt "normalny" za połowę swojej pensji nie kupowałby biżuterii. Były mąż od listopada pracował w Niemczech lecz gdy tylko komornik zajął mu wypłatę zerwał umowę i przed świętami wrócił do Polski. W rozmowie ze mną stwierdził że pracodawca go oszukał bo powiedział że na umowę- zlecenie komornik nic mu nie weźmie.
   

Poleć forum