reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
No to super dziewczyny:) On strasznie się zniechęcił - tym czekaniem przy telefonie, a dwa tym, że w SW nic, absolutnie NIC mu nie powiedzieli, choć przecież znał moje dane.

Zaraz dzwonię do niego i go trochę popędzę... bo teraz będzie się tłumaczył, że w pracy nie może wisieć na telefonie, hihi.
 
Znudziło mi się popędzanie go... zadzwoniłam sama. Wcale nie było tak źle! Udało się za pierwszym razem, powiedziałam co wiedziałam. Adres mają już prawidłowy.
Ale dalej nie bardzo wiem dlaczego nie ma tej wpłaty.... Tak się zestresowałam, ze nie wiedziałam, co znaczy 'obtain' że już dalej nic nie zrozumiałam, bo nie mogłam złapać sensu tego co bełkocze ta kobieta :(

EDIT:
Mąż zadzwonił raz jeszcze - dla pewności, bo ja nie zrozumiałam do końca i okazało się, że oni od kilku miesięcy mają nieprawidłowy adres (choć brzmi podobnie, dlatego ja się niepokapowałam).
Podał prawidłowy adres - mają przysłać jakiś list. I jak odeślemy go to prześlą pieniądze.

Może coś się ruszy... ciekawe kiedy przyślą i czy wreszcie dojdzie ten list, i kiedy zaczną znów płacić... nie ma to jak mieszkać na zadupiu :D
 
Ostatnia edycja:
witam,mam kilka pytan na temat irlandi polnocnej,planujemy sie tam osiedlic z mezem i dwojka dzieci ktore sa obywatelami polskimi i amerykanskimi,chodzi mi o swiadczenia socjalne dla mnie i dzieci jesli planuje jeszcze pozostac w domu bo syn ma 3 latka a coreczka 4 miesiace,takze na jaka moglabym liczyc pomoc od panstwa
 
a ja mam pytanko odnosnie medical card czy orientujecie sie ile trzeba zarabiac zeby przyznali mc.wiem ze podchodza do tego indywidualnie i ile kto placi z a rent ale jestem ciekawa czy ktoras z mam sie juz starala i jej odmowili
 
a ja mam pytanko odnosnie medical card czy orientujecie sie ile trzeba zarabiac zeby przyznali mc.wiem ze podchodza do tego indywidualnie i ile kto placi z a rent ale jestem ciekawa czy ktoras z mam sie juz starala i jej odmowili
Hej biola
Nam odmówili :laugh2::tak::tak::tak:
Mąż zarabiał wtedy 500 euro tygodniowo a ja na part timie 160e.
I nam odmówili.Ale przyznali nam GP card :tak:
A teraz to juz wogóle się nie staram bo mąż zmienił prace na lepiej płatną :blink:
 
a wpisywalas wtedy juz do wniosku child benefit moj maz zarabia 518e i mamy chb i placimy 1000 e za rent no i mamy 1 jedno dziecko jak myslisz aniu skladac czy sobie darowac
 
a wpisywalas wtedy juz do wniosku child benefit moj maz zarabia 518e i mamy chb i placimy 1000 e za rent no i mamy 1 jedno dziecko jak myslisz aniu skladac czy sobie darowac
Tak wpisywałam claim number child benefit.
Składaj.Nic nie zaszkodzi.Zawsze to możesz dostać Gp card a to już dużo :tak:

Hmm ja może też spróbuje bo płacimy 1300 e rentu :angry:

Biola a gdzie ty dokładnie mieszkasz?
 
reklama
Witam
biola skladajcie slyszalam ze mozna czasem dostac nie pelna karte np tylko na wizyty lek a leki platne zawsze cos.Mysle ze dostaniecie CHild benefit sie nie wlicza do dochodow to sa pieniazki dziecka.zawsze mozecie skladac najwyzej wam od mowia.Pozdrawiam
 
Do góry