reklama

ssanie kciuka

Temat na forum 'Archiwum starego forum stomatologicznego' rozpoczęty przez gosiekg82, 3 Wrzesień 2011.

1. gosiekg82

gosiekg82 Zaciekawiona BB

witam wiem ze to moze troszke kolo tematow forum ale jednak bardzo z nim powiazane. chodzi mi o ssanie kciuka. moj 13 miesieczny synek ssie kciuk i juz nie wiem jak mam z tym walczyc, wiem ze takie ssanie bedzie skutkowac wysunieciem zebow do przodu i bardzo chcialabym tego uniknac. ale nie wiem juz co robic, sposob ze skarpetka odpada bo juz sam sobie ja sciagnie i kciuk znow w buzi, probowalismy by ssal smoczka - zawsze pozniej latwiej oduczyc bo smoczek mozna schowac a kciuk zawsze jest - w koncu mu go nie utne;) ale smoczka zaraz wyrzuca za lozeczko, probowalam posmarowac mu paznokiec gorzkim lakierem ale skonczylo sie na histerii i wymiotach... moze znacie jeszcze jakies sposoby. dodam ze synek wklada kciuk do buzi tylko do zasypiania (w ciagu dnia przed dzemka i wprzed noca, w nocy jak sie przebudzi kciuk oczywiscie tez wedruje do buzi).
    prosze o pomoc jakies pomysly irady...

2. *Miłka*

*Miłka* Mama Milutka i Helenki

przyłączam się do pytania mam ten sam problem a córka już prawie 5 letnia :zawstydzona/y:

3. reklama
  4. bohaciefka

bohaciefka Fanka BB :)

Niestety, też przyłączam się do pytania, moja 2,5-letnia córcia z uwielbieniem ssie kciuka do snu i w ciągu dnia. Ma już wysuniętą górną szczękę, za 3 tyg. mamy wizytę u ortodonty - może coś zaradzi to zaraz się podzielę z Wami.

5. piotrg4

piotrg4 Początkująca w BB

i jak? Poradziliście sobie z problemem kciuka?

6. przy takim problemie polecam wizyte u orotodonty lub lek. stomatologa, ktory leczy aparatami miofunkcyjnymi. Są to aparaty przeznaczone , do roznych problemow jamu ustnej np zgryz otwarty(ssanie kciuka lub smoka), scieranie zębów( zgrzytanie zebami), wady logopedyczne ( niewycwiczony jezyk, seplenienie), poczatki wad zgryzu doprzednie i dotylne,przetrwaly niemowlecy typ polykania, stloczenia i "krzywe" nachodzenie na siebie zebów a to tylko poczatek. Takie aparaty sa przyjazne dla dzieci,latwo przyswajane, korygują funkcje narzadu żucia
    doprowadzajac do calkowitego wyleczenia lub ulatwiają leczenie w przyszlosci gdy dziecko bedzie juz mialo stale zeby.

Zapytajcie swojego stomatologa/ortodonte o takie rozwiazanie.

Pozdrawiam
    KBM

Poleć forum