reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ssanie kciuka

gosiekg82

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Październik 2008
Postów
25
witam wiem ze to moze troszke kolo tematow forum ale jednak bardzo z nim powiazane. chodzi mi o ssanie kciuka. moj 13 miesieczny synek ssie kciuk i juz nie wiem jak mam z tym walczyc, wiem ze takie ssanie bedzie skutkowac wysunieciem zebow do przodu i bardzo chcialabym tego uniknac. ale nie wiem juz co robic, sposob ze skarpetka odpada bo juz sam sobie ja sciagnie i kciuk znow w buzi, probowalismy by ssal smoczka - zawsze pozniej latwiej oduczyc bo smoczek mozna schowac a kciuk zawsze jest - w koncu mu go nie utne;) ale smoczka zaraz wyrzuca za lozeczko, probowalam posmarowac mu paznokiec gorzkim lakierem ale skonczylo sie na histerii i wymiotach... moze znacie jeszcze jakies sposoby. dodam ze synek wklada kciuk do buzi tylko do zasypiania (w ciagu dnia przed dzemka i wprzed noca, w nocy jak sie przebudzi kciuk oczywiscie tez wedruje do buzi).
prosze o pomoc jakies pomysly irady...
 
reklama
Niestety, też przyłączam się do pytania, moja 2,5-letnia córcia z uwielbieniem ssie kciuka do snu i w ciągu dnia. Ma już wysuniętą górną szczękę, za 3 tyg. mamy wizytę u ortodonty - może coś zaradzi to zaraz się podzielę z Wami.
 
przyłączam się do pytania mam ten sam problem a córka już prawie 5 letnia :zawstydzona/y:


przy takim problemie polecam wizyte u orotodonty lub lek. stomatologa, ktory leczy aparatami miofunkcyjnymi. Są to aparaty przeznaczone , do roznych problemow jamu ustnej np zgryz otwarty(ssanie kciuka lub smoka), scieranie zębów( zgrzytanie zebami), wady logopedyczne ( niewycwiczony jezyk, seplenienie), poczatki wad zgryzu doprzednie i dotylne,przetrwaly niemowlecy typ polykania, stloczenia i "krzywe" nachodzenie na siebie zebów a to tylko poczatek. Takie aparaty sa przyjazne dla dzieci,latwo przyswajane, korygują funkcje narzadu żucia
doprowadzajac do calkowitego wyleczenia lub ulatwiają leczenie w przyszlosci gdy dziecko bedzie juz mialo stale zeby.

Zapytajcie swojego stomatologa/ortodonte o takie rozwiazanie.

Pozdrawiam
KBM
 
Do góry