reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starać się czy nie ;(

Flowersik

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2020
Postów
21
Jestem tu nowa. Nie mam z kim porozmawiać zbytnio na takie tematy, ponieważ moje życie wróciło mi się do góry nogami. DOSLOWNIE. Nie chce byście mnie ocenialy, ale chciałabym poznać waszą reakcję gdybyście były w mojej skórze. Po krótce.... mam już 2 dzieci. Od kilku lat chcialam mieć 3 ale maz nie chciał :( los tak chciał że ponad rok temu zmarł. Mam nowego partnera, który nie ma dzieci. Moje dzieci go zaakceptowały. Jego rodzina także zaakceptowała nas. Do rzeczy... mam 40 lat. Staramy się już 2 cykl. Poszłam wczoraj do lekarza by może zlecił jakieś badania dodatkowe ( rok temu przebadalam się od stóp do glowy). Oczywiście poszłam prywatnie do jednego jak mi się wydawało z sensownych lekarzy. Pani oczywiście powiedziała że w tym wieku nie ma problemów z ciaza w szczególności że mam już 2 dzieci. Jednak dopytujac się o partnera, dowiedziała się że nie jest ojcem pozostałej dwójki i jest mlodszy ode mnie o 11 lat .... zaczęła żebym się zastanowiła, że tyle downów chodzi po świecie, że mam już dwójkę dzieci bym się nimi zajęła, że po co mi to .... Ja jestem pewna partnera, bo cholernie długo musiał się starać o mnie. Chcieliśmy rozpocząć nowe życie, Nowym życiem, które zaakceptowały moje dzieci ( 18 i 14 lat) od wczoraj wszystko mi runelo.... 🙁 siedzę o wyję. W każdym wieku może zdążyć się ciaza z chorobami lub dowiem. Nigdy nie wiadomo. Obydwoje podjęliśmy decyzję że jak będzie chore to i tak będziemy kochać. Czy na prawdę to oznacza egoizm że czuję silną potrzebę zostanie matka po raz 3 I narazam swoja pozostałą 2 dzieci na problemy ? Nie mogę sobie z tym poradzić 😭😭😭😭 Powiedzcie....znając fragment mojej historii, poszlybyscie za głosem serca czy rozsądku ?
 
reklama
Twoje obecne dzieci maja 18 i 14 lat. To juz nie są pieluchomajtki którym trzeba wycierać noski i podstawiać wszystko pod rękę. Są w stanie zajac się sobą same i nie potrzebują mamy 24/7.
Poza tym mamy XXI wiek. Żyjemy dłużej, jesteśmy zdrowsi, mamy lepsze osiągnięcia medycyny....te 40 lat obowiazywało wtedy, kiedy ludzie dożywali tylko 60. Teraz ludzie żyją do 80 i maja się relatywnie dobrze.
Wedlug zalecen najlepszy wiek na ciąże jest jakos tak w granicach późnej 20..? Jeśli coś się zmieniło to niech mnie ktoś poprawi. Po 30 płodność podobno zaczyna spadać. No cóż, jestem żywym przykładem, ze tak nie jest. Po 35 roku życia zachodziłam w ciąże co sześć miesięcy a wcześniej pomimo wielu prób nic z tego nie wychodziło. Tak wiec do tych wszystkich zaleceń podchodziła bym z przymrużeniem oka. Młoda osoba może urodzić chore dziecko. Osoba po 30 może urodzić zdrowe dziecko....nie ma reguły.
Chcesz to miej jeszcze jedno dziecko, opiniami innych się nie przejmuj, bo nikt za ciebie życia nie przeżyje.
Racja... moje dzieci za chwilę wyfruną z gniazda...A wtedy będę żałować że nie spróbowałam. Dziękuję za wsparcie ;)
 
reklama
reklama
Do góry