reklama

Sprzątanie w ciąży trzymając ręce w górze czy moze odkleić sie łożysko?

Temat na forum 'Porady fizjoterapeutki' rozpoczęty przez dossa, 15 Luty 2014.

1. dossa

dossa Aktywna w BB

Jestem w 23 tc. Sprzątam ale oszczędnie. Jednak mam pytanie do Was. Czy można sprzątać podnosząc rece do góry np wytrzeć witrynę w szafie, która jest wyższa ode mnie, wycierać wyższe półki itp? Koleżanka powiedziała, żę możę to spowodować odklejenie łożyska, ja myślałam, żę szkodliwe jest trzymanie rąk w górze ale długotrwałe np przy wieszaniu firan i teraz mam wyrzuty, bo dziś wycierałam witryny i drzwi od szafy.

2. reklama
  3. Maria Piasecka

Maria Piasecka fizjoterapeutka

W ciąży przebiegającej prawidłowo, taka aktywność nie powinna stanowić zagrożenia ani dla dziecka ani mamy.
    Dla porównania, na zajęciach fitness skierowanych do kobiet w ciąży, intensywność jest większa niż przy spokojnym sprzątaniu, a występują tam również ćwiczenia z dynamicznym unoszeniem ramion do góry.
    Jeśli lekarz prowadzący ciążę nie stwierdzi np łożyska odklejającego się, przodującego, niewydolności cieśniowo-szyjkowej, bądź innych przeciwwskazań do aktywności fizycznej, to nie powinno być powodów do niepokoju przy wykonywaniu podstawowych prac domowych, czy podejmowaniu umiarkowanych wysiłków.
    Pozdrawiam,
    Maria

Poleć forum