reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 w ciąży

Tuśka, nie wiem, jak sprawa wygląda z Inką, ale w liceum miałam koleżankę Igę, więc nie powinno być problemów z rejestracją :)

Ja dziś miałam okropny dzień. W pracy rozbolało mnie podbrzusze, więc skorzystałam z okazji, że było mało pacjentów i urwałam się na wizytę do lekarza. Okazało się, że mimo wielkich dawek magnezu mocno twardnieje mi brzuch i dostałam L4, prawdopodobnie nie wrócę już do pracy :( później było już tylko gorzej. Dostałam strasznie silnego bólu i karetką pojechałam do szpitala (ta lekarka, u której byłam ją wezwała). Tam jakiś lekarz cwaniaczek powiedział, że bez sensu, że w ogóle tam pojechałam, bo to za wczesna ciąża i oni nic nie zrobią i jeszcze, że gdybyśmy mieszkali w Anglii, to nikt by nawet do mnie nie zszedł :| W każdym razie odesłał mnie do domu. Powiedział tylko, że ginekologicznie wszystko jest ok boli pewnie przez zrosty po cc. Czekam teraz do piątku na wizytę u swojego gina. Paskudny dzień :/ no ale ważne, że dzidzia ma się dobrze.
 
reklama
Niemartwsie,a bierzesz mg z wit.b6?Moja gin mowila mi,ze jak szykuje mi sie wieksze chodzenie to zebym wziela nospe i mg i robie tak;)
Moze Tobie to pomoze;)
Wspolczuje twardnien brzucha,ale twardnieje Ci dol gdzie maluch jest czy caly?

Co do ruchow,jestem w 14tyg.3dniu,do tego dwa maluszki to pewnie na dniach zaczelabym odczuwac ruchy moich malenstw,ale ze mam baaaardzo duzo nadprogramowych kg to pewnie poczuje ruchy duzo pozniej.
 
Kasiu miałam robić 25.11 (heh, w moje imieniny :-p), ale pojadę w środę i zrobię za jednym zamachem i toxo i awidność. Dopiero po ok. 5 dniach będę mieć wyniki, bo na awidność się czeka.
 
Dominika, tak, biorę w sumie dziennie 6x Magne b6 max i 3x asmag forte, do tego duże dawki progesteronu (wszystko od początku ciąży).
Lekarka dotykała brzuch na dole i mówiła, że jest zdecydowanie za twardy, zwłaszcza przy takich dawkach leków. Jak widać, po prostu nie nadaję się do pracy w ciąży, a szkoda, bo bardzo chciałam, żeby było inaczej :(
 
Niemartwsie,praca pomocy stomatologicznej wcake nie jest taka lekka,tymbardziej dla ciezarnej bo robi sie km po gabinecie dentystycznym.
Mysle,ze maluch daje znac abys zwolnila troche tempa;)
A nospe bierzesz do tego?Skonsultuj to ze swoim gin,bo to za wczesnie na "az" takie twardnienie brzucha na tym etapie.

Grubson,jak po USG?
 
niemartwsie miałaś kurcze przeżycia, współczuję! mnie boli dół brzucha i lekarz mówił, że to przez zrosty po cc. I to tak mnie rwie niekiedy..
 
Dominika, usg mam jutro..

Czytam tylko co u Was, ale jakos nie mam głowy do odpisywania, bardzo się stresuję jutrem. Do tego cały weekend mielismy gosci i wczoraj mnie tak brzuch bolal, że już rozważałam szpital bo nic pomagało, ale jakos zasnęłam i dzisiaj już było lepiej.. Nie na moje siły taki goszczenie.. No ale to była 'niespodzianka', brat męża z dziewczyną przyjechali niespodziewanie i zgarnęli też moją siostrę.. Jakos kurde przez 3 lata naszego mieszkania tutaj się nie zebrali a jak jestem w ciązy i ani siły tyle nie mam ani się nie napiję to kurde nam takie niespodzianki robią... Eh.
Dzisiaj w sumie też brzuch twardy więc leżę..
 
Grubson,to nie wiem co mi sie z tym poniedzialkowym usg.

Kasiu,to moze i u mnie te zrosty po cc sie odzywaja..

To chyba taki dzien dzisiaj...

Milego wieczoru;) ukladalismy puzzle,teraz ogladamy "Stacyjkowo" :D
 
Wszystkie cos boli to dlapocieszena powiem wam ze mnie też..tak jakby po bokach na dole. Ale po powrocie z pracy raczej leżę a i prace mam siedzaca :-)
Niemartwsie najwyzszy czas na l4 w takim razie..ja bym poszla bez zastanowienia gdyby tylko cos mi sie dzialo. A ten lekarz troche nie normalny bo jak mozna mowic na 14 tc wczesna ciaza? Wczesna to moja jest...
Grubson i lisica bardzo jestem ciekawa waszych wizyt/wynikow, takze dajcie znać co i jak ;)
 
reklama
Dominika, dokładnie tak jest, cały dzień chodzenia i stania. Jeszcze dziś miałam dyżur na chirurgii i to mi widocznie za bardzo dało popalić :(
Ten gin w szpitalu kazał mi brać nospę, dostałam też jakiś zastrzyk rozkurczowy.

Grubson, Ty też masz przeboje z tym bólem...daj znać jutro po usg. Trzymam kciuki, żeby wszystko było pięknie.

Justyna, według lekarzy w szpitalach (już zaliczyłam 3 różne w tej ciąży) w ogóle nie ma sensu przyjmować kobiety przed 24 tc, bo wcześniej i tak nic nie są w stanie zrobić. Tylko, ta lekarka, która mnie tam skierowała chciała, żeby mi zrobili badania i znaleźli przyczynę bólu, bo to zdecydowanie nie jest normalne, jeśli przez godzinę trzyma mnie taki ból, że nie jestem w stanie się wyprostować i zrobić kroku, no ale niestety :/ Na szczęście w piątek mam wizytę u swojego lekarza, a do tego czasu sobie poleżę i będę wypoczywać :)
 
Do góry