reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
dziewczyny, jak to jest z dodatkiem na ubrania do szkoly? ja w tym roku zlozylam podanie bo tylko moj maz zarabia i dostalam odpowiedz odmowna, gdyz: You are not in receipt of Social Welfare qualifying payment. Wprawdzie nie przyznali mi jeszcze FIS, ale Child Benefit juz mam od ponad roku. Chyba cos im sie pokrecilo. Czy moze faktycznie mi sie nie nalezy, bo nie mam FISu?
 
ja bylam osobiscie sie dowiedziec o co chodzi no i pani powiedziala, ze ChB to nie jest Social welfare payment i ze niestety mi sie nie nalezy. A moja znajoma, ktora ma tez tylko ChB dostala dodatek na dwojke dzieci. chyba sie odwolam,
 
Czesc Dziewczyny

Jestem nowa i chcialabym sie dowiedziec jak to jest z Back to School Clothing and Footwear Allowance. Moj syn konczy w listopadzie 2 lata, czy juz teraz moge sie o to ubiegac a jezeli tak to do kiedy? Czytalam cos ze do 30 wrzesnia.
Z gory dziekuje i pozdrawiam.
 
niestety, nie mozesz, gdyz dziecko musi miec ukonczone 2 lata przed 1 pazdziernika. A dokumenty sklada sie faktycznie do 30 wrzesnia. Sprobuj za rok. Pozdrawiam
 
to jesli moj maly ma skonczone 2 latka w sumie prawie ma jzu 3 to moge sie ubiegac o ten back to school nawet jesi mlody nie idzie do szkoly jeszcze i gdzie znajde ten wniosek??
 
Pati - to chyba faktycznie jest tak, że musisz pobierać FIS. Ja skoczę się dowiedzieć w tym tygodniu. Ja nie pobieram FISu i mam na razie tylko jedno dziecko, czyli mi teoretycznie nie przysługuje... Zobaczymy.
 
reklama
to jesli moj maly ma skonczone 2 latka w sumie prawie ma jzu 3 to moge sie ubiegac o ten back to school nawet jesi mlody nie idzie do szkoly jeszcze i gdzie znajde ten wniosek??

powiem tak, moja kolezanka ma synka, ktory ma 3 latka i nie pojdzie do szkoly, ale dodatek na niego dostala. ale nie pobiera tez zadnego dodatku z opieki spolecznej a na ubranka jej przyznali, a mnie nie (jak pisalam wyzej). Z tego wynika, ze to chyba zalezy od urzednika, ktory rozpatruje twoj wniosek. Na stronie o dodatku jest wyraznie napisane, ze dzicko musi byz "full time education", a mimo to nie prosza o jakiekolwiek potwierdzenie tego faktu. Coz, radze skladac, najwyzej odmowia. Formularz dostaniesz w lokalnym oddziale Healt Centre
 
Do góry