reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawdzony szybki sposób na czkawkę!!

Różyczka75

z ogrodu...
Dołączył(a)
10 Grudzień 2008
Postów
525
Miasto
inąd...
Nie wiem czy ten watek juz był ,ale proszę czy znacie jakies sposoby na upiorną czkawkę? Mój synek ma co chwilę czkawkę, najczęściej po jedzeniu gdy się nie potrafi dobrze odbić, albo przy kąpieli czy przewijaniu:-( Często sama przechodzi nawet bez podania herbatki, ale często nie pomaga tez herbatka.Poradźcie proszę
 
reklama
Moja mała też ma czkawkę kilka razy dziennie:tak: Chyba nie ma w 100% skutecznego sposobu na czkawkę... ale u nas pomaga podawanie cieplejszej wody łyżeczką - ok 40 - 45 stopni:tak:
Natomiast przy kąpaniu i przewijaniu nie mamy czkawki, ale możliwe jest że wtedy ta czkawka jest z zimna:zawstydzona/y:
 
Czkawka po jedzeniue spowodowana przepelnionym brzuszkiem tutaj pomoze noszenie maluszka az mu jedzenie zejdzie dalej do jelit :tak:

Czkawka przy kapieli i przwijaniu z zimna. Sprobuj podgrzac nieco w domu a jak to nie pomoze to podaj cos do picia. Nie wiem czy karmisz piersia bo ja podaje poporstu piers i szybko czkawka mija. Dla starszych dzieci to chyba ciepla woda do picia :tak:
 
Wszystkie sposoby już podane - u nas najlepiej sprawdza się pierś albo ogrzanie jeśli to z zimna. Ale generalnie samo mija i nie ma co się przejmować. Czytałam kiedyś, że czkawka dziecku w ogóle nie przeszkadza i jeżeli nie trwa bardzo długo i sama przechodzi to nie trzeba sobie tym zawracać głowy.
 
dziewczyny mam dwie sprawy, prosze pomóżcie mi. Położna kazała mi przemywac pępuszek spirytusem, jest juz ładniei zagojony a pomimo to kazała 3 razy dziennie przemywac. No i zaczelam tak robic i teraz codziennie jest troche krewki. Powiedziala ze mam to wydłubywac az zniknie...martwie sie ta krewka mały ma 3 tygodnie i caly czas mu leci ta krewka, a ja nadal przemywam i nie wiem jak długo:zawstydzona/y:i jeszcze jadeno mnie martwi mały bardzo czesto ma czkawke, ustepuje ale go meczy...czy to minie?
 
na twoim miejscu chyba bym poszla do pediatry z tym pepuszkeim ja nie mialam takiego czegos wiec ci nie pomoge a czkawki chyba sie nie da uniknac jak moj synek byl malutki to mial non stop do tej poy mniewa zadziej ale jeszcze sie daza wiec tu zostaje tylko cierpliwosc.pozdrawiam;-)
 
a kikutek ci odpadł? z pepusiem wezwałabym połozna albo spytała pediatry. a co do czkawki to dzieciaczkowi to nie przeszkadza:), dzieciaczki tak maja, a jesli tobie przeszkadza to sprobuj mu dac piers, moja ma 3 miesiace i teraz tez czasami ma czkawki moze nie tak czesto jak wczesniej ale jeszcze ma
 
czkawka czesto powstaje w wyniku gwałtownej zmiany temperatury. takie dzieciaki maja czesto czkawke. ja dawałam piers, herbatke lub starym sposobem lekko dmuchałam na buZie i czasem pomagało. a z pękuszkem idz lepiej do lekarza bo może dostać przepukliny
 
reklama
Do góry