reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
Dziewczyny, dzisiaj mój mąż wrócił z pracy z informacją, że ma pracę o 29 grudnia. Przepracował w Irlandii 55 tygodni. Powiedzcie mi czy kwalifikuje się na zasiłek dla bezrobotnych? Na jaki okres można dostać taki zasiłek. Nie wiem czy nie będzie musiał wyrazić zgodę na zwolnienie i czy w takiej sytuacji ma szanse dostać zasiłek?

Jak długo czeka się za pieniążkami i ile di musi być bezrobotny aby móc złożyć wniosek na ten zasiłek?
 
AsiaSzym jesli przepracowal legalnie 2 lata, to moze ubiegac sie o full benefit.Papiery sie sklada do localnego social welfare i czeka....czeka do 4 miesiecy. Mozesz w miedzyczasie poprosic o emergency kase, wyplacaja ja wtedy co tydzien na poczcie. ALe nie dostaniesz w zamian zwrotu za ten czas czekania. Jesli nie dostanie full, to moze zlozyc(na nowo sie sklada i czeka) wniosek o assistance benefit. Czekania jest troche sporo. Jesli tego nie dostanie, to i tak bedziecie dostawac jakas kwote co tydzien mala. Czy full czy assistance...full trwa rok i po tym roku mozesz ubiegac sie o assistance. Jesli odrazu dostaniecie tylko assistance, to tez to trwa tylko rok i juz po nim nic nie macie. WYsokosc kwoty...jesli Ty nie pracujesz i macie 1 dziecko, to dostaniecie ok 350e tygodniowo. W innych przypadkach nie mam pojecia.Aha i wazne jest tez to, ze musi zostac zwolniony. Jak sam odejdzie, to nie ma prawa do zasilku
 
Dzien dobry...Ja mam do was takie pytanko moj maz mial wycinany wyrostek i teraz ma zwolnienie na minimum dwa tygodnie,przepracowal w Irlandii ponad dwa lata i zastanawiam sie gdzie i co trzeba zlozyc zeby dostawal jakies pieniadze...dodam ze ja nie przacuje i mamy jedno dziecko...prosze o szybka odpowiedz...dzieki
 
sulwusia wydaje mi sie,ze wystarczy isc do social welfare do informacji i ci wszystko powiedza i dadza potrzebne formularze. Napewno potrzebujesz zwolnienia lekarskiego od GP, jako dowod. I pewnie jakis formularz wlasnie z social welfare.
 
jelsi twoj maz ma zwolnienie to powinien dostac od GP deklaracje do wypelnienia taka duza niebiestka ksiazeczk ze tak powiem . mto trzeba wyslac do socjal w dublinie lub zlozyc w lokalnym socjalu. potem co tydzien maz musi chodzic po pomaranczowe fory- gdzie usupelniacie tylko podstawowe dane typu pps - i tez oddac badz wyslac do socjalu. pieniazki za chorobowe wplyna wam na konto dopiero po ostatecznej deklaracji tzw finish .
jesli ma oplacone 52 prsi to zasilek sie mu nalezy.
kwota zasilku wynosi 198,70 tygodniowo plus jesli zarabiasz mniej niz 100 euro lub wogole to maz dostanie na ciebie okolo 120 i na dziecko okolo 24
takze taka kwota powinna sie wam nalezec.
lepiej zalatwcie to jak najszybciej poniewaz oni nie wyplacaja za pierwsze 3 dni zwolnienia.
pozdrawiam,
 
reklama
Do góry