reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy ''ten teges'' POŁOGOWE.

NeSSi

Moderatorka
Dołączył(a)
14 Maj 2009
Postów
19 997
Bardzo bym chciała byśmy w tym temaciku opisały Nasze połogowe starcia, jak przebiega ta cała sytuacja, stan zdrowia po porodzie, samopoczucie . Interesuje opinia mam które urodziły... dostarczy to wiedzy nie tylko tym które same przez to przechodzą, ale równiez tym które to czeka, a informacje z życia wzięte bedą bardziej cenne niz suche fakty ze stron internetowych. :tak:
 
reklama
Połóg ? - u mnie calkiem gladko ,choc obkurczanie macicy nie jest przyjemne i moze byc bolesne ( ja bralam przeciwbolowe zastrzyki ale to dlatego ze mialam ciecie i bolalo jeszcze bardziej ) Przy dostawianiu do piersi macica sie obkurcza rowniez i tez boli widzialam jak mamusi zaciskaly zeby w trakcie karmienia.Krawawienie ? moje trwa nadal ale jest juz skape i uzywam zwyklych ciekich podpasek ze skrzydelkami ,podklady poporodwoe przydaly sie tylko w szpitalu i tam odbebnilam najwieksze krwawienie ,ale spokojnie mnie przynajmnie nie zalewalo az tak bardzo.Natsepnego dnia po cc bylam juz pod prysznicem :) Mialam sily ,zero zawrotow glowy ,omdlen itp .
Pierwsze siuski tez poszly calkiem gladko ,mialam problem jedynie z wyproznieniem ,zalatwilam sie dopiero na 4 dobe ! !!! wiedzialam ze musze ale mi sie nie chcialo.

W pierwszych dniach po porodzie, odchody są krwiste i obfite. Z czasem, w miarę gojenia się ran, wydzielina stopniowo zmienia barwę, przechodząc najpierw w różową, następnie brązową, a na końcu żółto-białą, zmniejsza się też jej ilość. Upławy trwają zwykle ok. 2 do tyg. Karmienie piersią przyspiesza oczyszczanie.Moja wydzielina w 10 dobe po porodzie jest juz rozowa ,jeszcze troche czyszczenia przede mna ale nie sprawia mi to zadnego klopotu gdyz nie jest ono obfte :) NIe wolno uzywac tamponow o tym musicie pamietac !!!!!! Ja uzywalam zawsze tamponow teraz musze podpaski i troche odczuwam dyskomfort ale jest ok :) dam rade !
Ja przechodze polog calkiem gladko nic mnie nie boli ,czuje sie super jedyny dyskomfort to podpaski ale tlumacze se to ze mam poprostu dlugi okres :)

Niewiem jak innne dziewczyny ale ja przechodze ten polog identycznie jak ten z pierwszej ciazy :)

NIe bedzie zle ...glowa do gory !
 
powialo optymizmem ... asko a ile poszlo ci paczek podkladow w szpitalu ?? bo sie zastanawiam czy 2 paczki czy 3 zabrac ... no i musze do domu pokupowac podpaski ... o tym jakos do tej pory nie myslalam ...
 
Mea..to tak jak mnie! Przez lat pracy w Kancelarii nauczyliśmy się, że najistotniejszy celem do jakiego powinna dążyć firma prawnicza, to satysfakcja jej Klientów. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie; pomimo że kodeksy prawne są uniwersalne, to detale danej sprawy są zawsze unikatowe. Dzięki temu zawsze jesteśmy w stanie świadczyć kompleksowe usługi prawnicze zawsze dostosowane do potrzeb naszych Klientów.
 
Ostatnia edycja:
Mea zakupilam 4 paczki ,a poszlo mi 2,5 chyba !Pozniej jechalam juz na podpaskach. NIe mam zamiaru tego zakladac :) tym bardziej ze krwawienia mam naprawde skape :) wez 2 paczki jak cos maz ci dowieze ! i pamietajcie o czestym zmienianiu nawet jak nie leci wam tego duzo !
Mozna sie bardzo szybko i niezle odpazyc nie wspomne juz o bakteriach jakie moga sie namnozyc w wilgotnym srodowisku !
 
Mea..to tak jak mnie!

pewnie dlatego ze porod to jest akcja !! cos sie zieje, boli jak cholera ale masz nadzieje ze sie to relatywnie szybko skonczy !! a polog to paskudztwo ktore moze trwac i trwac ... i wlasciwie nie masz juz szansy sie nad soba wtedy pouzalac bo masz na glowie dziecko, nowe obowiazki i wszystko cie jakby porzerasta !! bynajmniej ja sobie to tak wlasnie wyobrazam ...
 
Mea zakupilam 4 paczki ,a poszlo mi 2,5 chyba !Pozniej jechalam juz na podpaskach. NIe mam zamiaru tego zakladac :) tym bardziej ze krwawienia mam naprawde skape :) wez 2 paczki jak cos maz ci dowieze ! i pamietajcie o czestym zmienianiu nawet jak nie leci wam tego duzo !
Mozna sie bardzo szybko i niezle odpazyc nie wspomne juz o bakteriach jakie moga sie namnozyc w wilgotnym srodowisku !

Mhmm ja kupiłam 2 paczki, ale tylko jedną spakowałam..chyba dołożę tą drugą dla spokoju ;-)
 
reklama
Mea zakupilam 4 paczki ,a poszlo mi 2,5 chyba !Pozniej jechalam juz na podpaskach. NIe mam zamiaru tego zakladac :) tym bardziej ze krwawienia mam naprawde skape :) wez 2 paczki jak cos maz ci dowieze ! i pamietajcie o czestym zmienianiu nawet jak nie leci wam tego duzo !
Mozna sie bardzo szybko i niezle odpazyc nie wspomne juz o bakteriach jakie moga sie namnozyc w wilgotnym srodowisku !

a co to znaczy "czesto zmieniac" ?? co 2h co 4 ?? bo tampony zmienialam co 4-5h /chyba ze sie ze mnie lalo/
 
Do góry