reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Witam
Aby dostać Fuel Allowance, bo chyba o to Ci chodzi, musisz pobierać z socjala pieniążki min 15 miesięcy. Do Fuel Allowance(20.00€/tydz) dodają Smokeless Fuel Allowance (3.90€/tydz)
Dokładnie możesz poczytać Fuel Allowance-Information from CitizensInformation.ie
oraz Smokeless Fuel Allowance-Information from CitizensInformation.ie
Smoklessa nie dostaniesz bez Fuel allowence. Wniosek się wypełnia na miejscu w socjalu, ja wypełniałam raz przy okazji podpisu. Zajmuje to pół min. Automatycznie zaczynają wypłacać (od października) przy odbiorze pieniążków.
Mam nadzieje że pomogłam
Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam
Aby dostać Fuel Allowance, bo chyba o to Ci chodzi, musisz pobierać z socjala pieniążki min 15 miesięcy. Do Fuel Allowance(20.00€/tydz) dodają Smokeless Fuel Allowance (3.90€/tydz)
Dokładnie możesz poczytać Fuel Allowance-Information from CitizensInformation.ie
oraz Smokeless Fuel Allowance-Information from CitizensInformation.ie
Smoklessa nie dostaniesz bez Fuel allowence. Wniosek się wypełnia na miejscu w socjalu, ja wypełniałam raz przy okazji podpisu. Zajmuje to pół min. Automatycznie zaczynają wypłacać (od października) przy odbiorze pieniążków.
Mam nadzieje że pomogłam
Pozdrowienia
Aga ale rozumiem,ze limit dochodów obowiązuje??
i z tego co czytam to jeśli dostaje się JB to się nie należy :-(
 
Czesc kochane dziewczyny mam pytanie na temat zjazdu do polski planujemy zjechac za jakies 2 miesiace poniewaz moj maz psychicznie nie wytrzymuje w pracy i chcialabym sie dowiedziec bo maz sam sie bedzie zwalniac czy moze wiecie czy w przyslugowalby mu zasilek bezrobotne tutaj a jak tak czy moglby przekierowac do polski go dziewczyny jesli cos wiecie piszcie na priva w razie co tutaj jeszcez pisze adres maila zakrza18@interia.pl
z tego co wiem to jeśli się sam zwolni z pracy to zasiłek mu sie nie będzie należał.
tak zrobił mój znajomy i niestety w Socialu powiedzieli mu własnie to co napisałam wyżej.
 
Mozecie mi podac linka do strony , zebym mogla sobie sciagnac forme do zmiany adresu?

jesli wysle to pod wskazany adres to wszedzie bede miala zmieniony ? bo nie wiem na jakiej zasadzie to jest.

Wiem ze juz kilka razy podawalyscie ,ale nie mam czasu szukac....:sorry2:
 
z tego co wiem to jeśli się sam zwolni z pracy to zasiłek mu sie nie będzie należał.
tak zrobił mój znajomy i niestety w Socialu powiedzieli mu własnie to co napisałam wyżej.

Ja sama sie zwolnilam i dostalam JB. To zalezy jak umotywujesz powód zwolnienia sie z pracy. I wazna sprawa musisz byc gotowa do podjecia pracy od "zaraz" bo inaczej nie spelniasz warunku podstawowego do ubiegania sie o jakikolwiek zasilek
 
reklama
Do góry