reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

reklama
A., @bertha, podziwiam Twoją wytrwałość :tak:
Możesz mi powiedzieć czy Pregnę Plus brałaś w ostatniej ciąży? mdliło Cię po niej jakoś wybitnie?
Bo mi się wydaje, że ona wzmacnia mdłości.
Dzięki :)
Wiesz co, ja bylam w ciązy raz, ale poroniłam - poronienie zatrzymane, rozwoj zatrzymany na etapie 7tc. Nie mialam żadnych mdłości, suplementy ktore biore nie wywoluja u mnie zadnych skutkow ubocznych (ktorych bylabym swiadoma). Wtedy bralam chyba inne witaminki - Symnatal pro baby, potem sobie bralam Femibion natal 1, teraz przerzucilam sie na Pregne plus.


Mój jak zapelnial kubeczek na badanie to ledwo dni zakrylo :p
U nas tak samo bylo :)

Hello mnie dawno nie bylo.Dopadl mnie dolek tak wielki ze ciezko bylo z niego wylezc.Do tego dopadly nas chorobska kaszel,katar,bole gardla wiec w domu byl istny szpital.

No a teraz jak chodzi o moje starania to zapowiada sie niestety znow dluuuuuuuuuga walka bo wczoraj przyszly wyniki badan z kliniki i wrocila moja przyjaciolka homocysteina ktora podobno w duzym stopniu przyczynila sie do tego ze mam 6 Aniolkow.Takze latwo nie bedzie.Wczoraj staralam sie to info przelknac z butelka wina i moim kochanym chlopem a dzis mam gdzies diete i wcinam paczki ;)

Auslanderka nie mam pojecia bo sprawdzala tylko homocysteine o wit B12 nic nie pisze.Napisala ze mam brac znow Medyn fotre i ze tam jest B6 i B12 i tylko tyle

Trzymaj sie kochana bo dopiero teraz doczytalam

Jaka masz wartosc homocysteiny? Powinna byc jednocyfrowa do starań, najlepiej ponoc blisko 5.
Badałaś MTHFR?

Ja bym nie badała wit b12, tylko po prostu zaczela suplementować, ale nie Medyn forte - bo widze ze tam zwyczajne postacie witamin, tylko formy metylowe wit B6,B9,B12.
czyli powinnas szukac:
-> B6 w formie metylowej: pyridoxal-5-phosphate a nie Pyridoxin hydrochlorid,
-> B9 w formie metylowej: folian (L-5-Methyltetrahydrofolate) a nie kwas foliowy
-> B12 w formie metylowej: methylcobalamin a nie Cyanocobalamin

ja biore te: Link do: Doctor's Best, Best Fully Active B Complex, 30 Veggie Caps
na allegro tez je widzialam, ale drozej. tu zamawiam i za tydzien normalna poczta przychodza.
albo te: Link do: Thorne Research, Methyl-Guard Plus, 90 Veggie Caps

I to wystarczy zeby homocysteina spadala. powoli, ale spada. I to biore non stop.

Clo się bierze od 5do 9dc po 1 na początek
Różnie sie bierze. Ja od razu np dostalam 2 dziennie.

Ale ja mam całkiem pozytywne podejście :)
Nie rozpamiętuję, tylko teraz jakoś tak mnie naszło ;)
Mój doktor twierdzi, że na razie nie trzeba badać nic.
Sama sprawdziłam prolaktynę i teraz ją zbijam.
Mam też za duże tsh. (3,4) ale mam z tym na razie nic nie robić.
W tą nieudaną ciążę zaszłam w 2cs, więc nie ma tragedii :]
Ojej, za duze tsh.. nie odpuszczalabym tego. ginowie czasem maja dziwne opinie.. znajdz innego zeby mial rozsadniejsze podejscie do tego, albo rzeczywiscie endokrynolog, ale biegnij prywatnie, nie ma co tracic czasu i ryzykowac...

A w tej tabelce to rozumiem ze liczycie poronienia tez tak?

Prosze mnie dopisac:)
Millo,Dorota,28lat,okres 19.02, cykl hmm 8 .. po poronieniu 1. Staram się o 2 dziecko. 1 raz poronilam

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
Poronien nie liczymy (a moze to dobry pomysl, zeby wiedziec kto przez to przechodzil zeby ktos kto ma potrzebe, wiedziala do kogo zwrocic sie z jakims pytaniem... ).
a ktory cykl - to juz kazda inaczej podaje. ja podaje calosciowa liczbe cykli starań - bo staram sie od 3 lat, coprawda bylam chwile w ciazy, ale celu jakim jest dziecko wciaz nie mam. Kotek natomiast chyba podala w tabelce cykle po poronieniu. takze tu chyba roznie jest.

Ja po usg. Znaleźli plamkę przy ujściu lewego jajowodu. Brakowało 1 cm[emoji21] . Prawdopodobnie dzisiaj operacja. Beta spada i zaraz się podnosi więc wolą nie ryzykować pęknięcia jajowodu. Trzymajcie kciuki
o matko :( ale strasznie to przykre.. :( trzymaj sie mocno
 
Dzięki :)
Wiesz co, ja bylam w ciązy raz, ale poroniłam - poronienie zatrzymane, rozwoj zatrzymany na etapie 7tc. Nie mialam żadnych mdłości, suplementy ktore biore nie wywoluja u mnie zadnych skutkow ubocznych (ktorych bylabym swiadoma). Wtedy bralam chyba inne witaminki - Symnatal pro baby, potem sobie bralam Femibion natal 1, teraz przerzucilam sie na Pregne plus.



U nas tak samo bylo :)





Jaka masz wartosc homocysteiny? Powinna byc jednocyfrowa do starań, najlepiej ponoc blisko 5.
Badałaś MTHFR?

Ja bym nie badała wit b12, tylko po prostu zaczela suplementować, ale nie Medyn forte - bo widze ze tam zwyczajne postacie witamin, tylko formy metylowe wit B6,B9,B12.
czyli powinnas szukac:
-> B6 w formie metylowej: pyridoxal-5-phosphate a nie Pyridoxin hydrochlorid,
-> B9 w formie metylowej: folian (L-5-Methyltetrahydrofolate) a nie kwas foliowy
-> B12 w formie metylowej: methylcobalamin a nie Cyanocobalamin

ja biore te: Link do: Doctor's Best, Best Fully Active B Complex, 30 Veggie Caps
na allegro tez je widzialam, ale drozej. tu zamawiam i za tydzien normalna poczta przychodza.
albo te: Link do: Thorne Research, Methyl-Guard Plus, 90 Veggie Caps

I to wystarczy zeby homocysteina spadala. powoli, ale spada. I to biore non stop.


Różnie sie bierze. Ja od razu np dostalam 2 dziennie.


Ojej, za duze tsh.. nie odpuszczalabym tego. ginowie czasem maja dziwne opinie.. znajdz innego zeby mial rozsadniejsze podejscie do tego, albo rzeczywiscie endokrynolog, ale biegnij prywatnie, nie ma co tracic czasu i ryzykowac...


Poronien nie liczymy (a moze to dobry pomysl, zeby wiedziec kto przez to przechodzil zeby ktos kto ma potrzebe, wiedziala do kogo zwrocic sie z jakims pytaniem... ).
a ktory cykl - to juz kazda inaczej podaje. ja podaje calosciowa liczbe cykli starań - bo staram sie od 3 lat, coprawda bylam chwile w ciazy, ale celu jakim jest dziecko wciaz nie mam. Kotek natomiast chyba podala w tabelce cykle po poronieniu. takze tu chyba roznie jest.


o matko :( ale strasznie to przykre.. :( trzymaj sie mocno

wiesz co masz racje byłoby fajnie w tej tabelce zaznaczyć która z nas ma to przykre doświadczenie za sobą, wtedy zawsze jak sie ma ochote o tym porozmawiać można pisać.
 
Fałszywy alarm operacja dopiero jutro. Po. 16 godzinach mogłam się w końcu czegoś napić. Była u mnie pani doktor. Przemiła. Wytłumaczyła jak to będzie jutro wygląć, co będą mi robić, jakie są możliwe komplikacje. I dostałam obiad. Takie kluski mączne, kotlet z czerwonej fasoli w sosie pomidorowo- białym nie wiem i gotowane brokułu i kalafior.
1487858081-aaaaaa.jpeg

Dzięki dziewczynki. Jutro będzie po wszystkim i w jak będzie dobrze to w sobotę mnie wypuszczą.

@bertha moim zdaniem warto sprawdzic poziom B12 żeby wiedzieć jak końskie dawki suplementować[emoji4]
 
Nimitii ja tydz po poronieniu mialam TSH 1.75 to dobrze czy zle?

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
Po poronieniu nie ma to dużego znaczenia ale... jeśli było takie niskie znaczy że pewnie nie było zbyt wysokie w ciąży. Pewnie nawet nie przekroczyłaś normy 2.5 dla ciąży. Przypadek DorcimamyOlka mi coś uświadomił, wiedziałaś że i my mogłyśmy zrobić u nas badania genetyczne? gadałam o tym z tym lekarzem co ciebie przyjmował na izbie ja zawsze zapominam nazwiska Klegarczyk czy jakoś tak. Żałuje że na to sie nie zdecydowałam bo koszt był tylko około 400 zł. a tak znałabym płeć :(
 
Nie skumałam ;)



Wiadomo, ale takich warunków w Polszy raczej nie doswiadczymy.

A u mnie bez zmian, jak widać.

1487850062-aaaaaa.png




36,53. Pewnie znowu długi cykl i do tego bezowulacyjny... Juhu...odpuszczam do końca kwietnia, zobaczę jak będzie to dalej wyglądać. Jak kolejny cykl się nie unormuje, to pójdę do gina, żeby mi coś dał na owulacje.



Bardzo zdrowe podejście, niewiele osób tak potrafi :)



1 i to jeszcze bez nadzienia się trafił, cholera.



Prawdę powie Ci test owu lub temperatura.



Poprawione.



Tabelka staraczek. Podaj imię, wiek, cykl starań, o które bobo się starasz i termin @.



A dlaczego masz z nim nic nie robić?



relgx1hpw702se3x.png
Lancin ale skacze temperatura :-)

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Podaję do tabeli termin następnej @ 22 marzec. Przyszła dziś do mnie małpeczka, więc uderzam w tym cyklu z nową siłą. Przerwa dobrze mi zrobiła.

Będę mierzyć tempkę. Martwię się tylko bo jednak parę razy w nocy wstaję a szczególnie nad ranem bo moim chłopakom chce się siusiu i muszą mamę wołać najpierw żeby zawiadomić co będą robić.
Koty miauczą i łażą po mnie, wiec nie wiem czy będzie to miarodajne...
 
reklama
Do góry