reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczka od 2023

Nie, badał póki co wszystkie te hormonalne "rzeczy" z krwii... Był też u lekarza, który odczytał wyniki i powiedział, że poczekać do roku... mam wrażenie, że często nas ktoś zbywa...
Czy to już czas? 😔 Po 7 miesiącach czy wstrzymać się do tego roku...
Wiesz co, wszystko się tu jakoś kupy nie trzyma. Ani nie wiesz czy masz owulację, łykasz w ciemno tabletki, które mogą ją blokować a partner powinien od razu iść zbadać nasienie. Bo Ty będziesz w siebie ładować leki a okaże się, że wina jest też po stronie partnera.
 
reklama
Wiesz co, wszystko się tu jakoś kupy nie trzyma. Ani nie wiesz czy masz owulację, łykasz w ciemno tabletki, które mogą ją blokować a partner powinien od razu iść zbadać nasienie. Bo Ty będziesz w siebie ładować leki a okaże się, że wina jest też po stronie partnera.
To też prawda, dzięki za radę... Trochę wszystko na mnie zostało zrzucone mam wrażenie i może dlatego jestem tym tak zmęczona i co lekarz powie to biorę na siebie i łykam leków całą masę...
 
Ginekolog tak wyliczyła. Ten Duphaston to też wg niej na wydłużenie cyklu, bo był podobno zbyt krótki, więc bardziej na to i na torbiel wypisała ten lek niż na problemy z zajściem w ciążę.
jeśli nie wiesz na 100 % czy owulacja była przed rozpoczęciem brania dupka to możesz sobie blokować owulację i nie mieć szans na ciążę 🙄

A kiedykolwiek miałaś robiony pełen monitoring? Masz własne owulację? Pęcherzyki pękają?
 
Nie, badał póki co wszystkie te hormonalne "rzeczy" z krwii... Był też u lekarza, który odczytał wyniki i powiedział, że poczekać do roku... mam wrażenie, że często nas ktoś zbywa...
Czy to już czas? 😔 Po 7 miesiącach czy wstrzymać się do tego roku...
to wyślij go na badania nasienia, to i tak robi się prywatnie więc nie musisz czekać aż lekarz zaproponuje.
 
W sensie co miesiąc do tej pory :) 10 dni, od 16 dnia cyklu :)
Mi lekarka kazała przychodzic 14dc, aby sprawdzic czy będzie owulacja i za każdym razem dupa, nie wyglądało na owulację, więc tabletki, jakieś specyfiki itd.
Co się okazało - miałam owulację, ale jakoś bliżej 18dc 😑
Lekarz nawet nie pomyślał, że mogę mieć ją później, a miałam nieregularne cykle 🫢
 
Mój mąż robił badanie nasienia normalnie na NFZ. Miał skierowanie od lekarza i robił to w szpitalu.
ale to chyba tam gdzie jest program leczenia niepłodności? Bo u mnie w mieście nie ma takiej możliwości.
Z tego co słyszałam to od zeszłego roku chyba można na nfz ale nie jestem pewna czy są to pełne badania z morfo. No ale jak ktoś nie chce prywatnie to wiadomo można poszukać :)

Badanie nasienia prywatnie to i tak niewielki koszt w porównaniu do badań kobiet więc i tak warto zrobić aby mieć wgląd :)
 
reklama
jeśli nie wiesz na 100 % czy owulacja była przed rozpoczęciem brania dupka to możesz sobie blokować owulację i nie mieć szans na ciążę 🙄

A kiedykolwiek miałaś robiony pełen monitoring? Masz własne owulację? Pęcherzyki pękają?
Nie robiłam... Ale kilkukrotnie podczas USG lekarka wspominała, że owulacja była, pęcherzyk pękał, ale kto wie czy teraz się nic nie zmieniło...
 
Do góry