reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2014 :)

Dzień dobry wszystkim. Mam taką prośbę jeśli któraś z was ma troszkę czasu by mi opowiedzieć na jakiej zasadzie działają testy owulacyjne,czy można je kupić w każdej aptece czy może w jakiś sieciówkach typu rossman? jaki jest tego koszt. Mam regularne miesiączki i wydaje mi się że czuje kiedy mam owulację ale chciałabym się utwierdzić
 
reklama
Najpewniejszą odpowiedź czy była owulacja da Ci mierzenie temperatury. A najlepiej testy owu i tempka.

Testy pokazują tzw PIK hormonu LH, który zapowiada, że w ciągu 24-36 godzin może być owulacja (ale niekoniecznie będzie, może jej nie być, dlatego warto mierzyć temperaturę do tego).
Jak wejdę na kompa, mogę wysłać Ci dokładna instrukcję.
Testów nie należy robić z rana, bo wtedy stężenie jest największe i mogą być fałszywie dodatnie.
Najlepiej robić je między 12 a 17 i zawsze o stałej porze. Na ok. 2 godziny przed testem nie powinno się pić.
 
Wydaje mi się ze z tą moją owulacją chyba nie ma problemu co miesiąc mniej więcej w połowie cyklu strasznie bola mnie jajniki i myśle że wtedy mam owulację ale interesują mnie testy bo chciałabym utwierdzić się w przekonaniu byłabym wdzięczna za instrukcje
 
Hej dziewczynkiiii :)

Blair, zrób sobie te wyniki. To bardzo ważne. Ja miałam podejrzenie cytomegalii w ciąży z Pawłem, to był dramat. Ostatecznie dopiero po urodzeniu się okazało, że jednak musiałam przejść cyto przed samą ciążą bo młody miał bardzo dużo przeciwciał we krwi.
A jeśli chodzi o Toxoplazmoze, to teraz mi się przypomniało że miałam kiedyś koleżankę, która kilka razy poroniła, wszystkie badania niby wychodziły w normie teoretycznie powinna każdą z tych ciąż donosić. Już na samym końcu zrobili jej badania na Cyto i Toxo i wyszło ,że ma właśnie Toxoplazmoze, a ona uniemożliwia urodzenie zdrowego dziecka, dlatego ciąża za każdym razem była poroniona. Dziewczyny Do badań!!!

Ja z nowym nastawieniem dzień zaczynam. Zaraz idę po raz kolejny oddać krew na hormony żeby na jutro były jak świeże bułeczki dla pana doktora :) nie wiem nawet może powinnam zrobić jeszcze jakieś oprócz LH, FSH, Estradiolu. Macie jakieś pomysły na 12 dc ??
Humor lepszy, bo co załamywanie się nic nie pomoże niestety.
Mój Szymon wczoraj tak mnie przytulał i szeptał, że będziemy czekać na naszą kolej w kwestii fasolinki. Słodziak!

Karla witaj :) napisz coś o Sobie

Miłego dnia!
 
Hej dziewczyny witam z rana.

AsiaSzw
nowy dzien-pozytywne nastawienie-to mi sie podoba.

A ja dzis zamierzam zrobic badania progesteron i tarczyce. 7 dzien po owu, 21 dc czy moge zrobic cos jeszcze? I powiedzcie mi czy taki jednorazowy wynik cos mi powie czy trzeba powtarzac te badania?

MILEGO DNIA :-)
 
Hej :)

Asiu nie strasz.... badania zrobię na 100% z tym że 15go, morfologie robiłam komplet rozszerzony teraz do pracy, tylko muszę wyniki odebrać :)
Wiem że z tymi chorobami w ciąży nie ma żartów.
Jeśli chodzi o toxo to w domu nie mamy zwierząt ani w bliskim otoczeniu bo G jest na wszystkie uczulony... ale w pracy pracuje ma myszach więc tu trzeba uważać...

Słodziak z Twojego Męża :) cieszę się że jestes dziś w lepszym humorze :)

Karla witaj :)


Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
 
Asia a czy 12dc to nie za późno na FSH i LH?Ja właśnie sprawdziłam papiery i mam zapisane że LH i FSH zrobić od 3dc do 5dc...tylko to też zależy którą fazę cyklu badają chyba...
 
Gabis myślę,że prolaktynę możesz sobie też zrobić(o ile już nie robiłaś):tak:

Mi nie kazano powtarzać póki co żadnych wyników hormonalnych-być może jeśli odpukać coś jest nie tak to wtedy po leczeniu sprawdzają,czy wyniki się poprawiły
 
Ostatnia edycja:
Karjetka89 dziękuję, nie nie robiłam jeszcze żadnych badań dlatego każda wskazówka jest cenna. A czy te badania muszą być na czczo czy obojętnie o której?

Ja narazie że tak powiem sama się diagnozuje, bo niby wszystko jest ok, testy wskazują owu, temp potwierdza, a ciąży nie ma, ale ja staram się "dopiero" 5 miesięcy.
 
reklama
Blair nie strasze, ale warto zrobic.

Krajetka lh i estradiol robi sie tez przed ovu aby sprawdzic czy przyrasta ten hormon. U mnie nie ma ovulacji i ja robue te hirmony juz ktorys raz i ciagke na dnie sa.

Gabis prolaktyne zrob razem z progesteronem.
 
Do góry