reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprzątanie w ciąży.

Dołączył(a)
23 Styczeń 2020
Postów
8
Będąc w drugim miesiącu ciąży, a nie wiedząc o tym i tym samym w tamtym czasie myłam okna płynem do okien z dodatkiem alkoholu, prysznic płynem do kabin oraz odkamieniaczem, czyściłam piec z sadzy, używałam Domestosu.

Lekarz ginekolog powiedział, że dziecko rozwija się prawidłowo i nie widzi wad czy chorób. Jestem w 13-14 tygodniu ciąży.

Czy moje dziecko będzie zdrowe?

Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji?

➡ Zapomniałam dopisać, iż w tym czasie pomagałam przy malowaniu mieszkania i sama również sięgałam po pędzel.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeżeli do tej pory jest ok ,to będzie, miałaś badanie prenatalne?
Jeżeli do tej pory jest ok ,to będzie, miałaś badanie prenatalne?
Na pierwszej wizycie miałam robione USG i słyszałam bicie serduszka, dostałam skierowanie na krew, mocz, HIV i wyniki wyszły dobrze. Na wizycie we wtorek pytałam lekarza czy można jakoś zbadać czy dziecko urodzi się zdrowe bez wad i chorób, a doktor na to, że na pierwszej wizycie sprawdzał na USG pod tym kątem czy dziecko rozwija się prawidłowo, patrzył na odcinek nosa i że na razie jest w porządku i jest duża szansa, że dziecko będzie zdrowe. Pierwszą wizytę praktycznie przepłakałam i byłam trochę oszołomiona.
Czy mogę jakoś inaczej to sprawdzić, czy jest wszystko w porządku? 😉
 
reklama
Spokojnie.
Nie roztrząsaj tego, że kiedyś coś tam umyłaś chemią, bo strach przerodzi się w paranoję. Lekarz na usg ocenił dziecko, jest wszystko w porządku i tego się trzymaj.
W dzisiejszych czasach farby do malowania wnętrz nie zawierają ołowiu, nie szkodzą. Nie narażasz się na stałe, wielogodzinne kontakty z substancjami żrącymi, więc weź głęboki oddech i nie myśl już o tym ;)
Każda dbająca o siebie ciężarna chce jak najlepiej dla swojego dziecka, pewnie jeszcze do końca ciąży 50 razy zastanowisz sie zanim cokolwiek zrobisz czy zażyjesz, to jest normalne.
Ale jak zaczynasz zdawać sobie sprawę, że przesadzasz i się stresujesz bez powodu, to pomyśl, że nic nie wskazuje na to, że twoje dziecko jest w niebezpieczeństwie i zajmij sie czymś co poprawi ci nastrój i odwróci uwagę od błędnego koła :)
 
Ciąża to nie choroba i sądzę że od sprzątania krzywda się dziecku nie stanie. Każda z Nas będąc w ciąży sprząta i raczej używa do tego detergentów. Co do malowania to również nie zagraża w ciąży.
 
Spokojnie, ja też sprzątam bez rękawiczek, potem tylko dokładnie myje ręce.
Moja znajoma malowała całe mieszkanie będąc w ciąży i urodziła zdrowego synka.

Jeszcze nie spotkałam się że stwierdzeniem, że sprzątanie bez rękawiczek może zaszkodzić 😳
 
reklama
Do góry