reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Hejka
Wiem że tamat domów socjalnych był już tu poruszany a może któraś z Was dostała taki dom ile sie czeka .My narazie nie składaliśmy wniosku babka w socjlalu pwoiedziała że musimy byc tu pełne 2 lata.Dwa lata minie w lutym i czas nam sie za to zabrać .Jak to wygląda w sensie opłaca sie skladać czy pierszenstwa nie maja czasem ludzie co sa na socjalu.

A jeszcze mam pytanko ile czekaliscie na wznowienie Fisu.nam sie skończył w listopadzie zanim wysłalismy wniosek był grudzień .Dostalismy pisemko że dokumenty maja może wiecie ile teraz sie czeka.Dodam że na fis czekalismy jak 1 raz skladalismy ok 7 mies .
 
reklama
Ja dostalam wczoraj pisemko za mamy im wyslac o przedluzenie Fisu ale my jeszcze mamy normalnie do 14 lutego przyznany,,,,i na pisemku pisze ze mamy doslac do 11marca papiery to nie wiem.moja sasiadka czekal na wznowienie 4 tygodnie...ja na pierwszy fis tez czekalam 7 miesiecy
 
hej dziewczyny ja mam ten sam problem co poprzedniczka
pracuje w irlandii od czerwca 2006 roku mam ciaglosc bo caly czas w tej samej pracy
wlasnie jestem na zwolnieniu lekarskim bo mam problemy z kregoslupem i z racji tego ze mam 8 godzinna stojaca prace nie daje rady
przyszlo mi wlasnie pisemko ze nie nalezy mi sie illness benefit bo nie mam wystarczajacej ilosci skladek
co mam robic
pomozcie plissss
 
Cześć.Co jest nie tak z Twoją decyzją o zwolnieniu chorobowym.Jestem w Irlandii od pażdziernika 2006 r.W tej chwili minął już 3 miesiąc mojego chorobowego.Jestem w ciąży(17 styczeń termin).Ja długo nie dostałam od nich odpowiedzi,więc pojechałam się dowiedzieć osobiście i okazało się że wszystko jest ok tylko oni maja straszny bałagan.Więc dowiozłam papiery p60 i p45 i po jakims tygodniu wpłynęła pierwsza kasa.Myślę że powinnaś pojechać z tym pismem do nich osobiście i wyjaśnić.Moim zdaniem jest to jakaś pomyłka bo jest to niemożliwością żeby nie należało Ci się zwolnienie po takim czasie pracy.Pozdrawiam
 
hej, ja mam takie pytanie. bylam w irl ok rok czasu, czekalam na child benefit 9 miesiecy, wyjechalam do uk 2 miesiace temu i dzis dostalam przelew z social welfare 1350 euro zwrotu child benefit, czy moze mi ktos powiedziec czy to jest juz calosc zwrotu czy jeszcze mi cos dosla bo juz sama nie wiem jak to jest z tymi zwrotami... z gory dziekuje, pozdrawiam.
 
hej, ja mam takie pytanie. bylam w irl ok rok czasu, czekalam na child benefit 9 miesiecy, wyjechalam do uk 2 miesiace temu i dzis dostalam przelew z social welfare 1350 euro zwrotu child benefit, czy moze mi ktos powiedziec czy to jest juz calosc zwrotu czy jeszcze mi cos dosla bo juz sama nie wiem jak to jest z tymi zwrotami... z gory dziekuje, pozdrawiam.


jezeli masz jedno dziecko to wyglada na to ze doatalas za 8 miesiacy bo miesiac w ktorym skladalas aplikacje sie nie wlicza;-)byla podywzka w 2008 od kwietnia o 6 Euro dlatego nie wychodza ci wyliczenia
Ale teraz juz nie powinas pobierac benifitu w Ie tylko w Uk i powinnas to zglosci:tak:pozdrawiam.
 
hej,dzieki za odpowiedz, oto chodzi ze zglosilam i oni wyslali mi te pieniadze jako zwrot za ten caly czas co czekalam. tylko zze nie wiem czy oni nie powinni mi jeszcze zwrocic tego early childcare suplement?? jak dobrze pamietam to to jest 250 za kwartal. a z tego co slyszalam to oddaja od daty przyjazdu a nie od daty zlozenia ale byc moze sie myle, nie wiem...
 
Hej
Dziewczyny no u nas masakra maz wczoraj wrocil z pracy i oznajmil mi ze od poniedzilaku jest zwolniony.Nie wiem czego sie zlapac masakra 3 dzieci w domu ja nie pracuje.I teraz wizja ile czeka sie na socjal .
A jak by bylo malo zmienily sie przepisy trzeba miec 104 skladki a maz ma 100.
ale maz pracowal w 2005 roku w innym miescie potem mial 1 roczna przerwe na pobyt w( Pl urodzily sie dziewczynki).
Moze ktoras z was spotkala sie czy licza sie skladki z lat poprzednich mimo ze nie ma ciaglosci.Pozdrawiam
 
Mi też kończy sie fis 18 lutego jeszcze nawet nie dostałam aplikacji na fis2 ale czekam.Nie mam pojęcia jak długo będę czekać na wznowienie bo na pierwszy czekałam 5 tygodni.Prawdopodobnie od tego roku nie trzeba tak długo czekać ale nie wiem ile w tym prawdy.Daj mi znać jak dostaniesz znowu fis2 proszę.pozdro
 
reklama
Ja dostalam wczoraj pisemko za mamy im wyslac o przedluzenie Fisu ale my jeszcze mamy normalnie do 14 lutego przyznany,,,,i na pisemku pisze ze mamy doslac do 11marca papiery to nie wiem.moja sasiadka czekal na wznowienie 4 tygodnie...ja na pierwszy fis tez czekalam 7 miesiecy
ja mam fis do 18 lutego ale jeszcze nie dostałam aplikacji na fis2.Nie mam pojęcia ile sie czeka na wznowienie jak dostaniecie fis2 dajcie znac jak długo czekałyście proszę i pozdrawiam
 
Do góry