reklama

Stałe zęby rosną za mleczakami

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez majandra, 29 Grudzień 2012.

1. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

Synek mój ma prawie 5,5 roku i wczoraj zauważyłam, że wychodzą mu dwie jedynki stałe. Jednak nie wypychają mleczaków, a rosną za nimi. Czy konieczna jest interwencja chirurgiczna? Jeśli tak, to jak to wygląda? Będzie boleć?

2. Jak najszynciej trzeba usunac mleczaki aby nowe zeby rosly prosto. Na pewno konieczna jest interwencja stomatologa. Czy bedzie bolec to zalezy od tego czy bedzie zastosowane znieczulenie-jesli tak to nie bedzie jesli nie to troszkę. Pokaz zdjęcie po usunięciu jak wyglądają nowe ząbki.
    Pozdrawiam
    Katarzyna BUss-Maleszka

3. reklama
  4. majandra

Ząbki wyrwane. Bez bólu (znieczulenie). Stomatolog powiedziała, że aparat synka nie ominie. Bardzo krzywo wyrosły te jedynki i dość duże. Poza tym wyrosły bardzo szybko i nawet nie zdążyłabym zareegować (zwłaszcza, że to był okres poświąteczny i mało kto przyjmował). Dosłownie w kilka dni. Pstryknę jutro fotkę i wkleję. A i jeszcze jedno - zasugerowano lakowanie szóstek. Konieczne? Warto? Ile to może kosztować?

5. Lakowanie jak najbardziej warte wykonania, zabezpiecza zdrowe zęby mechaniczne przed próchnicą. W zależności od gabinetu lakowanie kosztuje 40-100zl od zęba. W gabinetach z NFZ do 7 urodzin jest refundowane lakowanie 6 stalych.
    czekamy na zdjecie
    pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

6. majandra

Wklejam zdjęcie z nowymi ząbkami. Wydaje mi się, że widać dobrze jak krzywe już są.

DSCF3186.jpg

7. Mało miejsca -zdecydowanie wybierzcie się na konsultację już teraz do ortodonty.
    Pozdrawiam

8. majandra

Już? Nie za wcześnie? Co nam taka wizyta teraz da?

9. Witam
    Juz w takim wieku leczy się dzieci ortodontycznie im wczesniej zaczniecie tym leczenie krótsze i bardziej trwałe,

pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

10. reklama

Poleć forum