reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stan zapalny

Jula201906

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Lipiec 2019
Postów
184
Cześć,
Czy wiecie albo przechodzilyscie to i w końcu było to zdiagnozowanie.. od czego może być stan zapalny w cytologia? Bez widocznych objawów. Wynik cytologii: nie nadaje się do oceny z powodu licznych komórek zapalnych.
Tak wiem trzeba przeleczyć i zrobić jeszcze raz cytologie. Tylko przed ciąża też tak miałam do końca i tak się tego nie udało zaleczyć bo liczne komórki zapalne nadal były. Po porodzie w cytologii znow stan zapalny. Zero objawów. Wiecie jakie badanie można zrobić żeby to zdiagnozować. W wymazie też prócz stanu zapalnego czyli leukocytów nic nie wyszlo więcej.
Chodzi mi głównie czym może to być spowodowane lub czy czasem po prostu kobiety tak mają. Gynalgin poprzednio nic nie dawał.
 
reklama
Cześć,
Czy wiecie albo przechodzilyscie to i w końcu było to zdiagnozowanie.. od czego może być stan zapalny w cytologia? Bez widocznych objawów. Wynik cytologii: nie nadaje się do oceny z powodu licznych komórek zapalnych.
Tak wiem trzeba przeleczyć i zrobić jeszcze raz cytologie. Tylko przed ciąża też tak miałam do końca i tak się tego nie udało zaleczyć bo liczne komórki zapalne nadal były. Po porodzie w cytologii znow stan zapalny. Zero objawów. Wiecie jakie badanie można zrobić żeby to zdiagnozować. W wymazie też prócz stanu zapalnego czyli leukocytów nic nie wyszlo więcej.
Chodzi mi głównie czym może to być spowodowane lub czy czasem po prostu kobiety tak mają. Gynalgin poprzednio nic nie dawał.
Mam to samo, u mnie to wynikło przez podrażnienie podczas stosunku.
Miałam 16 dniowe leczenie globulkami Cicatridina i Fluomizin.
W międzyczasie w cytologii wyszły nieprawidłowe komórki nabłonkowe i lekarz chce przeprowadzić próbę meigsa, chociaż ja najpierw chce sprawdzić czy po tych globulkach się coś polepszyło, bo dopiero wczoraj je skończyłam brać.

Zanim wyszła ta cytologia źle, to lekarz mówił że jeżeli tabletki nie pomogą na krwawienie podczas stosunków, to zrobi kolkoskopie.
 
Ogólnie - z informacji od cytodiagnostów - mało której kobiecie aktywnej seksualnie nie wychodzi w cytologii zapalenie. Natomiast jeśli sam rozmaz jest nieczytelny z powodu komórek zapalnych - to dobrze jest go przeleczyć. Ja bym zaczęła od zrobienia posiewu z antybiotykogramem, potem przeleczenia i następnie kontrolnej cytologii za ok 6 m-cy.
 
Do góry