reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Z tego, co wiem to w przypadku Health and Safety Benefit nie musisz chodzic co tydzien do gp po kolejne cotygodniowe formularze, wypelniasz tylko raz; Ty, gp i pracodawca i masz spokoj do Maternity Leave, tudziez Maternity Benefit. O pieniazkach Ci nie powiem, bo nie wiem co i jak. Wiem tylko tyle, ze pracodawca Ci placi za pierwsze 3 tyg tego, a reszte tygodni socjal.
Na reszte pytan tez nie znma odpowiedzi. Najlepiej jakbys zapytala sie o to w Citizens Information.
Powodzonka :)
 
reklama
Tez mam pytanko :) Jak wyglada sprawa platnosci chorobowego? Dostaje sie takowe na tydzien, potem czeka 3 tyg na djecezje, w tym samym czasie dostaje sie cotygodniowe przedluzenie... Jak to wyglada ze strony finansowej, jesli ktos tokowe bral i wie... Dzieki :)
 
No hej-mam dwa pytanka...czy moze któraś z Was się orientuje czy mogę coś zrobić jeżeli mojemu J zabrali kaskę-tzn kolejne ciecia ma,ale rzecz w tym,ze mam JA i nie dostałam dodatku na dzieci,bo przekraczalismy stawkę.Teraz po tych obcinkach moze juz bym się na te dodatki kwalifikowała?Czy gdzieś można sprawdzić jaki jest próg?A dwa-no własnie póki co jestem na JA,ale tylko do maja-teoretycznie mogę się starać o JB,ale...no własnie jestem w ciąży i bedzie ona wówczas widoczna.Czy w zwiazku z tym mam jakieś szanse na JB?Z góry dzięki
 
Lubiczanko TY jestes na JB ...a JA dostaje sie po JB;-)
Mozesz isc do socjala i powiedziec ze J ma mniejsza wyplate i slytac sie czy dodatek na dzieci Ci sie nalezy.
A jak sie to ma do ciazy to nie wiem.

Moj M byl wczoraj na podpisie w SW i pani dojrzala ze ma reke w gipsie i kazala isc do lekarza po zwolnienie chorobowe.
Wstrzymali mu zasilek....byl dzis u lekarza,dostal forme M1,a teraz co tydzien musi brac M2-czyli zolte certyfikaty:)
Nawet nie wiedzialam ze jak sie pobiera JB to trzeba isc na chorobowe
 
cos co znalazlam:
Zapomoga dla osób poszukujących pracy a zasiłek chorobowy

Osoby, które otrzymują pełną stawkę zapomogi dla osób poszukujących pracy (15 miesięcy) przyznanej na dłuższy okres, mogą w razie choroby otrzymać maksymalną stawkę zasiłku chorobowego. Muszą mieć co najmniej 260 składek PRSI opłaconych w dowolnym okresie i co najmniej 39 składek skredytowanych w odpowiednim roku podatkowym. Nie muszą mieć 13 składek PRSI opłaconych w ostatnim okresie. W takim przypadku osoby te mogą otrzymywać zasiłek chorobowy przez cały okres niezdolności do pracy do czasu ukończenia 66 lat. Od stycznia 2009 r. osoby, które mają 260 lub więcej opłaconych składek PRSI, mogą otrzymywać zasiłek chorobowy przez okres maksymalnie 2 lat. Zmiana ta nie dotyczy osób, którym przyznano zasiłek chorobowy przed tą datą.

Osoby otrzymujące pełną stawkę zapomogi dla osób poszukujących pracy (15 miesięcy) przyznanej na dłuższy okres, które mają co najmniej 104 składki PRSI opłacone od chwili podjęcia pierwszej pracy i co najmniej 39 składek skredytowanych w odpowiednim roku podatkowym, nie muszą mieć 13 składek PRSI opłaconych w ostatnim okresie, aby zakwalifikować się do otrzymywania zasiłku chorobowego. Nie mogą jednak kwalifikować się do otrzymywania go w stawce maksymalnej. Maksymalny okres otrzymywania zasiłku chorobowego, o jaki mogą się ubiegać, wynosi 52 tygodnie.
 
reklama
a wiecie jak to jest w przypadku part time?? pracowałam 4 lata w jednej firmie 3 lata i 4 miesiące na full a ostatnie 9 miesięcy na part,czy dostane pełny zasiłek czy tylko część??

chciałam jeszcze spytac o odprawe,komu sie należy??gdzie i jak to sprawdzic??
 
Do góry