reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stały rytm dnia niemowlecia (u mnie 2 m-c) - istnieje? jak z tym u Was?

Dołączył(a)
25 Styczeń 2016
Postów
9
Czesc dziewczyny! Chcialabym wprowadzic wiecej regularnosci do rytmu dnia mojej 6 tygodniowej coreczki, aby czlowiek byl w stanie lepiej zaplanowac dzien, dodatkowo taka regularnosc jest tez podobno sprzyjajaca dla rozwoju i poczucia bezpieczenstwa dziecka. Zastanawiam sie tylko - czy to sie udaje przy takim małym ssaku? Jakie są Wasze doświadczenia? Jakie metody wprowadzałyście, szczegolnie na przeluzanie czasu miedzy karmieniami? Czy Wasze niemowlaki maja stałe pory karmienia, zabawy, i spania? Czy ktoraś wprowadzała 'łatwy Plan" Tracy Hogg dla takiego Maluszka? U nas poki co wszytsko jest dosc chaotyczne, Mała karmi sie na żądanie, wiec raz jest to co 3 h a raz co 15 minut, nocy najczesciej ok 2h.. Dodatkowo mam czasem mega problem zeby ją uspokoić za dnia.. Jest najedzona, wyspana, przewinięta wiec powinna moc/mieć ochote sie bawić, polezeć na macie, a ona starsznie marudzi, płacze, i pomaga tylko noszenie... Ale to nie sa kolki. Potrafi to trwac i kilka godzin..
 
reklama
Plan stosowałam, ale nam się udało uregulować rytm dnia w wieku ok 3 miesięcy. Na leżenie na macie to ona jest jeszcze za mała, intensywne kolory zabawek miga jej dostarczać zbyt dużo bodźców i stąd mogą być problemy z uspokojeniem małej.
 
Ja stosuje z powodzeniem. Mój mały ma teraz 8 tygodni. Plan stosuje odkąd wróciłam ze szpitala. Ja bardziej stosuje wskazówki z "Zaklinaczki dzieci" Tracy Hogg. Tylko tu trzeba konsekwencji :) jak masz pytania to pytaj :)
 
Do góry