reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawdzone sposoby na wowołanie porodu

Czerwcowamama01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2019
Postów
53
Cześć dziewczyny byłam właśnie na wizycie i mam się zgłosić do szpitala 18 czerwca jeśli nic do tej pory nie ruszy obecnie jestem w 38 tc 3d ale właśnie z racji mojej cukrzycy nie chcą żebym przenosiła. Lekarz powiedział że zawsze lepiej jak zacznie się samo ale jak na razie brak rozwarcia nic się nie zapowiada żeby na dniach urodzić stąd moje pytanie Czy znacie jakieś sposoby na przyspieszenie porodu? Tak jak lekarz powiedział lepiej zeby zaczelo się samo. Oczywiście chodzi mi o bezpieczne sposoby. Może któraś ma z tym jakieś doświadczenie i może mi doradzić
 
reklama
Rozwiązanie
W pierwszej ciąży zadziałał olejek rycynowy - wypiłam o 19 w niedzielę, a o 9.45 w poniedziałek tuliłam Młodą na porodówce.
W drugiej ciąży próbowałam absolutnie wszystkiego i nic nie pomagało...
Seks, przysiady, łażenie po schodach, mycie podłóg na kolanach, spacery, masaże sutków, olejek rycynowy, olejek z wiesiołka, nic nie działało ;)
Schodzenie po schodach podobno pomaga (wchodzenie jest odradzane), podszczypywanie sutków wytwarza oksytocynę choć nie jest to przyjemne, stosunek też pomaga wytworzyć oksytocynę. Ogólnie ruch jest wskazany, trzymam kciuki żeby obyło się bez szpitalnego wspomagania ;)
 
reklama
Zapytaj lekarza o masaż szyjki, odklejenie błon pęcherza sprawi ze zaczną sie wydzielać prostaglandyny, następnie oksy np przez masaż sutków, sex. Dzięki temu zaczną sie skurcze które powoli mogą doprowadzić do rozwarcia. Możesz również spróbować oleju rycynowego, wywoła rozwolnienie odbyt również zacznie wydzielać prostaglandyny a poruszone jelita mogą doprowadzić do skurczów. Ja przez jelitowke urodziłam w 38+6, przedtem nic nie zapowiadało porodu wczesniejszego, ani nie probowalam sposobów na przyspieszenie.
Oczywiście ruch, schody bokiem, piłka, wszystko to może przyspieszyć poród a jak nie to napewno dobrze wpłynie na krocze które w ten sposób sie uelastyczni i przygotuje do porodu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
W pierwszej ciąży zadziałał olejek rycynowy - wypiłam o 19 w niedzielę, a o 9.45 w poniedziałek tuliłam Młodą na porodówce.
W drugiej ciąży próbowałam absolutnie wszystkiego i nic nie pomagało...
Seks, przysiady, łażenie po schodach, mycie podłóg na kolanach, spacery, masaże sutków, olejek rycynowy, olejek z wiesiołka, nic nie działało ;)
 
Rozwiązanie

Podobne tematy

Do góry