reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawa w sądzie a zwolnienie lekarskie

Dołączył(a)
11 Styczeń 2012
Postów
14
Witam,

dostałam wezwanie do sądu w charakterze światka a jestem na zwolnieniu lekarskim czy muszę się stawić na rozprawie ??
 
reklama
Czy osoba,ktora pracuje na caly etat i ma sprawe w sadzie czy przysluguje jej z tego powodu urlop w pracy lub zwolnienie na czas trwania rozprawy moze wyjsc na sprawe i wrocic do pracy pozniej,bez odrabiania tego czasu, chodzi mi czy za kazdym razem musze brac urlop wypoczynkowy jezeli chce byc na sprawie???
 
Czy osoba,ktora pracuje na caly etat i ma sprawe w sadzie czy przysluguje jej z tego powodu urlop w pracy lub zwolnienie na czas trwania rozprawy moze wyjsc na sprawe i wrocic do pracy pozniej,bez odrabiania tego czasu, chodzi mi czy za kazdym razem musze brac urlop wypoczynkowy jezeli chce byc na sprawie???

Pracodawca ma obowiązek zwolnić pracownika na czas rozprawy (czas niezbędny do stawiennictwa w sądzie a zatem uwzgledniajcy czas dojazdu itp.). Za okres nieobecnosci pracownikowi NIE przysługuje wynagrodzenie. Zgodnie bowiem z art. 85 ust. 1 ustawy z 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, świadkowi przysługuje zwrot kosztów podróży, kosztów noclegu oraz utraconych zarobków lub dochodów, związanych ze stawiennictwem w sądzie. Stosowny wniosek nalezy złożyć w sądzie pisemnie (lub do protokołu) nie później niż 3 dni po dokonaniu czynnosci (po stawiennictwie).
 
Witam,

chciała bym dostać odpowiedz czy muszę się stawić na sprawie gdy mam zwolnienie leżące i jest to postępowanie cywilne ??
Proszę o odp.
 
Przepraszam, że się wtrącę, ale chciałam zapytać czy o podobny zwrot kosztów można ubiegać się w przypadku wezwania na świadka w sprawie karnej? Jeśli tak to na jakiej podstawie oszacować stratę zarobków w dniu nieobecności w pracy?
 
reklama
Przepraszam, że się wtrącę, ale chciałam zapytać czy o podobny zwrot kosztów można ubiegać się w przypadku wezwania na świadka w sprawie karnej?
Kosztów dojazdu - tak. Dopuszcza się zwrot kosztów podróży w wysokości kosztów przejazdu środkiem transportu masowego (koleją, autobusem itp.) w najniższej klasie
Jeśli tak to na jakiej podstawie oszacować stratę zarobków w dniu nieobecności w pracy?
Nie ma mozliwosci uzyskania zwrotu utraconych zarobków
 
Do góry