reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ssanie kciuka

mummy2

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2012
Postów
240
witajcie, mam problem z 3-letnia coreczka - nalogowo ssie kciuka, najczesciej jak pod reka ma jeszcze swoja podusie przytulanke. Macie moze pomysly jak sie tego wyzbyc? Wydaje mi sie ze 3 latka t juz najwyzsza pora....
 
reklama
Mamy ten sam problem który nasila się przez obecność misia Kuby... I za cholerę nie wiemy jak oduczyć ssania paluszka... Do spania kciuk musi być, jak jest zmęczona to od razu paluch do buzi, a czasem jak chce na złość nam zrobić.
 
Carlaa - piekne imie Nela :) ja wlasnie jestem na etapie wyboru dla drugiego dziecka :-) w kwietniu sprobowalismy malowania paznokci - pomalowalismy malej pieknie paznokcie z naklejkami i powiedzielismy zeby nie brala kciuka do buzi bo zmyje sie caly obrazek i lakier. Mala nie brala, pierwszy dzien byl OK, nawet udalo jej sie usnac, ale od drugiego dnia zrobila sie mega marudna, wrecz nie do wytrzymania, trzeciego dnia skapitulowalismy i na jej zycznie oczyscilismy paluszki. TEraz nawet jak oglada ulubione bajki to bierze kciuka do buzi. Zauwazylam silne powiazanie miedzy tym odruchem a podusia-przytulanika, Trzebaby chyba wyeliminowac podusie....tylko jak to zrobic. Pewnie ten sam problem maja mamy starajace sie wyeliminowac smoczka.....
 
Są takie ohydne lakiery do malowania paznokci bodajże przeciwko obgryzaniu do kupienia w aptece może to zadziała.
Radzę działać szybko i stanowczo bo niestety znam dwa przypadki ssających kciuk dziecko dłuuuuuuugo po 3 urodzinach (7 i 9 lat -bo potem coraz gorzej) a konsekwencją sa schodzące paznokcie i krzywe zęby.
Jako mama eliminująca smoczek powiem, że jest znacznie łatwiej. Któregoś dnia powiedziałam, że myszka ugryzła smoczek, odcięłam końcówkę i bez ani jednej łzy smok już dawno jest wspomnieniem.
Palca niestety nie utniesz.
 
nasza Ninka ssała kciuk namiętnie przez kilka miesięcy, aż jej to skutecznie ukróciliśmy w 16 m-cu życia; jak? otóż, pojechaliśmy na święta do domu rodzinnego i zakleiliśmy jej kciuka zwykłym plastrem; to podziałało - ku naszemu zdziwieniu, bo wcześniejsze próby różnych sposobów były bezskuteczne - znakomicie! kilka prób wciśnięcia palca z plastrem do buzi - ale nie było to ani wygodne, ani smaczne, raz sama zdarła plaster, a po 2 tygodniach zaklejania nagle problem znikł! od tamtej pory ani razu już nie brała kciuka do buzi;
 
Mummy dziękuję :) Córa ma na imię Kornelka, ale wszyscy mówimy na nią Nela w skrócie. Dobre pytanie- jak wyeliminować ukochaną przytulankę która wywołuje ssanie kciuka...
Kakakarolina zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, ale to wcale nie takie łatwe. Mała jak miała z 8 miesięcy zaczęła ssać kciuk, więc w ruch poszedł smoczek. Ze smokiem była tragedia, na wejściu do domu ze żłobka już krzyczała moma, obcinanie i inne sposoby zdały się na nic, ale w końcu zabraliśmy smoka. I zaczął się znowu paluszek. Ona od małego była strasznym ssakiem, przy piersi wisiała non stop i widocznie jej została ta potrzeba.
Andariel spróbowaliśmy plastra, ściągnęła sobie. A później mówiła żeby jeszcze raz jej założyć dla zabawy. Chyba za duża jest na ten sposób.
 
Hello :-)

Ja tez od jakiegos czasu glowie sie jak oduczyc mojego 3-latka ssania paluszka. Zabki gorne juz ma wypchniete do przodu, paluszek jest bardziej plaski niz ten na drugiej dloni i ma taka brzydka zgrubiala blizne od nagryzania zebami :-(
U nas tez ssanie nasila sie w obecnosci Zabki Baci ale i bez niej tez to robi. Probowalam plasterka,niestety nie pomaga, bo sam go zdejmuje.... Kupilam dzis plyn "gorzki paluszek" sprobuje jutro, choc nie wiem jak to bedzie, bo sama go dzis sprobowalam i prawie zwymiotowalam :-(
 
Ostatnia edycja:
my tez juz probowalismy roznych sposobow, zaczelismy jeszcze przed 2 urodzinami, bylo smarowanie palcami roznymi rzeczami - musztarda, chrzan, cytryna, byl tez 'gorzki paluszek' , mysle ze moglaby to byc skuteczna metoda gdybysmy dluzej i bardziej stanowczo pociagneli, ale mala nie dawala juz sobie posmarowac paznokcia i robila sie strasznie neiznosna, koszmar jakis byl. Zaklejanie plastrem w ogole nie mialo sensu. NIe wyobrazam sobie tez jak mala pojdzie spac bez tego hehe wiem, tu juz jest moja wygoda.....w kazdym razie chyba sprobujemy jeszcze raz gorzkiego paluszka. Moze w nocy smarowac paznokcia hmmm tylko ze jak mala w nocy sie obudzi to bedzie ryk jelsi okaze sie tak nagle ze nie moze wziasc kciuka do buzi. Chyba lepiej zeby byla za dnia swiadoma tego ze nie powinna ssac i juz. Wczoraj zabralam poduszke na pol dnia, schowalam ja, powiedzialam malej ze tak zrobie i wyobrazcie sobie ze palec nie poszedl w ruch ani razu! co wiecej zaczela byc bardziej zainteresowana zabawkami. No ale do spania bez podusi juz sie nie dalo....mysle tez jak to jest od strony emocjonmalnej dziecka...czytalam ze dziecko do chyba nawet 7 roku zycia nie potrafi sobie poradzic z emocjami, tym co czuje i ten kciuk to jest sposob na komfortowanie siebie.....
kakakarolina - urodzilas juz czy to aktualny suwaczek?
 
reklama
Do góry