reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

Witam wszystkich, nie moge w to uwierzyc ze dopiero sa przerabiane dokumenty Fisu za liciec. Ja zlowylam z mezem pierwszy wniosek 25 wrzesnia i mialam nadzieje ze do lutego dostaniemy odpowiedz :( troche sie tym martwie bo ja w tej chwili zajmuje sie dziecmi w domu a maz pracuje w firmie ktrora zaczela coraz gorzej placic i ledwo nam starcza. Moze ktos sie orientuje czy w sytuacji gdybym ja podjela nowa prace a maz zostalby z dziecmi w domu to ten wniosek z 25 wrzesnia nie bylby juz rozpatrywany?? czy za ten okres bedzie nam nadal przyslugiwalo wyrownanie?? czy moze musialabym wyslac im nowy wniosek i od nowa zaczeloby sie czekanie?
 
reklama
bo jeśli ktos składa papiery o fis po raz pierwszy to bardzo szybko dostaje odpowiedz czt.pieniądze:) wiem bo znam 2 rodziny które teraz skladaly po raz pierwszy i tez sie dziwilam ze juz dostali :-)
ja czekam od poczatku grudnia;-)
 
perelkaaaa nie mam pojecia jak oni to rozpatruja:baffled::baffled:a moze lepiej do nich zadzwonić???
albo może udaj sie do socjala zapytaj o suplementary allowance..sama nie wiem
 
bo jeśli ktos składa papiery o fis po raz pierwszy to bardzo szybko dostaje odpowiedz czt.pieniądze:) wiem bo znam 2 rodziny które teraz skladaly po raz pierwszy i tez sie dziwilam ze juz dostali :-)
ja czekam od poczatku grudnia;-)

No nie wiem,ja pierwszy raz dostałam po 6 miesiącach,odnowienie już po 4 miesiącach a moi znajomi składali po raz pierwszy i dostali po 8 miesiącach (na początku stycznia tego roku):sorry2: Ja bym to tylko bałaganem tłumaczyła:sorry2:
 
bo jeśli ktos składa papiery o fis po raz pierwszy to bardzo szybko dostaje odpowiedz czt.pieniądze:) wiem bo znam 2 rodziny które teraz skladaly po raz pierwszy i tez sie dziwilam ze juz dostali :-)
ja czekam od poczatku grudnia;-)
To ciekwe:)ja składałam pierwszy raz 2 lipca i nadal cisza,dzwoniłam do nich to pani powiedziała że najwczesniej w marcu dostaniemy decyzje :)
 
Wkoncu sie dodzwonilam po pol godzinnym wiszeniu na telefonie, ale przynajmniej dostalam informacje ze wlasnie sa rozpatrywane wnioski z pazdziernika i ze za pare tygodni powinnam miec decyzje. Takze dalej czekamy :)
 
Wkoncu sie dodzwonilam po pol godzinnym wiszeniu na telefonie, ale przynajmniej dostalam informacje ze wlasnie sa rozpatrywane wnioski z pazdziernika i ze za pare tygodni powinnam miec decyzje. Takze dalej czekamy :)
Wkurzylam sie jak napisalas ze przerabiaja pazdziernik,wiec zadzwonilam dzisiaj popoludniu o dziwo odebrali i pani powiedziala ze lipiec hehe ja niewiem jak oni to robia kazdemu mowia co innego;/
 
Z lipca?? Ja nie wiem co tam u nich za balagan jest kazdemu mowia co innego. U mnie odebral facet jak spytalam sie na jakim etapie jest moj wniosek to poprosil o PPSa. Gdy mu podalam powiedzial ze wniosek dotarl do nich 25 pazdziernika i ze za kilka moze za 4 tyg bede miala decyzje. Nie wiem w takim razie co mam myslec. Moze oni widzac date mowia ten miesiac z wniosku, zeby zbyc dzwoniacego interesanta. Zostaje tylko czekanie....:confused:
 
reklama
Do góry