reklama

Sprawdź jaką będziesz teściową??

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez jus20sto, 13 Grudzień 2005.

1. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

2. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

oto mój wynik

Teściowa - Niewidzialna
    Szczyt asertywności - to cała ty. Dziecko zawsze było dla ciebie ważne, ale nie zamierzałaś nigdy dać się pogrzebać w pieluszkach, przecierach z marchwi i rozmowach o kupkach. Dzięki temu twoja pociecha wyrosła na niezwykle samodzielnego młodego człowieka, a ty sama nie straciłaś przez to ani nerwów, ani urody. Pogodziłaś karierę, sukces i macierzyństwo! To z pewnością zaimponuje twojemu przyszłemu zięciowi czy synowej. Podobnie jak to, że nie będziesz wtykała nosa w sprawy młodych i dasz im wolną rękę. We wszystkim. Niestety, ta wolność może im wyjść bokiem. Bo co to za teściowa, co ani dziecka na weekend nie weźmie, ani nie ugotuje? Potraktuj więc to jako zabawę. Od czasu do czasu zaangażuj się w życie rodzinne syna czy córki. Upierz, zabaw dziecko, ugotuj jakieś pyszne danie. Zyskaj miano fajnej babki, która ma swoje życie, ale na którą można liczyć!

3. reklama
  4. dynia

dynia papla maniakalna

Taaaak, to prawda mądrzyć się i doradzać to coś co tygrysek lubi najbardziej ;D ;D ;D
    Teściowa - Wyrocznia
    Lubisz, by inni doceniali ciebie: to, co robisz, to, co wiesz... A robisz i wiesz niemało. Dla swojego dziecka zawsze byłaś skarbnicą wiedzy. Potrafiłaś wytłumaczyć, co to dziura ozonowa, uszyć superkieckę i nawet naprawić łańcuch w rowerze. Twój syn czy córka może więc liczyć na pomoc z twojej strony. I świetnie! Tyle tylko, że do wielu rzeczy trzeba dochodzić samemu. W końcu każdy z nas najlepiej uczy się na własnych błędach! Jako teściowa musisz więc uważać, żeby nie przedobrzyć z radami, dać młodym szansę wykazania się. To będzie dla ciebie trudne: zaakceptować ich samodzielność, patrzeć bez emocji, jak błądzą, mylą się... Cóż - to ich życie. Doradzaj i pomagaj więc tylko wtedy, gdy cię o to poproszą. Inaczej możesz stać się natrętną teściową z dowcipów!

5. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

Teściowa - Strażnik
    no cóż, prawdę mówiąc innego wyniku się nie spodziewałam, będę wredną teściową ;)

6. EWCIK100

EWCIK100 Fanka BB :)

U mnie teściowa - niewidzialna. Przyznam, że jestem zakoczona, bo widzę się raczej w roli strażnika (i to wyjątkowo wrednego).

7. Agnexx

Agnexx Gość

Teściowa - Niewidzialna ;D

8. minozka

minozka Fanka BB :)

teściowa-wyrocznia ::)

9. mrowka

mrowka Fanka BB :)

Teściowa - Kumpelka
    Jesteś prawdziwą przyjaciółką swojego dziecka. To tobie się zwierza, opowiada najskrytsze sekrety. Wie, że go nie potępisz, że nie będziesz moralizować. Można z tobą jeździć na wycieczki rowerowe, wygłupiać się, pić piwo, słuchać muzyki. Naprawdę, niewiele matek ma tak bliski kontakt ze swymi pociechami. Zapowiadasz się więc na fantastyczną teściową. Jeśli będziesz miała synową, szybko się polubicie, będziecie chodzić razem na zakupy i dzwonić do siebie na ploteczki. Jeśli będziesz miała zięcia, będzie zapraszał cię na wspólne oglądanie piłkarskich zmagań. Ale... Pamiętaj, że dziecko - nawet dorosłe - chce mieć matkę, teściową, kogoś dorosłego, a nie tylko kumpelkę. Zadbaj o to, by być dla dzieci autorytetem, wsparciem. Niech przychodzą do ciebie po radę, proszą o pomoc.

hmmmm no zobaczymy
    ;)

10. reklama
  11. karolinna

karolinna grudzień 05,wrzesień 08

a mnie wyszło, że będę teściową -kumpelką,ale w ogóle w to nie wierzę :D bo na pewno taka nie będę ;) jestem zbyt zaborcza ;)

12. theo

theo Fanka BB :)

Teściowa - Wyrocznia
    Lubisz, by inni doceniali ciebie: to, co robisz, to, co wiesz... A robisz i wiesz niemało. Dla swojego dziecka zawsze byłaś skarbnicą wiedzy. Potrafiłaś wytłumaczyć, co to dziura ozonowa, uszyć superkieckę i nawet naprawić łańcuch w rowerze. Twój syn czy córka może więc liczyć na pomoc z twojej strony. I świetnie! Tyle tylko, że do wielu rzeczy trzeba dochodzić samemu. W końcu każdy z nas najlepiej uczy się na własnych błędach! Jako teściowa musisz więc uważać, żeby nie przedobrzyć z radami, dać młodym szansę wykazania się. To będzie dla ciebie trudne: zaakceptować ich samodzielność, patrzeć bez emocji, jak błądzą, mylą się... Cóż - to ich życie. Doradzaj i pomagaj więc tylko wtedy, gdy cię o to poproszą. Inaczej możesz stać się natrętną teściową z dowcipów!

Poleć forum