reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne-becikowe i inne co w tym dziale miescic sie moga ;]

Kasiurek1983

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Luty 2009
Postów
5 303
Miasto
zabrze/bytom
Witam ;]

Postanowiłam załozyc nowy wątek dotyczacy spraw bytowo socjalnych !
Myśle ze dla zapracowanych mam sie przyda jak i tych co sie ucza ;]

proponuje zamieszczać linki do róznych stron gdzie :
obliczac można urlop macierzysnki
gdzie sa wzory podac o urlop macierzyński
Jak wykombinować zeby nas nie zowlniono (tu chodzi o to zeby zmienic godizny pracy z 8/8 na np 7/8 i juz szef przez pare miesiecy nie moze nas tknąc)

Także zapraszam :]

Kalkulator urlopu macierzyńskiego - Kalkulator ciąży - Ciążowy.pl kalulator urlopu macierzyńskiego


Kalkulator powrotu do pracy / Bebilon no i drugi ;]


dokładam :

becikowe http://www.becikowe.com/
 
Ostatnia edycja:
reklama
i teraz moje pytanie ?
czy ktoras wie jak sie oblicza lata pracy ?
czy umowy lecenie z odprowadzanymi skladkami zus i chorobowymi wlicza sie do lat pracy ?

edit :wiem ze umowa zlecenie z odprowadzanymi skladkami sie w licza w lata pracy ale nie w wysokosc urlopu wypoczynkowo
 
Ostatnia edycja:
A słyszałyście o tym,że rząd "kochanego " Tuska chce zlikwidować becikowe? Mamy mega mega długi i szanowny pan k..a Tusk uważa,ze becikowe nie odniosło pożądanego skutku, a ponadto " Państwo ma tylko pomagać, a nie wychowywać dzieci"
Czy on jest normalny? Za 1000 zł chce dzieciaka wychować?
Mam nadzieję,że PiSowcy nie dadzą się tak łatwo
 
na ogolnym juz sie dowiedzielismy ze becikowego nie dostana osobe kotre maja przychod powyzej 85 tysiecy na rok ;]
oraz ze wszytskie ulgi na dzieci jelsi o podatki chodzi zostaja ! i powyzej 3 dziecka sa ulgi ;]
 
a ja mam nadzieję, ze nie uchwalą tego w tym roku, przecież to program na 4 lata rządów i becikowe dostaniemy:)
 
atomówka jak to zostaje, przecież z tego co czytam, ma być tylko dla rodzin z przychodem do 85 000 rocznie?
 
No tak w sumie ale ale mieli wycofać w ogóle, tylko dla rodzin powyżej trójki dzieci miało być
My z Piotrkiem i tak się mieścimy w tym przedziale do 85 tys rocznie bo tylko on pracuje więc ja mam becikowe pewne

Ponadto wydaje mi się,że na początku tych dochodów nie będą jakoś bardzo sprawdzali, bo w styczniu wejdzie ustawa a my w marcu rodzimy
Później może być faktycznie trudniej
 
wydaje mi się, że nie wejdzie od stycznia, bo nie uchwalą tych zmian w grudniu,a jeszcze vacatio legis, więc myślę, ze o marzec nie zahaczą:D
 
reklama
To, że straszyli likwidacją wszystkich ulg dla rodzin jak zawsze po to, żeby zamęt siać. Dlatego pisałam wcześniej, żeby poczekac do expose ;-)
Mi podobnie jak Amaldzie wydaje się, że nas póki co te zmiany nie zdążą złapać.

Amandla a co do granicy dochodu, do której można sę o becikowe ubiegac - jakby nasza rodzina miała powyżej 85 tys. rocznego dochodu, to olałabym tego tysiaka becikowego :sorry:
 
Do góry