reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

dziewczyny a ja mam pytanie jak to jest z rozliczaniem podatku??
trzeba się rozliczac co rok czy można za kilka przepracowanych lat??
i w jakim miesiącu to trzeba do revenue jechać żeby się rozliczyć??
 
reklama
Hej Dziewczyny dawno nie pisałam ale staram się Was poczytywać na bieżąco. Mam takie pytanie: jestem zatrudniona ale od jakichś 2 m-cy z powodu komplikacji ciążowych jestem na Illness Benefit i będe do końca ciąży. Pytanie kiedy musze złożyć wniosek o Maternity Benefit bo w Socialu mi powiedzieli, że jakieś 6-10 tygodni przed urodzeniem dziecka??!! Ale czy w momencie kiedy złoże dokumenty 6 tygodni przed porodem to będą mi się one liczyły do tych 26 tygodni czy dopiero od daty urodzenia dziecka???!! Z góry dziekuje za odpowiedzi
składasz na 6 i więcej tygodni przed,panie miały racje.Ale wpisujesz na formie kiedy chcesz przejsc na maternity i od wtedy liczą maternity :tak:
aha i na maternity musisz przejśc napóźniej na 2 tygodnie przed porodem.
 
Witam sie

ja z pytaniem

otoz: czy ktoras z Was albo Waszych znajomych staral sie o wize do usa przez ich ambasade w dublinie?? moze podpowiecie czego sie spodziewac i w jakie dodatkowe dokumenty warto sie zaopatrzec na wizyte z konsulem??

bede bardzo wdzieczna za pomoc
 
dziewczyny a ja mam pytanie jak to jest z rozliczaniem podatku??
trzeba się rozliczac co rok czy można za kilka przepracowanych lat??
i w jakim miesiącu to trzeba do revenue jechać żeby się rozliczyć??

o ile pamietam to masz 5 lat na to. Polecam zarejestrowac sie on-line w PAYEanytime - wszelkie informacje i koszyk rozliczen jest na stronie. Ja to robie co roku - zaraz jak tylko dostaje p60 i pieniadze mam na koncie w ciagu tygodnia. Pamietaj tylko, ze wszystko co odliczasz - recepty, bintagi etc - musisz trzymac rachunki. Revenue moze sprawdzac do 5-6 lat wstecz. Mnie np poprosili o doslanie recept ktore odliczalam - wiec dobrze je miec, zeby sie nie tlumaczyc pozniej z oszustwa podatkowego ;)



Witam sie
ja z pytaniem

otoz: czy ktoras z Was albo Waszych znajomych staral sie o wize do usa przez ich ambasade w dublinie?? moze podpowiecie czego sie spodziewac i w jakie dodatkowe dokumenty warto sie zaopatrzec na wizyte z konsulem??
bede bardzo wdzieczna za pomoc

znajomi rok temu. im wiecej dokumentow swiadczacych o tym ze nie jedziesz do USA zeby pracowac tylko zwiedzac lub z wizyta tym lepiej. oni mieli (z tego co pamietam) wyciag z konta, umowe o mieszkanie, zaswiadczenie ze szkoly ze sie ucza, plan wycieczki, potwierdzenia rezerwacji hoteli itd. wize dostali bez problemu (mimo ze kolezanka miala 3 odmowy wczesniej w ambasadzie w Polsce). o wiele latwiej podobno niz starac sie z PL. Powodzenia.
 
Josia dobrze wiedziec,ze stad łatwiej pojechac na wycieczke do USA niz z Polski ;-)

Moje pytanie dotyczy motor taxu.
otoz chce zlozyc papiery na reneval learner permit,czyli przedluzenie tzw L-ki.
w formularzu pisze ze moge to zrobic osobiscie badz poczta,a ze mieszkam 30 km od miasta w ktorym musze to zlozyc to wolalabym wybrac ta druga opcje.
tyle tylko,ze trzeba zaplacic za nowe prawko 15 € i nie wiem jak to zrobic.
w kopercie raczej kaski nie wysle,bo i tak zapewne tak nie mozna wiec macie moze jakis pomysl jak uiscic taka opłatę??
w formularzu niestety nic nie pisze na temat platnosci,a i na str motor taxu tez nie wiedze takich informacji.
z gory dzieki za odp
 
fenix - może przez bank draft?


I ja z pytaniem o ten nieszczęsny rent tax credit.Josia robiłaś to może online?

Wysłałam im formy rent1 ponad miesiąc temu i zero odpowiedzi.Nie wiem czy dostali czy nie.Jak długo się czeka na wieści?
 
Ostatnia edycja:
madbebe ja im wysylalam online w zeszlym roku,tzn gdzies w grudniu i nic do tej pory.
bylismy w taxie i babka wzruszyla tylko ramionami i kazala czekac.
jutro jedziemy znowu,dowiem sie co i jak to Ci napisze.
w ogole to musze sie dowiedziec jak oni sie zapatruja na ta strone online,bo niby skladasz i co?d...upa
 
Ja zlozylam wniosek online o rent tax credit, recepty i bin tagi w Styczniu, w lutym dostalam p60 i tego samego dnia zlozylam wniosek on-line o P21 (to sie nazywa chyba P21 request) - i tydzien poznej mialam pieniadze na koncie. Tak samo bylo w poprzednich latach. Sprawdzcie jeszcze jedna rzecz: moj Jacek tez czekal na pieniadze, ale sie okazalo, ze wrzucili mu to w Tax Credit. i zamiast pieniedzy od 3 lat placi co tydzien pare euro mniej podatku...

fenix, polecalabym bank draft, a jak nie to zadzwon i spytaj bo mozliwe, ze mozesz to zrobic przez telefon i zaplacic laserem/kredytowka.
 
Chyba niejasno się wyraziłam..;-):sorry:Chodziło mi o to ze formy te wysłałam poczta-bez odpowiedzi.
Online dopiero wczoraj,w sumie nie wiem nawet czy dobrze wypełniłam..:eek:
Dzieki za pomoc mimo wszystko!:tak:
 
reklama
Witam!Mam pytanie chcielibyśmy polecieć samolotem z dziecmi tylko mamy taki problem,bo kiedy bedziemy wylatywać z Irlandii nasz mlodszy syn nie bedzie mial ukończonych dwoch lat ale kiedy bedziemy wracac to już skończy 2 latka.Nie wiem jaki bilet mamy mu kupić:(może ktoś miał podobną sytuację??
 
Do góry