reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ssanie kciuka 3 m-czne dziecko

Elamama

Aktywna w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2017
Postów
70
Witam, mam pytanko-czy Wasze maluchy tez ssaly kciuka w tym wieku? Moja mała robi to bardzo intensywnie zwłaszcza w nocy lub gdy zasypia.Czy lepiej podać jej smoczek (nie toleruje go zbyt dobrze), siłą wyciągać z buzi czy ja tak zostawić ?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozwiązanie
Mój najmłodszy syn ssał paluszki jako naturalny etap rozwoju jak miał około 2/3 miesięcy. Teraz ma 6 miesięcy i już nawet dokładnie nie pamietam kiedy przestał. Znam niestety dzieci które paluszki ciumkaja nawykowo mając 3 lata i z opinii mam wiem ze ciężko jest bardzo oduczyć bo właśnie "paluszków nie wyrzuci".
Mój najstarszy syn nie chciał smoczka, nie znosił, córka używała tylko w samochodzie, a najmłodszy od czasu do czasu zasypia ze smoczkiem. Smoczek to nie jest jakieś zło, jak jest używany rozsądnie to jest duża pomocą dla rodziców.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
No widzisz Twoja mowi tak a moja inaczej .
Po co zmieniać jeden nawyk na drugi?
Nie mozna tak malemu dziecku zabraniac ssania kciuka bo moze to przynieść wiecej szkody niz pożytku.
Dziecko ma silna potrzebe ssania
Takie dziecko sie poznaje uspokaja sie tak.
Oducza sie tego starsze dziecko.
 
Ostatnia edycja:
Z reszta zauwaz ze juz w brzuchu dziecko ssa kciuka..chyba nie tak o sobie tylko po cos.
I pamięta to z zycia plodowego
Moj syn jest bezsmoczkowy ssal kciuka nie zabranialam mu ma 8 i pol mies i dawno sie sam oduczyl.
Mial moze z 4 miesiące .
Tak samo jak ssanie piastek to oznaka ze dziecko dobrze sie rozwija.
Tak neurolog mowil.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja daje smoczka jak ssie kciuka. Sama ssałam długo, mąż też. Wydaje mi się, że łatwiej oduczyc smoczka niż palec.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale dziecko ssa bo taki ma etap samo sie oducza takie malenstwo to nie kilkuletnie dziecko..
Piastki tez zabraniasz ? Jak to oznaka ze dziecko sie dobrze rozwija?
 
reklama
Oj olcia Ty to jesteś przeciwna wszystkiemu.
Matka która karmi mm, to wg ciebie nie matka, to kobieta która idzie na łatwiznę.
Smoczek też wielkie zło wg Ciebie.
Masz swoje zdanue ok, napisałaś wystarczy po co dyskutujesz?
 
Do góry