reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

pewnie jest tak że sprawdzają lipiec (tym co składają po raz pierwszy) a październik (odnawianie)
Tak jak pisałam składałam w listopadzie lub w październiku właśnie o odnowienie i już 17 stycznia kasa przyszła.
 
reklama
ja myśle ze każdy urzędnik ma swoje papiery i jednemu idzie szybciej a drugiemu wolniej:tak:

perełka fisu mąż by nie stracił i oddali by za zaległe miesiące ale jak bys poszła ty do pracy to nowy wniosek i znowu czekanie:sorry2:
 
MartaF tez mi sie wydaje ze wnioski sa przyporządkowywane do roznych urzednikow i tak jak piszesz jednemu idzie szybciej drugiemu wolniej. Zostaje mi czekanie. Mam nadzieje ze mnie nie oklamali i faktycznie za okolo 4 tyg dostane odpowiedz ;)
 
Ciekawe jak to jest my dostaliśmy od nich odpowiedz,ze wniosek przyjęty 3 września,ale formę wysyłaliśmy do nich 28 sierpnia.No nic trzeba czekać:sorry2:.
 
Ciekawe jak to jest my dostaliśmy od nich odpowiedz,ze wniosek przyjęty 3 września,ale formę wysyłaliśmy do nich 28 sierpnia.No nic trzeba czekać:sorry2:.
Witajcie ja dostałam odpowiedz :) tzn powiedzmy ze odpowiedz.Fis byl skladany na meza a ja biore socjala ,co sie okazalo(nie wiedzialam o tym)ze socjal pobiera od meza jakies skladki i mi to wyplacaja na poczcie,i FIS przyslal decyzje ze musze meza wykluczyc z platnosci,no ok wykluczylam pewnie obetna mi socjala ok,ale ile ja teraz znowy bede czekac na fis?teraz czekalam 32 tygodnie czy to znowu bedzie sie liczylo od poczatku jak im odesle potwierdzenie ze juz nie pobieram jego kasy?mial ktos tak z was moze?wrrrr
 
Witajcie ja dostałam odpowiedz :) tzn powiedzmy ze odpowiedz.Fis byl skladany na meza a ja biore socjala ,co sie okazalo(nie wiedzialam o tym)ze socjal pobiera od meza jakies skladki i mi to wyplacaja na poczcie,i FIS przyslal decyzje ze musze meza wykluczyc z platnosci,no ok wykluczylam pewnie obetna mi socjala ok,ale ile ja teraz znowy bede czekac na fis?teraz czekalam 32 tygodnie czy to znowu bedzie sie liczylo od poczatku jak im odesle potwierdzenie ze juz nie pobieram jego kasy?mial ktos tak z was moze?wrrrr

Nie jestem pewna,ale raczej będą ci liczyli dalej nie od początku .Bo nie dostalaś decyzji odmownej.Najlepej by było jak byś do nich zadzwonila i się dowiedziała od nich.
 
reklama
czesc Dziewczyny mam pytanie apropo Child Benefit_pobieram go juz czwarty rok.. co jakis czas przysylaja forme do wypelnienia ktora trzeba odeslac w ciagu 21 dni , i tak tez tym razem zrobilam, niestety forme odeslali z powrotem do powtornego wypelnienia bo zostawilam puste miejsce w polu na drugiej stronie gdzie trzeba wpisac ewentualna nazwe szkoly przedszkola lekarza..niewiem czemu pierwszy raz mi sie zdarzylo..:no: w kazdym razie po odeslaniu pierwszego formularza pojechalam z synem na urlop po powrocie wlasnie zastalam nie odwarta poczte a wniej nowa forme jednak bylo juz tydzien po terminie ,maz przeoczyl niestety..:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: oczywiscie odrazu odeslalam formularz ale pieniazki niestety wczoraj nie wplynely co robic napisac do niech maila list? mozliwe ze cofneli mi ten dodatek ?:-( z gory dziekuje z apomoc
 
Do góry