reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy formalne

Będę chciała żeby do Leosia przyjechała położna z pobliskiej Jeleniej Góry (20km stąd) ale nie wiem czy ze względu na odległość będzie to możliwe...

Nie wiem jak to jest poza Warszawą, ale tutaj położna przychodzi z tej przychodni, do której zapisuje się dziecko, czyli do tej samej przychodni się będzie potem chodziło na szczepienia i w razie wszelkich chorób. Czyli jak zapiszesz dziecko do Jeleniej, to pewnie położna przyjedzie, tylko czy to na pewno dobry pomysł...?
Ale i tego nie jestem pewna, bo poszłam w czwartek do przychodni - 15 minut drogi spacerem ode mnie - zapytać co jest potrzebne do rejestracji dziecka i pani mnie od razu zapytała dlaczego nie wybrałam sobie bliżej przychodni (nie wybrałam, bo nie wiedziałam, ze jest).
 
reklama
Anbar - my właśnie planujemy zapisać Leosia do przychodni w Jeleniej - niestety u nas w Karpaczu nie ma godnego polecenia pediatry a ponieważ nie chcemy szczepić Małego w pierwszej dobie życia, chcemy mieć lekarza, który - jeśli nawet nie w pełni - to akceptuje nasze decyzje. Jeśli chodzi o wizyty położnej to dowiedziałam się przed chwilą, że nie ma problemu z tą z przychodni z Jeleniej - po prostu jest to kwestia zwrotu kosztów dojazdu. A czemu ma to nie być dobry pomysł?

A czy Wy macie już wybranego pediatrę dla swoich Maluszków?
 
holly ja wczoraj własnie szperałam w internecie...najpierw muszę się zdcydować na przychodnie. Myslalam, że zapiszę się do takiej blok obok ale ponoć nie jest tam zaciekawie... Mi zależy aby lekarz akceptował naszą (moja i synka) dietę wegetariańską, bo wiem że są lekarze, którzy by każdą dolegliwosć zganiali na dietę...
 
wcale nie musi być z tej przychodni, my wybraliśmy z innej przychodni, tylko trzeba wcześniej wybrać i się do niej zapisać, bo inaczej to faktycznie z przychodni przychodzi
 
Anbar a własnie co jest potrzebne do rejestracji dzieciątka?
A to jest chyba tak,że mama tez musi byc w tej przychodni zarejestrowana...?

Aduska, idź zapytaj w swojej przychodni. Każda ma swoje wymagania, więc nie wiem co może być potrzebne w Twojej. W tej gdzie ja pytałam, tylko wypełnienie deklaracji, że dziecko się urodziło tego a tego dnia.
A mama nie musi być zarejestrowana w tej przychodni, bo co jeśli to przychodnia, tak jak moja, tylko dla dzieci zdrowych i chorych?
 
Jola lepiej rozglądać sie już teraz, bo po porodzie różnie może być..Ja bym chciała np. wcześniej poznać lekarza do którego wybiorę się z dzieckiem:D
 
reklama
Do góry