reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe - co należy zrobić po porodzie, aby żyć z biurokracją w zgodzie?

reklama
Nie wiem czy którejś chciało się już o becikowe wystąpić? Ja poszłam po dokumenty i się załamałam - do wypełnienia ja i A. mamy łącznie 11 papierków :szok::szok::szok: do tego jeszcze dokumenty z ZUS (ja, mąż od pracodawcy), skarbówki, zaświadczenia o gospodarstwie, zaświadczenie o nieubieganiu się o becikowe w innym urzędzie (mamy 2 różne zameldowania) i zaświadczenie lekarskie :baffled: Normalnie paranoja :angry: Dodatkowo, każdy przypadek rozpatrują indywidualnie i dopiero mówią jakie papiery potrzeba - czy umowa o pracę, czy dg, czy małżeństwo, czy alimenty, czy stypendia itd, itd, itd
Już wiem czemu teraz na ubieganie się jest rok :sorry2:
A i jeszcze jedno - jeśli dok złożycie do końca października, to biorą pod uwagę 2012 jako rok podatkowy, a od listopada 2013.
 
No przy etacie też sporo tego jest, na dodatek są takie papierki, że nie wiem czy wpisywać siebie czy męża czy dziecko... Mamy już ze skarbówki zaświadczenia i brakuje mi jeszcze tylko od gina zaświadczenia.
 
reklama
nie dołujcie mnie nawet, że tyle tego jest?!
czy zaświadczenie z US to wysyłałyście prośbę żeby Wam wystawili? Czy wystawiają na miejscu? Ja mam tylko zaswiaqdczenie od gina,a do mopsu dopiero się wybiorę.
 
Do góry