reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy ''ten teges'' POŁOGOWE.

NeSSi

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
24
Bardzo bym chciała byśmy w tym temaciku opisały Nasze połogowe starcia, jak przebiega ta cała sytuacja, stan zdrowia po porodzie, samopoczucie . Interesuje opinia mam które urodziły... dostarczy to wiedzy nie tylko tym które same przez to przechodzą, ale równiez tym które to czeka, a informacje z życia wzięte bedą bardziej cenne niz suche fakty ze stron internetowych. :tak:

reklama

joanna82

Mama Patryka i Filipka
Miasto
Wołów
Rozwiązania
0
Połóg ? - u mnie calkiem gladko ,choc obkurczanie macicy nie jest przyjemne i moze byc bolesne ( ja bralam przeciwbolowe zastrzyki ale to dlatego ze mialam ciecie i bolalo jeszcze bardziej ) Przy dostawianiu do piersi macica sie obkurcza rowniez i tez boli widzialam jak mamusi zaciskaly zeby w trakcie karmienia.Krawawienie ? moje trwa nadal ale jest juz skape i uzywam zwyklych ciekich podpasek ze skrzydelkami ,podklady poporodwoe przydaly sie tylko w szpitalu i tam odbebnilam najwieksze krwawienie ,ale spokojnie mnie przynajmnie nie zalewalo az tak bardzo.Natsepnego dnia po cc bylam juz pod prysznicem :) Mialam sily ,zero zawrotow glowy ,omdlen itp .
Pierwsze siuski tez poszly calkiem gladko ,mialam problem jedynie z wyproznieniem ,zalatwilam sie dopiero na 4 dobe ! !!! wiedzialam ze musze ale mi sie nie chcialo.

W pierwszych dniach po porodzie, odchody są krwiste i obfite. Z czasem, w miarę gojenia się ran, wydzielina stopniowo zmienia barwę, przechodząc najpierw w różową, następnie brązową, a na końcu żółto-białą, zmniejsza się też jej ilość. Upławy trwają zwykle ok. 2 do tyg. Karmienie piersią przyspiesza oczyszczanie.Moja wydzielina w 10 dobe po porodzie jest juz rozowa ,jeszcze troche czyszczenia przede mna ale nie sprawia mi to zadnego klopotu gdyz nie jest ono obfte :) NIe wolno uzywac tamponow o tym musicie pamietac !!!!!! Ja uzywalam zawsze tamponow teraz musze podpaski i troche odczuwam dyskomfort ale jest ok :) dam rade !
Ja przechodze polog calkiem gladko nic mnie nie boli ,czuje sie super jedyny dyskomfort to podpaski ale tlumacze se to ze mam poprostu dlugi okres :)

Niewiem jak innne dziewczyny ale ja przechodze ten polog identycznie jak ten z pierwszej ciazy :)

NIe bedzie zle ...glowa do gory !

mea_osi

Mea, Agatka, Gabi i Mati
Miasto
Rybnik, Poland
Rozwiązania
0
powialo optymizmem ... asko a ile poszlo ci paczek podkladow w szpitalu ?? bo sie zastanawiam czy 2 paczki czy 3 zabrac ... no i musze do domu pokupowac podpaski ... o tym jakos do tej pory nie myslalam ...

Lilijka

Grudnióweczka 2009
Miasto
okolice Zielonej Góry
Rozwiązania
0
Mea..to tak jak mnie! Przez lat pracy w Kancelarii nauczyliśmy się, że najistotniejszy celem do jakiego powinna dążyć firma prawnicza, to satysfakcja jej Klientów. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie; pomimo że kodeksy prawne są uniwersalne, to detale danej sprawy są zawsze unikatowe. Dzięki temu zawsze jesteśmy w stanie świadczyć kompleksowe usługi prawnicze zawsze dostosowane do potrzeb naszych Klientów.

Ostatnia edycja:

joanna82

Mama Patryka i Filipka
Miasto
Wołów
Rozwiązania
0
Mea zakupilam 4 paczki ,a poszlo mi 2,5 chyba !Pozniej jechalam juz na podpaskach. NIe mam zamiaru tego zakladac :) tym bardziej ze krwawienia mam naprawde skape :) wez 2 paczki jak cos maz ci dowieze ! i pamietajcie o czestym zmienianiu nawet jak nie leci wam tego duzo !
Mozna sie bardzo szybko i niezle odpazyc nie wspomne juz o bakteriach jakie moga sie namnozyc w wilgotnym srodowisku !

mea_osi

Mea, Agatka, Gabi i Mati
Miasto
Rybnik, Poland
Rozwiązania
0
Mea..to tak jak mnie!
pewnie dlatego ze porod to jest akcja !! cos sie zieje, boli jak cholera ale masz nadzieje ze sie to relatywnie szybko skonczy !! a polog to paskudztwo ktore moze trwac i trwac ... i wlasciwie nie masz juz szansy sie nad soba wtedy pouzalac bo masz na glowie dziecko, nowe obowiazki i wszystko cie jakby porzerasta !! bynajmniej ja sobie to tak wlasnie wyobrazam ...

luuuzna

Mama Alanka
Rozwiązania
0
Mea zakupilam 4 paczki ,a poszlo mi 2,5 chyba !Pozniej jechalam juz na podpaskach. NIe mam zamiaru tego zakladac :) tym bardziej ze krwawienia mam naprawde skape :) wez 2 paczki jak cos maz ci dowieze ! i pamietajcie o czestym zmienianiu nawet jak nie leci wam tego duzo !
Mozna sie bardzo szybko i niezle odpazyc nie wspomne juz o bakteriach jakie moga sie namnozyc w wilgotnym srodowisku !
Mhmm ja kupiłam 2 paczki, ale tylko jedną spakowałam..chyba dołożę tą drugą dla spokoju ;-)

reklama

mea_osi

Mea, Agatka, Gabi i Mati
Miasto
Rybnik, Poland
Rozwiązania
0
a co to znaczy "czesto zmieniac" ?? co 2h co 4 ?? bo tampony zmienialam co 4-5h /chyba ze sie ze mnie lalo/

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
paulinkag Łamanie warunków ugody, opieka i inne sprawy Potrzebuję porady 5
Kahaa Sprawy papierkowe/urzędowe związane z narodzinami dziecka Potrzebuję porady 10
W Jak przestała wierzyć w Boga - trudne życie, trudne sprawy Potrzebuję porady 2
I Sprawy świeżo upieczone mamy : ) Dzieci urodzone w marcu 2016 191
Nulini Sprawy techniczne Dzieci urodzone w styczniu 2015 36
makota89 Sprawy urzędowe - co należy zrobić po porodzie, aby żyć z biurokracją w zgodzie? Dzieci urodzone w lipcu 2014 142
emotion_sickness sprawy techniczne, moderownie, porady, forum Dzieci urodzone w czerwcu 2014 41
K Wniosek o przyspieszenie sprawy Porady prawnika 0
lkasia ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:)) Dzieci urodzone w styczniu 2014 278
W jak załatwić sprawy urzędowe po porodzie Porady prawnika 2
betiks Mleczne sprawy Dzieci urodzone w grudniu 2012 162
Felidae Sprawy urzędowe Dzieci urodzone w kwietniu 2013 280
A *** Sprawy techniczne... *** Dzieci urodzone w lutym 2013 4
anisiaj Nasze sprawy... Zwierzenia 51669
katjusza77 Forum - sprawy techniczne (propozycje zmian, problemy z działaniem) Dzieci urodzone w sierpniu 2012 171
Kasiurek1983 Sprawy socjalne-becikowe i inne co w tym dziale miescic sie moga ;] Dzieci urodzone w marcu 2012 103
klariss1 Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp. Dzieci urodzone w grudniu 2011 477
Z Sprawy urzedowe dotyczace naszej ciazy i narodzin dziecka Mamy z Włoch 38
eZOJA sprawy organizacyjne forum Dzieci urodzone w czerwcu 2011 466
A akta sprawy Porady prawnika 1
mary-beth Sprawy socjalno-urzędowe - poradnik dla przyszłych rodziców Mamy z Norwegii 9
angola kiedy i od czego zacząć ustalenie ojcostwa i sprawy alimentacyjne Porady prawnika 1
Dominika81 Sprawy techniczne Dzieci urodzone w styczniu 2011 141
A Uprawnienia i sprawy urzędowe lutowych mam Dzieci urodzone w lutym 2011 139
futrzakowa Formalne sprawy i papierkologia Dzieci urodzone w marcu 2011 235
A Odbiór dziecka i pierwsze tygodnie-sprawy ciuszkowe Dzieci urodzone w czerwcu 2010 115
K Sprawy formalne Dzieci urodzone w listopadzie 2010 158
maniulka Sprawy techniczne Dzieci urodzone w marcu 2009 23
anusiak-białystok porady prawne i sprawy urzędowe Archiwum maj 2010 1140
malina1979 Łóżkowe sprawy... Archiwum mam listopadowych 383
pelasiak Formalności i sprawy urzędowe Dzieci urodzone w lutym 2010 128
iwon3004 Wychowawczy urlop.... macierzyński... i sprawy poważne dzieci urodzone w lipcu'09 108
aneta23 Tworzenie działu zamkniętego i inne sprawy organizacyjne Dzieci urodzone w listopadzie 2008 119
J@god@ przedszkolne sprawy Trzylatki 216
k@siek Nocnikowe sprawy:)) Dzieci urodzone w lipcu 2006r. 76
Casperek Sprawy socjalne i urzedowe w Irlandii Mamy z Irlandii 5050
ullana Wszelkie sprawy urzędowe ;-) Dzieci urodzone w październiku 2007 16
Cynamonka Nocnikowe sprawy Dzieci urodzone w listopadzie 2006r. 239
maja_1980 Sprawy urzędowe Mamy z UK 203
Blanes Formalości i takie tam oficjalne sprawy Dzieci urodzone w czerwcu 2007 58
zuch czego boją się nasze dzieci i inne dziwne sprawy Dzieci urodzone w maju 2005 50
solange Nabiałowe sprawy Jedzeniowe ABC 146
monika1990000 Czy ten teat jest pozytywny? Potrzebuję porady 9
GabrielaNowak85 Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy Potrzebuję porady 763
G czy ten test może oznaczać ciąże? Potrzebuję porady 13
Lawidaloca Czy ten test napewno jest negatywny? Co to za niemal niewidoczne kreseczki? Potrzebuję porady 9
Mała.czarna Czy ten przyrost jest ok ? Potrzebuję porady 5
U Czy któraś z Pań brała ten lek ? Potrzebuję porady 0
D Enelmed, prowadzenie ciąży, poród i cały ten bajzel Kraków 1
A Jak odczytać ten test? Potrzebuję porady 5