reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne-becikowe i inne co w tym dziale miescic sie moga ;]

zasiłek na 100% się należy. Pamiętaj też o tym, że pod koniec tych podstawowych tygodni możesz pisać o przedłużenie jeszcze o 2 tygodnie. Ja w poprzedniej ciąży tak pobierałam zasiłek. I liczy się to do lat pracy ale jako lata nieskładkowe, czyli liczą się do lat pracy ale nie do wysokości przyszłej emerytury.
 
reklama
Witam mam ptanie. Jestem na bazrobotnym bez prawa do zasiłku, mąż dostaje płacę minimalną ja dostaję 500 zl alimentow na pierwsze dziecko. Obecnie jestem w ciaży stad moje ptanie jaka pomoc finansowa mi przysługuje i czy jest taka? Co z macieżyńskim i wychowawczym? Pobieram zasiłek rodzinny na 5 letniego syna w wysokości 91 zl. Przeczytalam o roznych dodatkach mn: z tytulu opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wychowawczego, zasiłek porodowy i swiadczenie pieniezna dawane na okres 4 miesiecy od 8 miesiaca ciazy do 2 miesieczy po porodzie. Czy mogę sie o to starac? Czy mnie sie to nalezy? Prosze o odpowiedz :)
 
Witam mam ptanie. Jestem na bazrobotnym bez prawa do zasiłku, mąż dostaje płacę minimalną ja dostaję 500 zl alimentow na pierwsze dziecko. Obecnie jestem w ciaży stad moje ptanie jaka pomoc finansowa mi przysługuje i czy jest taka? Co z macieżyńskim i wychowawczym? Pobieram zasiłek rodzinny na 5 letniego syna w wysokości 91 zl. Przeczytalam o roznych dodatkach mn: z tytulu opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wychowawczego, zasiłek porodowy i swiadczenie pieniezna dawane na okres 4 miesiecy od 8 miesiaca ciazy do 2 miesieczy po porodzie. Czy mogę sie o to starac? Czy mnie sie to nalezy? Prosze o odpowiedz :)

jeżeli nigdzie nie jesteś zatrudniona to nie przysługuje Ci ani zasiłek macierzyński ani dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wychowawczego
 
Czy slyszalyscie o zwolnieniu lekarskim dla meza na opieke nad zona po cesarce??? Ktoras brala i wie co i jak?

To nie urlop nad żoną po cesarce - generalnie KAŻDEMU przysługuje prawo opieki nad członkiem rodziny - tzw. L4 na członka rodziny (także w przypadku dorosłej osoby, żona po cc sie tu mieści) - wymiar takiego L4 to nie więcej niż 2 tygodnie w roku.
Inna sprawa urlop okolicznościowy (2 dni), tacierzyński (2 tygodnie - do czasu ukończenia przez dziecko 12 miesięcy) oraz dodatkowe 4 tygodnie (do wybrania bez podziału, przez jednego z rodziców) po wykorzystaniu 20 tygodni urlopu macierzyńskiego - niezależnie czy macierzyński brała w całości matka czy po 14 tygodniach resztę wziął ojciec - jedno z rodziców może skorzystać jeszcze dodatkowo z 4 tygodni (ale od razu po tym podstawowym macierzyńskim)
 
Do góry