reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne-becikowe i inne co w tym dziale miescic sie moga ;]

no cóż kwestia twojego pracodawcy, jeśli zatrudnia poniżej 20 pracowników to ZUS wypłaca ci świadczeni po 33dniu przebywania na zwolnieniu, czyli do pracodawcy należy teraz jak najszybciej złożyć twoje wszystkie dokumenty do ZUS i oni mają ode tego czasu 30 dni na wypłacenie ci należności

ja się nie wypowiem ile trzeba czekać bo przez mojego pracodawcę jeszcze od wrześnie nie dostałam złamanego grosza z ZUS, w końcu teraz jak zadzwoniłam do ZUS to już maja wszystko u siebie i mam dostać kasę za 3 zaległe L4 w tym tygodniu
:wściekła/y: jestem tak zła na tego mojego szefa, a zarazem już szczęśliwa że w tym tyg w końcu ta męczarnia dla mnie się skończy :sorry:
ja bym wyslala zgłsozenie do Pipu moj szef wie jaka ja jestem wiec jak u nas minelo 30 dni to zlozyl wsyztsko zawiozla jego nastepczyni hahahah ;]
 
reklama
Monika - dziewczyny chyba mają rację - bo u mnie ponad 20 osób pracowało i dostawalam kasę z konta firmy na moje konto tak jak zawsze.wiec pewnie ZUS im potem oddawal.
 
A jak to jest na macierzynskim jak jestes włascicielem ?
dostaniesz te 1200 na miesiac
i co musisz "zamknac" działalnosc
bo faktur nie mozna w tym czasie wystawiac prawda ?
jak to jest?
Amandla wiesz cos?
 
kindzia na macierzyńskim możesz pracować, pomimo, że podpisujesz jakiś oświadczenie, że nie wolno, ale moje koleżanki już to przerobiły i na bank można, tylko jeśli chcesz sobie przedłużyć macierzyński o 2 tygodnie to wtedy przez te dwa absolutny zakaz prowadzenia działalności, chore:D więc na pewno można, w naszym przypadku tylko na zwolnieniu nie wolno, więc jak nie idziesz na zwolnienie ( tak jak ja) to praktycznie nie przerywasz działalności.
 
Hej dziewczyny,
Mam termin na 1 marca, do tej pory czasami was podczytywałam i zawsze nie było mi po drodze żeby się zalogować.
Do mam prowadzących własną działalność - czy któraś z was zamierza skorzystać z podwyższenia zasiłku macierzyńskiego do kwoty maksymalnej? Ja planuję, ale jest to dla mnie już ostatni dzwonek aby wszystko się udało. Dla zainteresowanych podaję linki:
http://www.temidajestkobieta.pl/2010/08/21/dzialalnosc-gospodarcza-ciaza-i-wysokosc-zasilku-macierzynskiego/

[URL]http://www.przyborowska.eu/2010/5/7/maj-2010-r-czy-kobiecie-w-ciy-opaca-si-zaoy-firm-kwestia-wysokoci-zasiku-macierzyskiego
[/URL]
 
bobowa ja rozważałam tę opcję, ale moja psiapsióła pracująca w tym samym zawodzie co ja pól roku temu przerabiała temat i po skrupulatnych wyliczeniach z księgowym w całokształcie rozliczenia zyskałaby bardzo małą kwotę miesięcznie, więc mi się ten interes nie za bardzo opłaca, zwłaszcza, że mam taką pracę, że na macierzyńskim spokojnie mogę mieć dochód poza zasiłkiem, więc w moim przypadku ta opcja jest bez sensu:) ale moja druga psiapsióła, która w drodze ma bliźniaki i też ma ten sam zawód co ja podwyższyła sobie chorobowe, no ale ona ma dłuższy macierzyński a poza tym nie zamierza w ogóle pracować na macierzyńskim, więc dla niej podwyższenie składki ma sens. To zależy od konkretnej sytuacji:)
a ja jestem cały czas ubezpieczona i płacę składkę chorobową, więc musiałabym przerywać ubezpieczenie i płacić przez kolejne 3 miesiące maksymalną składkę,żeby nabyć prawo do chorobowego, ewentualnie na miesiąc przed porodem opłacić 1 składkę maksymalną, ale czy wyceluję z terminem porodu tak by być juz objętą ubezpieczeniem, nie wiem:D ale jak nie masz ubezpieczenia chorobowego, to taka opcja się opłaca.
 
Ostatnia edycja:
Kindzia, Amandla - ja wiem, ze lepiej na macierzyńskim oficjalnie nie prowadzić działalności. Do wystawiania faktur, czy podpisywania innych dokumentów lepiej upoważnić zaufaną osobę. Do końca nie jest jasne co można robić na macierzyńskim, a czego nie. Prowadząc normalną działalność na macierzyńskim powinno się opłacać normalne składki od działalności. Przepisy nie są w tej kwestii jasne i wszystko opiera się na interpretacjach. Lepiej oficjalnie nie figurować na dokumentach.
 
Doris, możliwe, ale ja nie mam takiej możliwości żeby wystawiać faktury nie na swoje nazwisko, poza wystawianiem faktur, wszystkie inne czynności wykonują moi wspólnicy, którzy działają z mojej substytucji, ale faktury niestety muszę podpisać osobiście. Poszperam w przepisach i poszukam jak to jest uregulowane, bo nie miałam wcześniej potrzeby tak głębokiego wnikania w kwestie zasiłkowe:)
 
A tak rodziców ukochali nasi fantastyczni bydgoscy Radni ( informacja z dzisiaj):

"Radni zdecydowali, że zmieni się kryterium dochodowe rodzin niezbędne do otrzymania świadczenia. Teraz, aby je otrzymać, dochód na członka rodziny nie może przekraczać 1008 zł. Teraz prawo do zapomogi będą miały te rodziny, w których dochód na jedną osobę nie przekroczy 504 zł. Ratusz szacuje, że zaoszczędzi w ten sposób około miliona złotych, które mają być przeznaczone na tworzenie nowych miejsc w żłobkach."
 
reklama
Tak wrócę jeszcze do becikowego i tego kryterium 85 tys. - tyczy się to rodzin którym urodzi się pierwsze dziecko. Jeśli w rodzinie urodzi się drugie lub kolejne dziecko to ten limit juz nie obowiązuje ;-)

Ancia fajnie, że w ogóle była mozliwośc dostania samorządowego becikowego u Was z takim dochodem, a po zniejszeniu kryterium dostana je naprawde najbiedniejsi. U nas w ogóle nie przewidziano ;-)
 
Do góry