reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Znudziło mi się popędzanie go... zadzwoniłam sama. Wcale nie było tak źle! Udało się za pierwszym razem, powiedziałam co wiedziałam. Adres mają już prawidłowy.
Ale dalej nie bardzo wiem dlaczego nie ma tej wpłaty.... Tak się zestresowałam, ze nie wiedziałam, co znaczy 'obtain' że już dalej nic nie zrozumiałam, bo nie mogłam złapać sensu tego co bełkocze ta kobieta :(

EDIT:
Mąż zadzwonił raz jeszcze - dla pewności, bo ja nie zrozumiałam do końca i okazało się, że oni od kilku miesięcy mają nieprawidłowy adres (choć brzmi podobnie, dlatego ja się niepokapowałam).
Podał prawidłowy adres - mają przysłać jakiś list. I jak odeślemy go to prześlą pieniądze.

Może coś się ruszy... ciekawe kiedy przyślą i czy wreszcie dojdzie ten list, i kiedy zaczną znów płacić... nie ma to jak mieszkać na zadupiu :D

Witaj
Po 3-4 dniach dostaniesz list tam wpiszesz adres dokladny i czy nie zmienily ci sie dane np.nr konta w banku .Jak to zorbia w maire szybko to na poczatku miesiaca bedziesz miec Pieniazki .U nas tak bylo tylko nie ze zmiana adresu tylko brak bylo moich danych.he a mieszkamy w sumie niedalko siebie :).My mieszkamy w Midleton druga stona od Corku.Pozdrawiam
 
reklama
Aniu ja dokladnie to mieszkam w Dublinie a dokladnie dublin 6 czyli prawie centrum
chyba jednak zlozymy
aniu co to jest ten claim number child benefit.czy nie pisze tylkow sumie to nawet nie wiem gdzie we wniosku o mc ile sie dostaje
 
Aniu ja dokladnie to mieszkam w Dublinie a dokladnie dublin 6 czyli prawie centrum
chyba jednak zlozymy
aniu co to jest ten claim number child benefit.czy nie pisze tylkow sumie to nawet nie wiem gdzie we wniosku o mc ile sie dostaje
Na formularzu MC przy PART2 Details of your supouse/partner & any dependants jest pytanie na samym dole strony Child Benefit Claim Number.
Z tego co pamiętam pisze się dziecka PPS ale lepiej się dowiedzieć dzwoniąc tam.
Tutaj możesz sobie ściągnąć formularz:
http://www.hse.ie/eng/Find_a_Service/entitlements/Medical_Card_GP_Visit_Card_Application_Form.pdf

A powiedz czy mieszkacie sami czy z kimś i ile macie pokoi?
Pytam bo planujemy przeprowadzke i tak się orientuje w cenach :happy2:
 
mieszkamy sami i mamy 1 bedroom,ale dos duze z tego co sie orientuje to na obrzezach to juz za 1200-1500 sie wynajmie domek a w centrum to b drogo ceny sa kosmiczne np u mnie na rathmines to za dwa pokoje chca kolo 1500e i to nie jest domek
znalazlam ten nr chb i mowisz ze tutaj sie pisze najprawdopodobnie dziecka pps??dzieki b dowiem sie
 
No tak.
My chyba się zdecydujemy na Lucan lub Celbridge.Myśle jeszcze o Blanchardstown.
Nie musimy mieszkać w centrum bo mąż pracuje w Clondalkin.
A chcemy 2-3 pokoje :tak:
Dzięki.

No wiem,że PPS sie tam pisze ale coś jeszcze chyba....dowiedz się ;-)
 
O matko! Co za ceny!! Ja mam zupełnie za miastem - wolnostojący bungalow, z ogromną przestrzenią dookoła, może nie nowy, ale bardzo, bardzo zadbany, 5 podwójnych sypialni, dwie łazienki, warsztat obok domu za 1075!!

Iwka O. ja zaraz do Ciebie skrobnę na priv. Już mam auto drugie, czyli jestem totalnie mobilna - więc się MUSIMY spotkać. Z resztą znam już kilka mam z Midleton :) Może się okaże, że Ty też je znasz? :)
Od trzech miesięcy w Midleton byłam raz w tygodniu na zakupach w Tesco :)

Papier do Child Benefit - dziś odesłany z pieczątką od lekarza. Robimy zakłady kiedy wpłyną pieniądze? Ja obstawiam LIPIEC :)
 
O matko! Co za ceny!! Ja mam zupełnie za miastem - wolnostojący bungalow, z ogromną przestrzenią dookoła, może nie nowy, ale bardzo, bardzo zadbany, 5 podwójnych sypialni, dwie łazienki, warsztat obok domu za 1075!!

Iwka O. ja zaraz do Ciebie skrobnę na priv. Już mam auto drugie, czyli jestem totalnie mobilna - więc się MUSIMY spotkać. Z resztą znam już kilka mam z Midleton :) Może się okaże, że Ty też je znasz? :)
Od trzech miesięcy w Midleton byłam raz w tygodniu na zakupach w Tesco :)

Papier do Child Benefit - dziś odesłany z pieczątką od lekarza. Robimy zakłady kiedy wpłyną pieniądze? Ja obstawiam LIPIEC :)
Ceny jak na stolice ;-)
A pozatym nawet większość ludzi nie wie gdzie leży Cobh to co się dziwić,że tak tanio ;-):tak:

Stawiasz na lipiec 2009 ?
 
Dziewczyny - kolejna zalamka. Zabrali nam FIS :(
Dostaliśmy miesiąc temu aplikacje FIS2, ale lezy sobie w domu spokojnie i nabiera mocy urzędowej (niestety, takiego mam męża, co ma zrobić dziś - zrobi pojutrze). Ale tłumaczy się tym, że data odesłania jest 16 lipiec...

A tu dziś nie ma FIS. Zastanawiam się, czy to nie powinien być jednak 16 czerwiec? (wtedy dziś, czyli 19.06. mogliby nam kontynuować wypłacanie).

Ciekawe ile będziemy czekać na wznowienie... ja się pochlastam pewnie same wiecie jak ciężko będzie nam bez tych dodatków - utrzymać dom i 4,5 osobową rodzine... :wściekła/y:

Powiedzcie mi - czy do kart medycznych coś nam przyślą do wypełniania, czy trzeba się samemu zgłosić gdzieś???
Rok w Irlandii właśnie nam mija, więc trzeba to jakoś załatwić..
 
reklama
A sama nie mogłaś wypełnić tego?:baffled::confused:

A co do karty to nikt nie będzie Wam nic przesyłał.Sami musicie załatwić sobie.Możesz ściągnąć sobie formularz,ze strony Hse.
Zresztą kilka postów wstecz jest link do tego
 
Do góry