reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawowanie osobistej opieki nad dzieckiem a dodatek do zasiłku

Dołączył(a)
14 Luty 2016
Postów
1
Dzień dobry,

Mam dość zawiły problem, na który nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Otóż mam 1,5 roczne dziecko. W momencie porodu byłam zatrudniona na umowę zlecenie (od 7 msc), która zakończyła się 2 miesiące po porodzie. Przez rok dostawałam z ZUSu zasiłek macierzyński. Po roku chciałam przejść na urlop wychowawczy, jednak zostałam w ZUSie poinformowana, że w związku z końcem umowy mogę przejść na tzw. osobiste sprawowanie opieki nad dzieckiem, która jednak (na mocy nowych przepisów) jest w zasadzie równoznaczne z urlopem wychowawczym. Tak też zrobiłam i od 6 miesięcy sprawuję osobistą opiekę.

Teraz chciałabym starać się o zasiłek rodzinny (spełniam wszystkie kryteria jak wyrok sądu o alimentach, dochód itd) i o dodatek do zasiłku z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym (400 zł). Czy taki dodatek w ogóle mi przysługuje? Do wniosku trzeba dołączyć zaświadczenie pracodawcy o terminie udzielonego urlopu, którego oczywiście dołączyć nie mogę.

Czy mogłabym prosić kogoś o pomoc?

Pozdrawiam,
Marta
 
reklama
Do góry