reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprzątanie w ciąży trzymając ręce w górze czy moze odkleić sie łożysko?

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Jestem w 23 tc. Sprzątam ale oszczędnie. Jednak mam pytanie do Was. Czy można sprzątać podnosząc rece do góry np wytrzeć witrynę w szafie, która jest wyższa ode mnie, wycierać wyższe półki itp? Koleżanka powiedziała, żę możę to spowodować odklejenie łożyska, ja myślałam, żę szkodliwe jest trzymanie rąk w górze ale długotrwałe np przy wieszaniu firan i teraz mam wyrzuty, bo dziś wycierałam witryny i drzwi od szafy.
 
reklama
W ciąży przebiegającej prawidłowo, taka aktywność nie powinna stanowić zagrożenia ani dla dziecka ani mamy.
Dla porównania, na zajęciach fitness skierowanych do kobiet w ciąży, intensywność jest większa niż przy spokojnym sprzątaniu, a występują tam również ćwiczenia z dynamicznym unoszeniem ramion do góry.
Jeśli lekarz prowadzący ciążę nie stwierdzi np łożyska odklejającego się, przodującego, niewydolności cieśniowo-szyjkowej, bądź innych przeciwwskazań do aktywności fizycznej, to nie powinno być powodów do niepokoju przy wykonywaniu podstawowych prac domowych, czy podejmowaniu umiarkowanych wysiłków.
Pozdrawiam,
Maria
 
Do góry