reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

reklama
Lat 28 ;) i 1 cykl staran... Teraz w sobote niby najwieksza szansa wiec bede dzialac [emoji23] a Ty?

Napisane na LG-H960 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana ja w twoim wieku...[emoji1][emoji1]w wieku 28 lat dopiero M poznałam. Urodziłam w wieku 30 pierwsze. Teraz 37 lat i 5 cykl starań[emoji6]No właśnie kto może w tabelce zapisać-5 cykl @15 luty. Chyba że znów wywinie numer i się pośpieszy[emoji6]

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny, staramy się z mężem o dzidziusia od 11mc i jak na razie nic. Ginekolog kazał starać się do maja, a jak nic nie wyjdzie to wtedy badania. Nurtuje mnie jedna rzecz i chciałam się Was poradzić. Od tyg jestem chora i biorę antybiotyk dożylnie. Wg kalendarzyka na dniach powinnam dostać owulację, zazwyczaj jest +-2dni. Wczoraj z nocy na papierze toaletowym w sluzie płodnym miałam dużo żywo czerwonej jasnej krwi? Nigdy tak nie miałam. Zastanawiam się czy to wina tego antybiotyku?.
 
Hej dziewczyny, staramy się z mężem o dzidziusia od 11mc i jak na razie nic. Ginekolog kazał starać się do maja, a jak nic nie wyjdzie to wtedy badania. Nurtuje mnie jedna rzecz i chciałam się Was poradzić. Od tyg jestem chora i biorę antybiotyk dożylnie. Wg kalendarzyka na dniach powinnam dostać owulację, zazwyczaj jest +-2dni. Wczoraj z nocy na papierze toaletowym w sluzie płodnym miałam dużo żywo czerwonej jasnej krwi? Nigdy tak nie miałam. Zastanawiam się czy to wina tego antybiotyku?.
Każde krwawienie poza miesiączka jest podejrzane...czy po antybiotyku? Dziwne by było. Żywo czerwona i dużo to też raczej nie obtarcie po seksie...kiedy skończyła się @?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Teraz nawet nie współżyliśmy z mężem przez moją chorobę. Miesiączka mi się skończyła 16 stycznia. Mam mięsniaka, ale nawet przy nim nigdy nie miałam żadnego krwawienia między miesiączkami.
 
Liczą z 12 miesięcy, chyba że pracujesz w danym miejscu mniej niż 12, to średnią z tych, w których pracowałaś. A Ty skąd masz info, że 3?

qdkkx1hpzei65q7s.png
Moja koleżanka z pracy ma na umowie pół etatu i zatrudniła się u kolegi na drugie pół i księgowa jej powiedziała, ze min 3 miesiące ma odprowadzać u niego i dostanie. No i tak zrobiła.

Ale to tak jak mówicie jak się dłużej pracuje to biorą z 12 miesięcy ;) coś mi się pomyliło :D

Ja dopiero mam podwyżkę od stycznia, ale nie zamierzam się oglądać na ZUSy i inne :)
 
Ostatnia edycja:
Mi sie wydaje, ze zmieniono pezepisy z 3 na 12 miesiecy bo byla duza skala walkow, ze babeczki jak tylko zobaczyly 2 kreski zakladaly firmy i 3 miesiace placily najwiekszy ZUS i od razu szly na zwolnienie i braly kupe kasy.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Tak Paraplu dokładnie tak było. Często gęsto zatrudnialy się u rodziny na tak krótki okres (znam przypadki, że oddawały za zus) ... wiec trochę kiepsko, że otrzymywały macierzyński na tych samych zasadach co osoby pracujące.

Kochana rozumiem Cię, mam najlepszych przyjaciół w tej samej sytuacji i tez czasem mają dola, ze daleko, ze wcale rozowo nie jest itp .... najważniejsze, że jesteście razem ! Pamiętaj wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, dlatego nie ważne gdzie ważne z kim ! [emoji6]

Cheebay mega zazdroszczę systemu edukacji ... tego bym właśnie oczekiwała ... eh przykro

Nie narzekaj, że jest pod górkę przecież zmierzasz na szczyt ...
 
reklama
Chociaz cos z tego wyjazdu macie, dom bez kredytu. My nic! Baaa mamy ale dlugi! Moj eks zostawil mnie z kilkoma tysiacami euro dlugu. Mojego K eks to samo. Jeszcze 2 lata bedziemy to splacac!
Nie mamy zadnych oszczednosci! Jedynie kredyty do splaty a i tak juz duzo splacilismy. Moja mama ciagle wjezdza mi na ambicje, ze tamci to sa krocej na emigracji a juz dom buduja albo wyremontowali a ja juz tyle lat i nic [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz co, w ogóle nie patrz na innych i nie przejmuj się tym co ktokolwiek gada. Moja kochana teściowa tez nam cały czas dopieprza, że tyle czasu razem a dzieci nie ma, że po co się ze mną żenil jak dzieci mu nie dam, po co wam ten dom jak nie będzie miał kto tam mieszkać. A o swoich problemach z zajściem w ciążę dowiedziałam się pół roku po ślubie. 5 miesiecy temu siostra mojego męża urodziła synka oczywiście z wpadki. Jej ukochany dopiero co z więzienia wyszedł, oboje bez pracy, bez jakiegokolwiek wykształcenia, bez kasy. I co?! Kochana teściowa im wszystko funduje, bo to przecież pierwszy wnusio. I potrafi jeszcze Ci powiedzieć z duma, ze "za granicą nie robią, domu nie mają, ale dziecko potrafili zrobić." U nas problemów z kasa nie ma, ale za to jak mamy jechać do teściów to robie wszystko byle być tam jak najkrócej i jak najmniej jej słuchać. A wiecie co jest najgorsze? Ze to rodzice mojego męża, a robią mu takie akcje i w niczym nie pomagają. Hm... Jak nie kasa to "rodzina"... i tak w kółko.
 
Do góry