reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy formalne

Trusia to jest chyba coś innego...jest jeszcze coś takiego jak zasiłek wychowawczy i wynosi 400 zl/ mies...jezeli dochody nie przekraczają 504 zl na członka rodziny... Jola poszukaj w necie bo ja dokładnie nie wiem, ale jest sporo o tym informacji. Też bym się chętnie dowiedziała, ale jakoś to dla mnie zaskomplikowane jak narazie;/
 
reklama
hej,
z zasiłkiem z mopsu jest tak, że przynosi sie im milion dokumentów z zakładow pracy i pity z zeszłego okresu rozliczeniowego. twój dochód uznawany jest jako utracony więc pod uwagę nie jest brany. dzielą na liczbe członków w rodzinie tylko dochody męża.
jeżeli nie przekroczyliście 504 zł zasiłek do urlopu wychowawczego wynosi coś ok 400 zł i jeszcze jakiś tam mały dodatek, ok 50 zł.(zasiłek opiekuńczy???). można się jeszcze starać o becikowe z mopsu jeśli nie przekraczacie 504 zł. chyba 1000zł się należy. jest to inne becikowe, niż to ogólnodostępne.
 
a! zasiłek jest przyznawany na dany okres rozliczeniowy wrzesień-sierpień. potem polka od początku. jakoś tak.
korzystałam z tego przy pierwszym dziecku. nie za bardzo już pamiętam. teraz już się nie należy nam :-(
 
dziewczyny dawno mnie nie bylo ale musze cos zapytac jak wyrabiam polski akt urodzenia z angielskiego to wystarczy mi tylko ta druga strona aktu??bo pierwsza poszla do ambasady w menchesterze do paszportu czytalam ,ze moze byc ale nie jestem pewna w 100% tzn.nie wieze w 100%w to co pisza i mowia ;)
 
nie wiem o jaka druga masz na mysli, ale do zlozenia paszportu jest potrzebny ten akt za ktory sie placi :) ten wydawany za darmo przez register office nie przyjmuja
 
akt urodzenia angielski ma 2strony ,pierwsza poszla do ambasady zeby wyrobic paszport ,druga mi zostala sa tam wypisane dane rodzicow z tego co mi moj marcin teraz mowi i czytalismy,ze wystarczy ta druga strona ale hmmm cos mi nie bardzo pasuje nie dowierzam w to :szok:
 
To masz jakiś dziwny ten akt urodzenia,bo my dostaliśmy taki jednostronny i z tym aktem wyrabialiśmy paszport. Musieliśmy za ten akt urodzenia zapłacić.
Dostaliśmy jeszcze jedną stronę,myślę,że w przełożeniu na polski jest to skrócony odpis aktu urodzenia,dostaliśmy go za darmo i ten wysyłaliśmy np z wnioskiem o child benefit.
Więc pewnie Ty masz to samo,z tym,ze to nie są dwie strony aktu urodzenia a dwa różne dokumenty.
 
Ostatnia edycja:
reklama
w register office dostaje sie dwa rozne akty urodzenia, akt urodzenia jest jedno stronny;) ten za darmo to dla mnie wyglada jak akt pamiatkowy :) w register office nam od razu powiedzili ze jesli chcemy na paszport skladac to musimy wykupic ten drugi z dokladniejszym informacjami bo innego nie przyjmuja.
 
reklama
Do góry