reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - 2 połowa 2019

Poczytałam trochę o testach Check & Go z Rossmanna (takie robiłam) i podobno często wychodzą fałszywie dodatnie.

Które testy polecacie/robicie?


PS. Moja szyjka się chyba naczytała tego forum bo wystrzeliła w górę że ho ho. ;-) I niech już nie opada skubana.

Ja robiłam PINK Test płytkowy, ten super czuły, i jeszcze mnie nie oszukał ;)
Teraz będę testować ClearBlue.

Tak się chyba przejęłam tym testowaniem, że śniło mi się dzisiaj w nocy, że w tv mówili, że kobiety dały się nabrać na reklamę testu ClearBlue, a tak naprawdę on nie pokazuje prawdy i każdy wynik jest fałszywy :D Pamiętam, że pomyślałam sobie wtedy, o super akurat zawsze takie wiadomości słyszę jak już coś kupię :D :D :D

I tyle wyszło z tego, że człowiek miał się nie nastawiać tylko zdać na los :p
 
reklama
Wow, ja byłam w 12dc i mój pęcherzyk miał marne 12.1 :( ja na razie bez CLO. Ja w owulację jak jest po prawej stronie czuję się jakbym miała atak wyrostka :p może Cię boleć raz mocniej raz mniej :)
Lekarz tez byl pozytywnie zaskoczony, ze się udalo taki "wyhodowac" a teraz czas pokaże jaki bedzie efekt 😊
Ja zaczelam przygode z Clo bo mialam cykle bez owu i ogolnie stan mojej sluzowki byl masakryczny. A teraz tez jest supcio ☺
Właśnie mnie zastanawia to ciagle kłucie po tej prawej stronie po ktorej byl pecherzyk. Myślałam ze minie ale utrzymuje sie nadal. Ech ☺
 
Może głupie pytanie, ale kiedy szyjka powinna się unieść do góry w ciąży? Tzn chodzi mi o to, czy w momencie zapłodnienia czy jak jajeczko już się zagnieździ w macicy i zacznie się wytwarzać beta? I czy powinna być twarda i wydłużona czy jaka? :D
Badam u siebie szyjkę od jakiegoś czasu (oprócz dni kiedy mam @) i wydaje mi się, że jest cały czas taka sama :/
O zamknięciu, otwarciu to już w ogóle nie mówię, bo nie potrafię tego wyczuć.
Internety za to mówią w każdym artykule inaczej
Jak to powinno z nią być?
Ja sprawdzam w drugiej połowie cyklu co jakiś czas.
Chyba nie ma reguły kiedy powinna się unieść i zamknąć w ciąży. A nawet bywa że nie do końca się zamyka to wtedy jakieś opaski lekarz zakłada żeby zabezpieczyć ciążę.

Otwarta to wtedy kiedy wyczuwasz dołek na środku. Zamknięta to jak tego dołka nie ma prawie.

Nisko to wtedy kiedy bez problemu do niej sięgasz, a wysoko to wtedy kiedy nie sięgasz lub jak tylko czubek palca dosięga.

Tak przynajmniej się nauczyłam.
 
Ja sprawdzam w drugiej połowie cyklu co jakiś czas.
Chyba nie ma reguły kiedy powinna się unieść i zamknąć w ciąży. A nawet bywa że nie do końca się zamyka to wtedy jakieś opaski lekarz zakłada żeby zabezpieczyć ciążę.

Otwarta to wtedy kiedy wyczuwasz dołek na środku. Zamknięta to jak tego dołka nie ma prawie.

Nisko to wtedy kiedy bez problemu do niej sięgasz, a wysoko to wtedy kiedy nie sięgasz lub jak tylko czubek palca dosięga.

Tak przynajmniej się nauczyłam.

Dzisiaj w takim razie wysoko, bo ledwo sięgam, czubkiem palca, tak jak piszesz. Ale nie sięgam już, aby sprawdzić czy otwarta czy zamknięta, bo jest tak jakby schowana do góry [emoji848][emoji848][emoji848]
 
Dzisiaj w takim razie wysoko, bo ledwo sięgam, czubkiem palca, tak jak piszesz. Ale nie sięgam już, aby sprawdzić czy otwarta czy zamknięta, bo jest tak jakby schowana do góry [emoji848][emoji848][emoji848]
No ja tak samo. Nie ma co grzebać na siłę.

Mi zwykle dzień przed @ opada na dół, robi się miękka (taka jakby poduszka na wierzchu) i otwarta.
 
Lekarz tez byl pozytywnie zaskoczony, ze się udalo taki "wyhodowac" a teraz czas pokaże jaki bedzie efekt 😊
Ja zaczelam przygode z Clo bo mialam cykle bez owu i ogolnie stan mojej sluzowki byl masakryczny. A teraz tez jest supcio ☺
Właśnie mnie zastanawia to ciagle kłucie po tej prawej stronie po ktorej byl pecherzyk. Myślałam ze minie ale utrzymuje sie nadal. Ech ☺
No ja własnie mam ten sam problem. Cykle bezowulacyjne i w dodatku za cienkie endometrium. Za mną pierwszy cykl z duphastonem i jak na razie w 12 dc miałam pęcherzyk 12.1 a endo 6.8. Zobaczymy dzis na wizycie u gina w 16 dc co powie i jak to będzie wyglądać
 
Jak dobrze pójdzie i dojdzie u mnie do owu i się z męzem postaramy to ja testuje po raz pierwszy Wigilię a jak nic nie wyjdzie a @ nie przyjdzie to w Sylwestra. W sumie to strasznie się denerwuje jutrem, bo jade do ginekologa zeby sprawdzil co z moim pecherzykiem i endometrium. Kurcze tak bardzo bym chciala dostac od niego zielone swiatlo do dzialania i zyc nadzieja ze moze sie udalo :)
Ja tez jade dzis sprawdzic czy jest pecherzyk :) daj znac po wizycie co sie dowiedzialas :)
 
Ja tez jade dzis sprawdzic czy jest pecherzyk :) daj znac po wizycie co sie dowiedzialas :)
Dam od razu, ale wizyta dopiero na 17:30, a ja chyba umrę z tego stresu przed wizytą dzisiejszą :( Co wizyta to jakaś zła wiadomość od gina, a to że endo za cienkie a to że bezowulacyjny a to że pękniete pęcherzyki ale nic z tego. Już tyle cykli czekam na zielone światło do działania, że każda wizyta mnie stresuje...
 
reklama
Dziewczyny jak piszecie o wielkości pęcherzyków, endometrium itp to czuje się jakbym żyła na innej planecie bo żaden gin nigdy mi ani nie mierzył pęcherzyków, ani endometrium, nie sprawdzał czy była owu itp. U mnie jakoś ciężkość podbrzusza się zmniejszyła i czuje się normalnie. Mam nadzieję, że to nie znaczy że będzie @.
 
Do góry