reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii

reklama
pytałam o to zwolnienie lekarskie bo chodzi o mojego męża, od 8lat pracuje na warsztacie sam. u prywaciarza i nigdy nie był na chorobowym, a ostatnio go grypa połamała. i chodzi mi własnie o parę dni tylko tak do tygodnia chorobowego.

ps. mamo blizniaków ja na twoim miejscu skopiowałabym ten list z datą ważności i mc i im odesłała -do wyjaśnienia.
 
pauluska mój mąż nigdy nie musiał przynosić zwolnień od lekarza,wystarczyło,że zadzwoni,zawsze mu płacili tak samo.Tylko,że on miał taką robotę,że w domu mógł pracować.
Co do męża to musi pogadać z szefem.Przydało by się by miał zwolnienie od lekarza i albo mu szef zapłaci albo socjal,tylko,że pierwsze 3 dni są niepłatne z socjala z tego co wiem.
 
alex pierwsze słyszę,że zmienia się nazwisko na PPS :blink:
Jeśli bierzesz ślub lub tym podobne zgłaszasz to do Revenue.
Ale jest specjalny numer do ppsowni

You can contact Client Identity Services at
Department of Social Protection,
Social Welfare Services,
Shannon Lodge,
Carrick-on-Shannon,
County Leitrim

Telephone: Lo Call 1890 927999

Email: cis@welfare.ie
 
Ostatnia edycja:
No ja właśnie też Tichonku :tak:
Jedyne co kiedyś wyczytałam to,że się zmienia jeśli przed 2000 rokiem wyrabiało się pps i było się małżeństwem,bo wtedy wydawali żonie pps-a z końcową literką W (mniemam,że chodzi o wife) i jeśli dochodzi do rozwodu czy śmierci małżonka to zmieniają wtedy numer PPS,ale żeby zmieniać nazwisko na pps-ie to pierwsze słyszę :tak:
 
reklama
No niestety trzeba wysylajac informacje do Revenue moze nawet nie macie swiadomosci ze zmienili Wam nazwisko na PPS-e
Ja ostatnio probowalam cos zalatwic wpisalam nowe nazwisko i przyszla do mnie informacja ze pps wciaz jest na panienskie i powinnam uaktualnic dane na pps-e

aienka_r
wysylalas informacje na adres jaki podala anineczka ​?
 
Do góry